7 חוקי בטיחות לבילוי מושלם בים עם כלבכם
03-5403368

מידע

כתבות

7 חוקי בטיחות לבילוי מושלם בים עם כלבכם

אין דבר יותר כיף מלראות את הכלב.ה האהובים שלנו רצים ונהנים בים, משתכשכים במים וחופרים בחול כמו ילדים קטנים, אך מהן הסכנות שיכולות להיות בחוף הים לכלבים שלנו?

מאת: פז גוטר אסיסטנטית


1- חול! כןכן, תאמינו או לא, מלבד המתיקות בחפירות בחול, גלגולים ודחיפת כל הפרצוף והאף לתוך החול, יש תופעה מאד מסוכנת של כלבים שאוכלים חול.
אנו מכירים את גרגירי החול כקטנים ומופרדים ולא מזיקים, אך ברגע שהחול נרטב, ממים, רוק או מיצי מעיים הוא הופך לגוש שיכול לעשות נזקים. כלבים רבים נוטים לאכול חול במהלך המשחק על החוף, בין אם זה תוך כדי חפירה או חיפוש של כדור/אוכל בחול, ובין אם זה צעצוע שסופג חול ובסופו של דבר נכנס לגוף הכלב, כשכלב בולע כמות כל חול, יכולה להיגרם "פגיעת חול" דבר שיכול להוביל לחסימת מעיים ונזקים בריאותיים קשים שמצריכים ניתוח.
כשיש חסימת מעיים אפשר לראות תסמינים קשים ביניהם הקאות, התייבשות, כאבי בטן, התנשפות עצירות וחוסר שקט.

 

2- מי ים! במידה ואתם לוקחים את כלביכם לים, יש להקפיד לדאוג למים קרים וטריים כל הזמן!
שתיית מי הים יכולה לגרום נזק לכלבכם כיון שהם עלולים להכיל חיידקים, וטפילים וחומרים לא טובים שיכולים לגרום להקאות ושלשולים, וכמובן המים מכילים כמות גדולה של מלח שמזיק בפני עצמו לכלב.

 

3- חכות דיג! אחד הדברים שאנו יכולים לראות לא מעט ברחבי חוף הים זה אנשים שתחביבם הוא לדוג דגים, אך צריך לשים לב ולהיזהר עם קרסי הדייג מכיוון שהם יכולים לפצוע את הכלב, ובעקבות הפיתיון שעל החכה, הכלבים נוטים לנסות לאכול את זה מה שיוביל לפציעה חמורה וכן יכול להיתקע בכל מקום בתוך הגוף ובחיצוני ולגרום לדימום ולנזק מאד לא נעים.

 

4- מדוזות! בדיוק כמו שבני האדם לא מחבבים את היצור הדביק שמגיע אלינו בחודשי הקיץ, גם לכלביכם זה יכול להיות מסוכן, וכמו כן קיימת גם סכנה באכילת דגים מתים כיוון שהם עלולים להכיל רעלים שעלולים להיות קטלנים לכלביכם.

 

 

5- שמן דקלים! סכנה נוספת שיכולה להיות מסוכנת מאד לכלביכם, זה נראה כמו גושים לבנים על קו החוף, ובמידה והכלב שלכם בולע את ז זה עלול להוביל להקאות, שלשולים ואפילו דלקת לבלב.

 

 

6- לפני שאתם לוקחים את כלביכם לים, וודאו שהכלב מחוסן באופן מלאלפי הפרוטוקול שצריך וכי הוא בריא לחלוטין, וכמובן מטופל נגד פרעושים וקרציות כיוון שבים יש אופציה לכך שיהיו בחול לא מעט טפילים שלא היינו רוצים שיסתובבו על הכלב שלנו ויש לוודא שהוא מוגן מפני כל המחלות האפשריות.

 

 

7- חום ומזג אויר- כמו אצל בני האדם גם כלבים יכולים לקבל כויות ברגלים במידה והחול רותח מידי וכן לקבל מכות חום והתייבשות במידה ומבלים זמן ממושך בשמש ובחום כבד ולכן יש לשים לב שיש לכלב אפשרות למים קרים וצל במידת הצורך וכמובן לוודא שהחול לא חם מידי.
אז בפעם הבאה שתחליטו לקחת את כלביכם לים, תזכרו לשים לב ולהיות עם יד על הדופק להכל, תיהיו בטוחים שאתם מודעים ומוכנים לסכנות הכרוכות, ואל תשכחו לשטוף את הכלב עם מים נקים אחרי כל ביקור בים, מכיוון שמי מלח לא טובים לפרווה ויכולים לייבש אותה, וכמובן על מנת לשטוף את כל החול שיש ולמנוע דלקות (אוזנים, עינים..).
תהנו! ותשמרו על עצמיכם ועל חברכם על 4

לפרטים נוספים
ד״ר דורון נרי וטרינר
מרכז וטרינרי רמת השרון
יעקב כהן 21
03-5403368