5 סיבות בגינן כלבכם צריך להיות חגור בזמן נסיעה ברכב/חגורת בטיחות לרכב.
03-5403368

מידע

כתבות

5 סיבות בגינן כלבכם צריך להיות חגור בזמן נסיעה ברכב/חגורת בטיחות לרכב.

מאת : עידן נווה, אסיסטנט במרכז וטרינרי רמת השרון.

 

רובנו לא נחל בנסיעה מבלי שנחגור חגורת בטיחות לפני כן. הורים לא יחלמו לנסוע לפני שהילד שלהם יהיה חגור ומאובטח. עבור רבים מאיתנו חגורת בטיחות היא בסיסית כמעט כמו נשימה.
אז למה אם כן רק כ16% חוגרים את הכלב ברכב? כך נמצא במחקר שנערך על ידי גופים אמריקאים (AAA, Kurgo pet products).האם אתם חלק מ84 האחוזים שלא חוגרים את כלבם? גם אם אתם משתייכים לאלו שכן חוגרים – להלן מספר עובדות שכל בעל כלב צריך לדעת.


1. חוקי הפיזיקה משפיעים על כולם
כשזה נוגע לדברים רעים – אנשים מנסים להיות אופטימיים כל הזמן ודבקים במנטרה – "לי זה לא יקרה", "הכל יהיה בסדר". באירוע אמת כולם יכולים להיפגע – אנשים ובעלי חיים. אובייקטים לא מקובעים בזמן תאונה עלולים להיחבט קשות בדפנות הרכב או אף לעוף דרך שמשות הרכב.


2. הכלב אולי ישרוד את התאונה – אך עלול לפגוש סכנות אחרות
כלב לא חגור עלול להיפלט אל מחוץ לרכב מההדף או לברוח דרך חלון שבור. לחוץ ומבולבל ואולי פצוע – הכלב יכול לרוץ ישירות לכביש סואן ולהידרס. או לברוח וללכת לאיבוד.
בנוסף, צוותי חירום רבים מדווחים כי כלבים בתאונות דרכים היו תוקפניים כלפיהם מתוך ניסיון לגונן על בעליהם הפצועים. נפוץ מאוד שכלבים חמודים ורגועים הופכים אגרסיביים כאשר פצועים ולחוצים. צוותי חירום יעשו כל שנדרש על מנת להגיע לאנשים הפצועים קודם כל.


3. הכלב יכול לפצוע אתכם בעת תאונה
כלב שהועף, גם כלב קטן, יכול לגרום לפציעה חמורה עם יפגע בכם, במיוחד אם יפגע בילדים/קשישים.


4. כלבכם יכול להיפצע ואף למות מכרית האוויר
כרית אוויר נועדה להציל חיים – אך היא פורצת בעוצמה כה גדולה כך שהיא מסוגלת להרוג נוסעים קלי משקל – לכן, אסור לילדים מתחת לגיל 12 לשבת במושב שליד הנהג וכך גם לכלבים. קל וחומר שהאיסור נוגע גם לישיבה בחיק הנהג. אם בכל זאת החלטתם שהכלב ישב במושב ליד הנהג – ודאו כי כריות האוויר מושבתות. אם אופציה זו לא קיימת ברכבכם – חגרו את הכלב בטיחות במושב האחורי.


5. הכלב יכול להסיח את דעתכם
כנראה שאתם לא שמים לב לזה אך רובכם חוטאים בזה – ליטוף של הכלב/למנוע ממנו לעבור למושב הקדמי/להרגיע אותו אם הוא נובח/לצלם אותו/לתת לו חטיף – כל אלו מסיחים את דעתכם גם אם לשנייה (ובכביש כל שנייה קובעת) וגורמת לכם להתעסק עם ידכם במשהו שלא קשור לנסיעה – אסור בחוק ומסוכן מאוד.

 

כלובים יעודיים/מנשאים
יכולים למנוע מהכלב לזוז בנסיעה אך אינם רלוונטיים אם אינם מקובעים כנדרש – לחגורת המושבים/קיבוע לרצפת הרכב ברכבים גדולים.


חגורות בטיחות לכלבים
הרבה מאוד מהחגורות בשוק לא נבדקו ונוסו – לא נבחנה עמידותן בתאונות דרכים – וזה הכי חשוב.
המבוגרים שבינינו זוכרים תקופות בהן לא הייתה נהוגה חובת שימוש בחגורות בטיחות והרכבים אף יוצרו ללא חגורות. מאז למדנו רבות וחוקים נכתבו בדם – הזהירות מצילה חיים.

 

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור איתנו קשר.
מרכז וטרינרי רמת השרון.
03-5403368