masivet - הטיפול בגידולי מאסט
03-5403368

מידע

כתבות

masivet - הטיפול בגידולי מאסט


mast cell tumer

מאת ד"ר דורון נרי - וטרינר ומיכל ליבסון, סייעת

 

הווטרינר שלכם איבחן גידול ממאיר מסוג מאסט בכלב שלכם.

לסרטן הזה יכולות להיות מספר צורות. הווטרינר שלכם מוסמך לאבחן ולטפל בפתולוגיה הזאת. המקור הוא שינוי אי רגולרי מתאים נורמלים בעור הכלב שלכם לתאים שמתחלקים בקצב מהיר מדי בצורה לא נורמלית.

 

גידול מסוג מאסט

הוא סוג של גידול המאובחן בהרבה זנים של בעלי חיים. נקרא גם mastocytoma

 

גידולי העור הנפוצים ביותר בכלבים הם גידולי המאסט

עד 25 אחוז מגידולי העור בכלבים וחתולים הם גידולי מאסט. הגידולים האלה לעיתים קרובות מתנהגים בצורה אגרסיבית, ומתפשטים לבלוטות הלימפה, לכבד, לטחול, ולמח העצם.

 

טיפול ופרוגנוזה

הסרת הגידול בניתוח היא שיטת הטיפול העדיפה. תיתכן קבלת אנטי היסטמינים לפני הניתוח על מנת להגן מפני השפעות ההיסטמין שמשתחרר מהגידול. גבולות רחבים (2 או 3 ס"מ) נחוצים בגלל הנטייה של תאי הגידול להתפשט מעבר לגבול הגידול.

לגידולי מאסט ברמות 1 או 2 המוסרים בשלמותם יש פרוגנוזה טובה ללא צורך בטיפול נוסף. מחקר אחד הראה שקרוב ל 23 אחוז מגידולי המאסט בדרגה 2 שלא הוצאו בשלמותם, חזרו מקומית. לגידולי מאסט במערכת העיכול, קצוות רגליים ואיזור הפה והאף, יש פרוגנוזה פחות טובה, כלומר, הסיכוי להחלמה פחות טוב.

לתרופת ה masi vet  יש טכנולוגיה מתקדמת וחדישה לטיפול בתאי מאסט. לראשונה, ניתן לכוון את הטיפול במדויק אל התאים שאחראים להתפשטות המהירה של הגידול, שהוא בעל פוטנציאל לאגרסיביות. לפיכך, זהו פתרון יקר ערך, לטפל ישירות במקור ובכך להשיג יעילות גבוהה ביותר נגד הגידול ונגד ממאירות פוטנציאלית, ולהגן מפני הופעה חוזרת של גידולים.

מתן הmasi vet הוא פעם ביום דרך הפה.

 

על תרופת ה masi vet

תרופת ה masi vet היא פיתוח חדשני בטיפול בתאי מאסט בכלבים. היא התרופה הרשומה הראשונה בהיסטוריה הווטרינרית לטיפול בסרטן. ה masi vet מכילה את החומר mastinib    ששייך לקבוצת תרופות בעלות השפעה אנטי סרטנית. חומר זה  מעכב את האנזים   Tyrosine Kinase הנמצא על גבי דופן התא  ובעל יכולת לאתר סלקטיבית תאי גידול.

גידולים סרטניים מסוג mast cell  שבהם יש מוטציה בקולטן הספציפי הנמצא בדופן התא, רגישים לפעילות התרופה. ישנה בדיקה המאבחנת את המצאות המוטציה בקולטן הספציפי ובהתאם לממצאים ניתן לדעת אם הכלב מועמד טוב לטיפול בתרופה. הבדיקה נעשית דרך שליחת ביופסיה לחו"ל. התרופה באה בצורה של כדורים כתומים עגולים במינונים של 50 ו150 מ"ג.

לפרטים נוספים, ד"ר דורון נרי ווטרינר, רמת השרון/הרצלייה 03-5403368

 

יתרונות התרופה

ה Mastinib  התגלה ופותח במיוחד ע"י חברת AB SCIENCE  לטפל בתאי מאסט באנשים וחיות. עם התרופה Masivet תוכלו לטפל בכלבכם בצורה יעילה בבית. התרופה הינה במתן דרך הפה פעם ביום. המינון יקבע ע"י הווטרינר שלכם. ה Mastinib חוסם את האנזים שנקרא tyrosine kinase  וכך מטפל במקור של הסרטן. לפרטים נוספים, אנא פנו אלינו, ווטרינר רמת השרון/הרצלייה 03-5403368. זוהי התרופה הייחודית והיעילה היחידה שרשומה ומאושרת לשימוש נגד סרטן ברפואה הווטרינרית.

 

מידע בטיחותי חשוב

אחת מתופעות הלוואי של תרופת ה Masivet היא תגובה של מערכת העיכול שיכולה להתבטא בהקאות ושלשולים. התגובות הן בדרך כלל קלות עד בינוניות וזמניות, כמה מהן יכולות להימשך עד 4 שבועות. כלבים המטופלים בתרופה צריכים להיות תחת פיקוח ווטרינרי כדי לנטר את תופעות הלוואי. הדבר מצריך ביקור אצל הווטרינר לפחות פעם בחודש. במקרה של תופעות לוואי הווטרינר עשוי להפחית את המינון של התרופה או להפסיק טיפול.

השימוש בתרופה אסור לכלבים בעלי בעיות בכליות, בכבד, או בתאי הדם. השימוש בתרופה אסור בכלבים מתחת לגיל 6 חודשים או מתחת ל4 קילוגרם, לכלבות בהריון ומניקות ובכלבים עם אלרגיה לחומר הפעיל של התרופה ה Mastinib  או לכל רכיב אחר של התרופה.

 

איך להשתמש בתרופה?

התרופה ניתנת במרשם ווטרינר לטיפול בתאי מאסט. הטבליות ניתנות פעם ביום דרך הפה. המינון תלוי בגודל ומשקל הכלב.

 

כיצד ניתן להשיג את התרופה?

את הMasivet  ניתן להשיג אך ורק במרשם רפואי מווטרינר מוסמך, או להגיע אלינו לווטרינר רמת השרון/הרצלייה לבדיקת כלבכם.

התרופה מאושרת לטיפול אך ורק בכלבים.