7 דברים שהגיוניים לחתול שלך ..אבל לך לא
03-5403368

מידע

כתבות

7 דברים שהגיוניים לחתול שלך ..אבל לך לא

7 דברים שהגיוניים לחתול שלך ..אבל לא לך.
מאת : קוזנצוב סופיה, אסיסטנטית בכירה בחירה במרכז וטרינרי רמת השרון

.
אתם בוודאי אוהבים מאוד את החתול שלכם, אך כנראה יש כמה התנהגויות שמעלות לכם הרבה סימני שאלה.אלו הן התנהגויות שנראות לא כל כך הגיוניות, אך הדבר אומר שהן אינן פונקציונליות או משרתות מטרה הגיונית מאוד, עבורם.

להלן שבעה דברים הגיוניים לחתול שלך, אבל לא בהכרח לך:

• ג'קיל והייד.
התיאור להתנהגות זו היא שהחתול שלכם קופץ אליכם ומתכרבל, הוא עשוי אפילו להתחכך בכם כאילו הוא מבקש ללטף אותו.
אתה מתחיל ללטף אותו, הוא מגרגר מרוב עונג ואחרי כמה דקות הוא נושך או שורט אתכם. מה פשר ההתנהגות? האם החתול שלך הפך פתאום למישהו אחר?
למרות שנראה שהשינוי הפתאומי הזה בגישה בא משום מקום, זוהי התנהגות שכיחה יחסית אצל חתולים מסוימים שמגיעים לסף הסובלנות שלהם בכל הנוגע לליטוף ומגע.
ההתנהגות, המכונה תוקפנות הנגרמת על ידי ליטוף, מתרחשת כאשר חתול מקבל גירוי יתר מהליטופים הקבועים או שאותות שפת הגוף שלהם השתנו , בעקבות זאת הם מרגישים שהדרך היחידה לגרום לכם להפסיק היא לשרוט או לנשוך. כדי להימנע מהתנהגות זו בעתיד, שימו לב לאותות שהחתול שלכם מסמן לכם המצביעים על כך שהוא עשוי להגיע לגבול שלו בקרוב. סימנים אופייניים כוללים עוויתות בעור, קשקוש בזנב, הפסקת גרגור, שינוי תנוחת גוף, אוזניים הפונות לאחור ויללה.

• נשנוש והקאה.
דבר זה קורה בדרך כלל לחתולים שיש להם גישה החוצה.
חתולים רבים נהנים לאכול דשא ויישבו בדשא, אחרי כמה דקות של לעיסת הצמחייה, אתם שומעים את הצליל המוכר הזה של חתול שעומד להקיא. בעלי חתולים רבים אפילו מגדלים כמה ירקות להנאת החתולים שלהם, וברוב המקרים, הדבר גורם לכך שצריך לנקות קצת לאחר מכן את ההקאה.
אז למה חתולים אוהבים לאכול משהו שכמעט תמיד גורם להם להקיא? יש כמה תיאוריות בקרב מומחים אבל אף אחד לא באמת יודע בוודאות. תיאוריה אחת היא שחתול משתמש בדשא כדרך להתמודד עם קלקול קיבה. חתולים מסוימים עשויים גם ללעוס דשא כדי לעזור להם להקיא כדורי שיער שאינם עוברים דרך הבטן.


• The Paw Dip – טבילת כף הרגל במים.
למה החתול שלך טובל את כפו בקערת המים ואז מלקק את המים במקום רק לשתות בדרך הרגילה? זה לא נראה הגיוני לבני אדם אבל זו התנהגות מעשית מאוד מנקודת מבטו של החתול. במקרים מסוימים, החתול בוחר בשיטת הכפות אם קערת המים עמוקה מדי או צרה מדי. לחתולים יש שפם ארוך והם לא אוהבים ללחוץ אותם וטבילת הכפה במקום הופכת את פעולת השתייה לנוחה יותר. חתול המתגורר בבית מרובה חתולים עלול לפנות לטבילת כפות מטעמי בטיחות אם יש מתח בבית - ייתכן שהוא לא ירגיש מספיק בנוח כדי להוריד את ראשו לתוך הקערה, מה שיחסום את הראייה שלו. אם הוא צריך לפקוח עין על יריבים כלשהם, אז טבילת הכפה שלו היא שיטה טובה יותר.
לבסוף, אם לא תשמרו על עקביות מפלס המים, החתול שלכם עלול לפתח הרגל של טבילת כפות אם הוא מתקשה לקבוע היכן נמצא קו המים.


• המבט האחורי.
עבור בני משפחה אנושיים רבים, נראה שזו התנהגות מעליבה מאוד - החתול קופץ על הברכיים שלך כדי לשבת אבל אז פונה ממך, הוא עשוי אפילו להתכרבל לידך כשגבו פונה אליך. זה אולי נראה בכל מקום שבו החתול מחליט לשבת, בין אם זה על שולחן הקפה מולך או על השולחן שלך כשאתה בודק את הדוא"ל שלך, אתה תמיד מקבל את המבט האחורי. יש לכך סיבה פשוטה - הוא לא מעליב, הוא בעצם מפגין אמון עצום, מכיוון שחתול הוא בעל חיים שהוא גם טורף וגם טרף, הוא רוצה למקם את עצמו במקום הבטוח ביותר. אם הוא מפנה אליך את הגב כשהוא מתיישב, הוא מראה שהוא סומך עליך ואולי אפילו שהוא הולך לצפות בסביבה עבור שניכם.
בנוסף, מכיוון שחתול הוא טורף, הגיוני לפקוח עין חדה על סביבתו למקרה שעכבר סורר מזדרז על הרצפה.


• "ריקוד החתול המשוגע".
החתול שלכם פתאום, וללא סיבה ברורה, מחליט לרוץ דרך כל הבית כאילו הוא רודף אחרי עכבר דמיוני, הוא רוקד מסביב, הוא מתנפל, הוא עשוי אפילו לזנק על עץ החתול שלו.
אתם מסתכלים מסביב אבל לא מוצאים עדויות לאף עכבר, עכביש או אפילו ארנב אבק. מה נכנס לחתולים מסוימים שבהם הם מקבלים "שגעת חתולים" וכמעט נטרקים בקירות? רוב הסיכויים שהחתול שלך רודף אחר צל או אור או שפשוט היה לו הצטברות אנרגיה והוא היה צריך להוציא אותה. חתולים הם ציידים והם בנויים לתנועה, אם החתול שלך ישן יותר מדי ולא הוצע לו מספיק זמן משחק כדי להוציאחלק מהאנרגיה הזו, הוא עשוי פשוט לקחת על עצמו לרדוף אחרי קרני אור.
זכור גם שלחתולים יש חושים מחודדים עד כדי כך שהחתול שלך עשוי לשמוע, להריח או לראות משהו שלא זוהה לחלוטין על ידך.


• משקל הנייר
לא משנה כמה צעצועים תקנו ותשאירו לחתול שלכם או כמה הסביבה מעניינת, סביר להניח שהוא יבחר לשבת על פיסת הנייר האחת שאתם מנסים לקרוא. אם יש פיסת נייר על הרצפה, החתול שלך עשוי לבחור לשתול את עצמו ממש מעליה במקום כל שאר המקומות הנוחים יותר בחדר.
ישנה מיטת חתולים נעימה בקרבת מקום, אבל החתול שלך מתעלם מכך לטובת דף הנייר הלבן והדק. זה לא הגיוני, נכון? אך זה הגיוני לחתול שלך. כשזה מגיע לישיבה על עיתונים או מגזינים שאתה קורא, החתול החכם שלך יודע בדיוק היכן הפוקוס שלך נמצא ואם הוא רוצה תשומת לב, המקום המובן מאליו להיות בו הוא בדיוק המקום אלו מופנות העיניים שלך - הנייר. לגבי פיסת נייר על הרצפה או השולחן שאף אחד לא שם לב אליו, ייתכן שזה קשור לרצון הטבעי של החתול להיות על משהו מוגבה. אם הוא רוצה להיות בגובה הרצפה או על שולחן, אבל גם רוצה להיות רק קצת מוגבה, הוא עשוי להרגיש שהנייר, מכיוון שהוא שונה משאר המשטח, נותן לו עילוי קטן.


• הכיסוי
אתה מניח צלחת אוכל לחתול שלך והוא לוקח כמה נישנושים ואז עם כפות הרגליים הוא מנסה "לכסות" את כלי האוכל  באותו האופן שהוא עושה כשהוא מכסה את הצרכים שלו בארגז החול.
האם החתול שלך אומר שהאוכל מסריח? למעשה, זו התנהגות נורמלית ומבוססת על אינסטינקט ההישרדות של החתול כטורף וטרף כאחד - אם החתול שלך לא מסיים את הארוחה שלו, ההתנהגות שלו של "חפירה" של הרצפה ליד קערות האוכל היא ניסיון לכסות את האוכל כדי לא למשוך טורפים. זה גם מונע מהטרף הפוטנציאלי להתריע על העובדה שטורף נמצא בסביבה.
אפילו חתולים שלעולם לא יוצאים החוצה שומרים על אינסטינקטים הישרדותיים אלו.

לפרטים נוספים , מוזמנים ליצור איתנו קשר
מרכז וטרינרי רמת השרון
03-5403368