גזעי הכלבים החכמים ביותר


מאת: ד"ר דורון נרי – רופא וטרינר

רוב הכלבים חכמים –אבל בדרכים שונות-ולכן
חוכמת כלבים מחולקות ל3 פרמטרים
1.יכולת להבין וללמוד פקודות
2.תכונות מובנות בגזע
3.הסקת מסקנות –יכולת למידה עצמית

יש עשרות גזעי כלבים חכמים, חלקם פופולריים יותר מאחרים. באופן כללי, כל כלב שמבצע היטב את תפקידו  כמו כלבים  עובדים  או כלב שירות יכול להיחשב כלב אינטליגנטי.

מה הופך כלב חכם?
יש חילוקי דעות לגבי סימני אינטיליגנציה  אצל כלבים. אפשר  לטעון כי הכלבים החכמים ביותר הם עקשנים יותר, עובדה זו  עשויה להפוך את האימון קשה יותר. כלבים אלה עשויים להקשות את בעליהם. עם זאת, רוב האנשים חשים כי כלבים החכמים לומדים מהר.

כלבים חכמים מסוגלים לעתים קרובות ללמוד יותר מילים מהכלב הממוצע ולכן יכולים לבצע פעולות נוספות מעבר לפקודה הרגילה . הכלבים החכמים בדרך כלל שמים לב יותר לסביבתם והם  יכולים להבין את ההבדל בין אובייקטים ומעשים. חלקם יכולים אפילו לזהות את הצעצועים שלהם לפי שם!

הכלבים הכי אינטליגנטים הם לעתים קרובות יותר כלבי עבודה בעלי אנרגיה גבוהה. הכלבים האלה לומדים כל כך מהר כי יש להם  מוטיבציה רבה לשמח את בעליהם.

יש הרבה מאוד אינטילינציה  בכלבים מעורבים. יש גם הרבה כלבים שהם פחות אינטליגנטים מאשר המוניטין של הגזע שלהם.

לעתים קרובות, החוכמה  של הכלב הוא ההדרך שבה יש אינטראקציה של הבעלים עם הכלב שלהם. כלבים לומדים  הכי טוב כאשר יש להם  מוטיבציה לקבל פרס . הדרך הטובה ביותר לטפח את האינטליגנציה של הכלב שלך היא לתרגל פקודות איתו להתאמן באופן קבוע איתו, לשחק משחקים מהנים, ולאפשר לכלב שלך להשתתף בפעילויות כיף, כגון ספורט-ריצות וכו.

אם יש לך אחד מהגזעים החכמים יותר או רצון  לאמץ/לקנות אחד יום אחד, עליכם להיות מודעים לכך שתצטרכו  להשקיע הרבה מאמץ כדי לטפל כראוי בהם. לכל הכלבים יש צרכים, אבל גזעי הכלבים החכמים בדרך כלל צריכים יותר תרגילים, תשומת לב, ואימון כדי לשמור אותם בריאים נפשית ופיזית. תחשוב על כלבים מבריקים כמו ילדים מחוננים בבית הספר: הם משתעממים אם הם לא מאותגרים. אם יש לך כלב חכם, הקפד לשמור על הכלב שלך עסוק למנוע שיעמום.