בריאות העור


מאת: ד"ר דורון נרי, וטרינר בשיתוף חברת Hills


תזונה מאוזנת תורמת רבות לחיים בריאים ופעילים, לכן למזון שאוכלת חיית המחמד שלכם חשיבות עליונה עבור בריאותה הכללית ורווחתה. אם לחיית המחמד שלכם יש בעיות עור, חשוב עוד יותר להאכילה במזון הנכון. מאמר זה מסביר כיצד תזונה נכונה עשויה לעזור.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

האם לחיית המחמד שלנו יש בעיית עור?
עור בריא צריך להראות חלק, ללא קשקשת, אדמומיות, קרחות או סימנים אחרים המעידים על גירוי. הוא אינו אמור להיות יבש מדי, או לחילופין, שמנוני מדי. הסימנים הנפוצים המעידים על בעיית עור הם:

 

 

בעיות עור יכולות להיגרם בשל מגוון רחב של סיבות. אם חיית המחמד שלכם מראה את אחד או יותר מהסימנים הנ"ל התייעצו איתנו לשם אבחון הבעיה.

 

מהם הגורמים המובילים לבעיית עור?
מומלץ לגשת לבדיקה אצל הוטרינר על מנת לנסות ולאבחן את הגורם המוביל לבעיית העור. בין הגורמים הנפוצים:

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

כיצד המזון הנכון יעזור?
ישנן בעיות עור אשר ייפתרו תוך זמן קצר, ולעומתן, אחרות אשר יצריכו טיפול לכל אורך חייה של חיית המחמד. החדשות הטובות הן, שלמרבית חיות המחמד הסובלות מבעיית עור ניתן יהיה לעזור באמצעות האכלת המזון המתאים, גם כאשר הגורם לבעיה איננו תזונה. חלק מהמרכיבים החשובים הנמצאים במזון ותורמים להחלמה ולבריאות העור כוללים:

 

 

שילוב מרכיבים אלה במזון של חיית המחמד מאפשר דרך קלה, נוחה וטיבעית לטיפול בבעיות עור.

 

במקרים מסויימים, ובהתאם למצבו הבריאותי של בעל החיים, ימליץ לכם הוטרינר על Hill’s Prescription Diet d/d אשר מסייע לכל סוגי בעיות העור. מזון זה עשיר בחוצות שומן חיוניות ובחלבון מאיכות גבוהה המעודד החלמה. מזון זה פותח על מנת להגן על העור ולהפחית את הסיכון לפתח רגישות למזון.

 

 

דגשים למעקב

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה