6 טיפים להפחתת ריחת מארגז החול של החתול
03-5403368

מידע

כתבות

6 טיפים להפחתת ריחת מארגז החול של החתול

 

מאת מאיה זיידנר, אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון


ריח ארגז החול הוא כנראה החלק הקשה יותר בחיים עם חתול בבית. אפילו אם הריח אינו מפריע עבורנו, אירוח חברים המעירים על  "ניחוח חתול" יכול להיות מביך. מצד שני, כשחברים מעירים על שרואים את החתול אך לא מריחים שיש חתול בבית - מרגיש נהדר.


הנה מספר צעדים פשוטים אותם ניתן לעשות על מנת להילחם בסירחון ולשמור עלינו ועל החתול שלנו שמחים ומאושרים.


1. נקו את ארגז החול באופן יומי או יותר. שתן וצואה ישנים לא יהיו בעלי אותו ריח חריף עבורנו כמו כאלה טריים, אבל ככל שישב שם יותר, כך גדלים הסיכויים שהריח יפלוש לשאר הבית. נקו את ארגז החול מוקדם ובתדירות גבוהה כדי להפחית את הניחוח.


2. החליפו את החול פעמיים בשבוע. אפילו אם ננקה בכל פעם שהחתול משתמש בארגז החול, נגזר עלינו לפספס מידיי פעם, וגם חתיכות קטנות הנותרות בארגז יסריחו לבסוף. כדי לגבור על זאת, זרקו את חול הארגז בשלמותו באופן קבוע, שטפו את הארגז עם סבון ומים חמים (מבלי להשתמש במוצרי ניקיון מבוססי אמוניה – היכולה לגרום לריח להיות גרוע יותר), יבשו אותו ומלאו בחול חדש.


3. החליפו את ארגז החול פעם בשנה. עם הזמן, ציפורני החתול ומגרפת האיסוף פוצעים את תחתית וצדדי הארגז. פצעים אלו קשים יותר לניקוי יסודי ויכולים לשמור בתוכם ריחות. הימנעו מכך על ידי תרומת ארגז החול למקלט להצלת בעלי חיים פעם בשנה ופנקו את החתול שלכם בארגז חדש.


4. נסו להשתמש במפיגי ריח. שימוש במעט אבקת סודה לשתייה או במפיג ריח בארגז החול יכולים לתרום רבות לבית בניחוח רענן. אך יחד עם זאת, הרבה חתולים יפסיקו להשתמש בארגז בו חול בעל ריח חזק. לכן, וודאו שאתם משתמשים במפיג ריח שגם אתם וגם החתול שלכם אוהבים (או באחד ללא ריח). פזרו מעט מן מפיג הריח לאחר כל ניקוי הארגז.


5. מצאו מותג חול שריחו הכי מתאים עבורכם (עבורכם ועבור החתול שלכם). נסו להשתמש בסוגים שונים של חול בבתיכם וראו (א) איזה מבניהם החתול שלכם מעדיף ו-(ב) איזה מבניהם שולט בניחוחות בצורה הטובה ביותר. יתכן כי תגלו שלחתול שלכם ולכם העדפה דומה.


6. שמרו את ארגז החול באזור מאוורר היטב. אחת מהטעויות הגדולות ביותר שהורי חתולים עושים היא להשאיר את ארגז החול במקום קטן, חשוך ומוחבא. דבר המאפשר לריח להתרכז. בנוסף, אם הארגז ומיקומו לא יהיו נעימים עבור החתול שלך לשימוש, עולים הסיכויים שימצא מקום אחר להתפנות בו – אולי במרכז המיטה שלכם. שמרו את ארגז החול במקום מאוורר היטב, שם הריח יכול להתפזר בקלות ויש מספיק אור ומרווח עבור החתול שלכם לזוז בו, כך שיוכל להיכנס ולצאת מן הארגז בנוחות.

 

לפרטים נוספים ניתן צרו קשר 03-5403368 מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה