8 דברים שאתם עושים שהכלב שלכם שונא
03-5403368

8 דברים שאתם עושים שהכלב שלכם שונא

8 דברים שאתם עושים שהכלב שלכם שונא

מאת: מיכל ליבסון, סייעת.


ישנם דברים טובים לכאורה, שבעלים טובים של כלבים עושים שהכלבים לא אוהבים. אנחנו אוהבים את חיות המחמד שלנו כל כך, שאיננו שולטים ברגשות ובמעשים שלנו. אתם עשויים לחשוב שהגור המתוק שלכם אוהב חיבוקים אבל יכול מאוד להיות שהוא ממש לא אוהב אותם. לכולנו יש הרגלים רעים ואנו מאמינים שהכלבים שלנו אוהבים ומקבלים אותנו כמו שאנחנו, יחד עם ההרגלים שלנו שהם לא אוהבים, אך מדוע לא להקל על חייהם?  הינה 8 דברים שאספנו שהכלבים שלכם שונאים שאתם עושים.


1. כאשר אתם מלטפים את פניו של הכלב.
כאשר אתם מלטפים את פניו של כלבכם או את ראשו, אתם בטוחים שהוא אוהב את זה? למעשה, רב הכלבים כמו רב החיות, שונאים שמלטפים אותם על הראש. זה יכול להיות כואב ומעצבן, בעיקר כשאנשים זרים עושים זאת. אם הכלב שלכם מתחמק מליטוף בראשו כאשר אתם שולחים יד ללטף, זהו סימן בטוח שהכלב לא אוהב את זה. אם יש ילדים בבית, למדו אותם ללטף את גבו של הכלב בעדינות ולהימנע ממגע בפניו ובראשו. הגור שלכם בהחלט יודה לכם.

2. כאשר אתם מחבקים את הכלב שלכם
זו יכולה להיות הפתעה, אך ישנם כלבים שלא אוהבים שמחבקים אותם. אנשים מאמינים שחיבוקים הם סימן לאהבה והם נפלאים. כאשר אנחנו מחבקים מישהו, אנו מראים לו את אהבתנו ואת הערכתנו הכנות. כשזה נוגע לכלבים לעומת זאת, זהו לא המקרה. כאשר כלב מניח את רגלו הקדמית על כלב אחר זהו סימן לדומיננטיות, אז כאשר אתם מחבקים את הכלב שלכם, הוא עלול לפרש זאת כדומיננטיות וירגיש מפוחד ומאוים. זו אחת הסיבות הנפוצות אך לא ידועות מדוע כלבים נושכים אנשים. כמובן שיש יוצאים מן הכלל שלא שונאים חיבוקים, אך רובם סולדים מכך. אז לפני שאתם רצים לחבק באהבה את כלבכם, וודאו כי הוא אוהב את זה.

3. התגרות בכלב
משחקי התגרות מרגיזים את הכלב ומהווים גורם משמעותי לנשיכות. הימנעו ממעשים אלו. לפעמים אנו מרגיזים את כלבנו ללא מודעות לכך. 

4. כאשר הכלב מוחזק ברצועה קצרה
החזקת הכלב ברצועה קצרה מידי גורמת לו לסטרס. שחררו מעט את הרצועה לתת לו תחושת חופש מסוימת. הוא יודע שהכול בסדר ושניכם רגועים ואין ממה לדאוג. אם תוליכו אותו ברצועה חופשית ולא מהודקת מידי, הוא יישאר רגוע וחברותי, לעומת זאת אם יהיה על רצועה מהודקת וקצרה הוא עלול לנבוח ולהיות תוקפני גם בסביבה רגועה. נסו ללמד את כלבכם ללכת ברצועה משוחררת כאשר הוא נשאר קרוב אליכם.

5. כשהכלב נמצא בנוכחות מישהו שהוא לא אוהב
אם ישנו חבר שהכלב שלכם לא אוהב, אל תתנו לו להתגרות ולהפחיד את הכלב. אתם מנהיגי הלהקה שלו שאמורים לשמור ולהגן עליו. אם הוא אוהב להיות במחיצת ההורים שלכם, בני זוגכם או חברים שלכם תבחינו בזאת מיד. אך אם הוא מתחבא כשאר מישהו מגיע לבקר אתכם, הניחו לו ואל תכריחו אותו לצאת.
 

6. לו"ז צפוף מדי                                                                                                                                                                                                                                                              אם יש לכם לוח זמנים עמוס כל יום, קרוב לוודאי שכלבכם שונא את זה. כלבים הם כמו ילדים, הם צריכים תשומת לב ואהבה. כאשר אתם לא מבלים מספיק זמן עם כלבכם, הוא עשוי לחשוב שאתם לא אוהבים אותו. אתם באים מהעבודה עייפים ורעבים, אוכלים ארוחת ערב ומבלים את שאר הערב מול הטלוויזיה. שברו את ההרגל הזה, הוא לא בריא לחיית המחמד שלכם. לכו לטיול עם הכלב לאחר הארוחה. לא רק שתשמחו את כלבכם, גם תשפרו את בריאותכם שלכם. אם מזג האוויר בחוץ סוער או גשום, שחקו עם הכלב בבית,  אפילו 10 דקות של משחק יראו לכלב שאתם אוהבים אותו ואכפת לכם ממנו.

7.  היעדר גבולות
האמינו או לא, אבל כלבים זקוקים לחוקים ואף אוהבים אותם. כמו שציינו קודם, כלבים הם כמו ילדים. כלבכם צריך לדעת את הגבולות שלו, ורק אמירת המילה 'לא' היא לא מספיקה. זכרו, אין כלב רע, יש כלב שלא חונך כראוי.


8.  כאשר מישהו מעיר אתכם, במיוחד מוקדם בבוקר, אתם וודאי לא אוהבים את זה. כלבכם זקוק לשינה שלו. אל תעירו אותו רק כי אתם רוצים ללטף אותו בדיוק ברגע שהוא ישן, תנו לו את הזמן שלו לישון בשקט. וודאו כי הילדים (אם יש) לא יציקו לו גם. כבדו את שנתו של כלבכם והוא יכבד את שלכם. 


לפרטים נוספים אנא צרו קשר מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה 035403368