למה חתולים מלקקים פלסטיק?


מאת: קוזנצוב סופיה, אסיסטנטית בכירה במרכז וטרינרי רמת השרון.


שקיות ניילון הן חפצים קסומים ומרגשים עבור חתולים רבים - חלקם פשוט אוהבים לשחק עם השקיות המקומטות ולהסתובב בהן, אחרים אוהבים ללקק אותם.
אבל למה חתולים מלקקים פלסטיק?

יש כמה סיבות מדוע חתולים עלולים ללקק פלסטיק, אחת מהן, לפי נשיונל ג'יאוגרפיק, היא הפרעת אכילה הנקראת פיקה.
פיקה היא הכפייה לאכול חפצים בלתי אכילים, ובמקרה זה, היא מונעת בעיקר על ידי מרקם.


הפרעת הקלה על בסיס מרקם אולי נשמעת מפחידה, אבל היא לא מסוכנת כל עוד החתול שלכם לא בולע שום פלסטיק.
פיקה יכולה גם לגרום לחתולים ללקק חפצים בלתי אכילים אחרים, כמו בד, וזה יכול להיגרם ממחסור במינרלים או בוויטמינים מסוימים.
אם אינך בטוח אם החתול שלך מקבל את כל הויטמינים שהוא צריך, כדאי להתייעץ איתנו במרכז וטרינרי רמת השרון. 03-5403368


ישנן תיאוריות אחרות מדוע החתול שלך אוהב ללקק פלסטיק - אחת מהן מצביעה על רכיבים וריחות פוטנציאליים המבוססים על מזון בשקיות ניילון. כמה משקיות הניילון עשויות עם עמילן תירס, בעוד שאחרות עשויות עם חלב (שומן מן החי) וחלק מהשקיות מצופות בשמני דגים כדי שיהיה קל לפתוח אותן.
הפיתוי הקסום של שקיות ניילון עשוי להתעלות גם על מרכיבי השקית אחרי הכל, שקיות ניילון נושאות גם את הריח של כל מה שהחזיקו פעם. אם אי פעם הם החזיקו בשר, אוכל לחתולים או כל דבר אחר מסקרן, כל חתול יכול בקלות לקלוט את הריח הזה.


תיאוריה אחרת גורסת שחתולים מלקקים פלסטיק פשוט כי הם נהנים מהמרקם והרעש המהנה והמקומט.
צעצועי חתולים רבים אפילו משתמשים בחומר מקומט בתוכם כדי לנצל את אותו רעש מרגש.

בין אם החתול שלך מלקק פלסטיק בגלל פיקה, בגלל שהוא מריח משהו מסקרן, או בגלל שהוא אוהב את הצליל שהוא משמיע, כל עוד הם לא בולעים שום פלסטיק, זו התנהגות לא מזיקה יחסית.
ובכל זאת, מומלץ לשמור שקיות ניילון מוחבאות.

 

האם ליקוק שקיות מזיק לחתולים?

ליקוק פלסטיק זה לא רע כשלעצמו, אבל בליעתו עלולה להיות מסוכנת לחתולים. אם החתול שלכם אוכל פלסטיק, הדבר עלול לגרום לחסימות מעיים. חשוב לוודא שהחתול שלכם לא בולע שום פלסטיק.

 

ולסיכום - מסיבה כלשהי, פלסטיק מרגש ומהנה עבור רוב החתולים. עם זאת, חשוב לוודא שהם לא בולעים שום דבר מזה - תשקול לשמור דברים כמו שקיות ניילון חבויות בזמן שהחתול שלכם ללא השגחה רק ליתר ביטחון - ואולי השקיעו בצעצוע חדש ומקומט לחתול שלכם כדי שישחקו וילעסו אותו בשמחה.

 

למידע ופרטים נוספים מוזמנים ליצור איתנו קשר
מרכז וטרינרי רמת השרון.
03-5403368