6 החיות הכי מתאימות לילדים
03-5403368

מידע

כתבות

6 החיות הכי מתאימות לילדים

6 החיות הכי מתאימות לילדים
מאת: הגר ספיבק, מנהלת המרפאה

 

בחירת חיית המחמד הכי טובה לילדים
הבחירה להחזיק חיית מחמד בבית יכולה להביא המון סיפוק והרגשה של עצמאות אצל הילד, ובחירה מוצלחת יכולה להביא אושר במשך שנים רבות.
להיות בעלים של חיית מחמד, יכול להוות בסיס לילד ללמידת אחריות במהלך החיים, מסירות ואהבה ללא תנאי.

דגים
דג יכול להיות החיה המושלמת לתחילתה של ידידות מופלאה, אבל לא כל דג. תמיד נראה שהבחירה הנכונה היא לקנות דג זהב, אך למעשה הם דגים שמאוד קשה לטפל בהם. הדג המומלץ לגידול הוא דווקא דג קרב סימאי, הוא רגיל להיות מבודד ולא מצריך הרבה מים, אין צורך בחימום, פילטרים, סוגים שונים של חומרים למים או ויטמנים.

זוחלים
המחשבה על זוחלים תמיד מביאה סוג של אימה, אך למזלנו הרב, יש זוחלים שהם ממש ידידותיים ואף חיים שנים רבות.
קחו לדוגמא את האיגואנה, הם יכולים לחיות שנים רבות והם אינם גורמים לאלרגיות. גם סוגים שונים של נחשים יכולים להיות חיות מחמד נהדרות, אך חייבים להתייעץ עם בעל מקצוע שיודע איזה נחש לגדל. באגודה האמריקאית לבטיחות ילדים, ההמלצה היא לא לגדל זוחלים מחשש לסלמונלה.

ציפורים

ציפורים יכולות להיות חיית מחמד מצויינת, על עף שהם יותר תובעניות מאשר גידול של זוחלים או דגים. חלק מהציפורים הן בעלות אינטילגנציה גבוהה, אחרות מאוד חברותיות. ציפורים דורשות טיפול על בסיס יום יומי.

תוכי זול יחסית יכול להיות התחלה טובה לילדים בתור חיית מחמד, במיוחד למי שלא גידל תוכי בעבר, תוכים יותר יקרים כמו הקוקטייל והקוקאדו יכולים להיות גם חיות מחמד נהדרות, אבל הם צריכים הרבה יותר תשומת לב מתוכים זולים.

מכרסמים
יונקים קטנים ביניהם שרקנים, גרבילים ואוגרים נחשבים מאוד קלים לטיפול. הטיפול בהם הוא דיי פשוט ומרחב המחייה שלהם קטן יחסית. אם וכאשר מחליטים לקחת מכרסם, עדיף שכולם יהיו מאותו המין מפאת הנטייה של מכרסמים להתרבות מאוד מהר.
למרבה ההפתעה גם חולדות יכולות להיות חיות מחמד נהדרות, ולמרות הנטייה להירתע מהם, בין האדם לחולדה יכולה להיות ידידות מופלאה.
חתולים
גורי חתולים הם חיית המחמד המומלצת לילדים. מי יכול לעמוד בדבר הקטן הזה בשיער הדליל והבכי המתוק? ובנוסף, חתול הוא חיה מאוד עצמאית ולא דורש הרבה טיפול, מה שמתאים מאוד לילדים שלא תמיד עומדים בחלקם בטיפול השוטף. חתול אף יכול להיות בחירה יותר טובה מכלב, אם אין מספיק מקום בבית.
חשוב לזכור שחתולים כן צריכים לראות וטרינר פעם בשנה לטיפולים שוטפים וחיסונים.
אם בא לכם חתול, תמיד תוכלו למצוא חתולים המחכים לכם בעמותות השונות ברחבי הארץ.

כלבים
גור כלבים הוא בטח החייה הקלאסית לגידול בבית מלא ילדים, אבל למצוא כלב אידאלי למשפחה זה המטלה הקשה ביותר. לפני שקונים או מאמצים כלב, כדי לדעת מה האופי שלו, האם הוא ידידותי? והאם נוח מול ילדים.
צריך לזכור שגורי כלבים יכולים להיות הרסניים במיוחד בכל הקשור למתקני הבית, כגון: שטחים, רהיטים, בגדים וכו'
כל כלב צריך בדיקה וטרינרית שגרתית, חיסונים והרבה אהבה.
לדאוג לחיית המחמד
לדאוג לחיית מחמד יכולה להיות חוויה חיובית בשביל הילדים.
כמובן שחיות מחמד יכולות להיות מאוד חברותיות ולהצטרף למשפחה למטרת בידור, שעשוע וחינוך.
אך לא רק דברים כיפים, צריך לקחת אחריות רבה, לשמור, לטפל, להאכיל, להוציא לטיולים, לראות שהחיית המחמד מרגישה טוב, והכי חשוב כל חיית מחמד שאנו מחליטים להביא הביתה צריכה להיות תחת השגחה של מבוגר, תמיד!