סימפטומים וסיבות לבחילה אצל חתולים


סימפטומים וסיבות לבחילה אצל חתולים. / מיכל ליבסון, טכנאית בכירה, מרכז וטרינרי רמת השרון

 


בחילה אצל חתולים הוא מצב מאוד נפוץ. היא יכולה להתרחש מעצמה, או בדיוק לפני שהחתול מקיא. בבני אדם, הבחילה מקושרת לתחושת אי נוחות וחוסר שקט בבטן. בחתולים יותר קשה לאבחן בחילה, מהסיבה שהם לא אומרים לנו כאשר הם מרגישים לא טוב. במצבים רבים, זה לא ברור שיש בעיה עד שהחתול מקיא. הסימפטומים הנפוצים ביותר של בחילה בחתול הם: חוסר תיאבון, ליקוק, תנועות לעיסה מרובות, יללות מרובות, חוסר שקט וריור. בחילה עלולה לגרום לחתול להרגיש חוסר נוחות וחוסר שקט. ישנם חתולים שיתהלכו הלוך ושוב בחוסר שקט בעודם מייללים, כשאחרים ישכבו במקום מסוים ויריירו.
סקירה של בחילה בחתולים
בחילה היא סימפטום לא ספציפי, מה שאומר שישנן סיבות רבות שונות לבחילה, והן: חוסר נוחות וכאב בבטן, אכילה של משהו לא רגיל שלא מתעכל, אכילה מהירה מידי, אכילה מופרזת, אכילה של מזון מקולקל או עם טעם רע. ליקוק של חומרים כימיים כגון חומרי ניקוי או חומרים נגד פרעושים וקרציות. עוד סיבות הן בחילה בזמן נסיעה ובחילה מתרופות מסוימות.
ישנם גם מצבים שונים ומחלות שונות שיכולים לגרום לבחילה בחתולים, במיוחד בעיות עיכול שונות. בחילה יכולה להיות משנית למחלה ממערכות שונות כגון כליות (כשל כליות) סרטן וסכרת, או מחלות זיהומיות שונות.
סיבת ההקאות יכולה לנוע מבעיה מינורית למצב בריאותי רציני. בחילות שקורות מידי פעם ואינן תכופות ואין הקאות היא בדרך כלל מצב נורמלי ולא סיבה לדאגה. אם בכל זאת אתם מודאגים מכל דבר שהוא, תוכלו ליצור איתנו קשר, מרכז וטרינרי רמת השרון/ הרצליה 03-5403368.
למה לשים לב:
סימנים של בחילה בחתול יהיו:

בבחילה יכולים להופיע גם:
הקאות
התנשפויות (הלשון בחוץ)
התיבשות כתוצאה מהקאות יתר
במקרים של הקאות חוזרות ונשנות החתול יכול להיות אפאטי, חסר רצון/יכולת לזוז, עלולים להופיע כאבי בטן, שלשולים, איבוד משקל, ודם בהקאות. בכל מקרה כזה צריך לפנות לווטרינר בהקדם. ניתן ליצור איתנו קשר, מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה 03-5403368