4 דרכים לטיפול בכלבים בבית לאחר טיפול וטרינרי
03-5403368

4 דרכים לטיפול בכלבים בבית לאחר טיפול וטרינרי

4 דרכים לטיפול בכלבים בבית לאחר טיפול וטרינרי

מאת מיכל ליבסון, סייעת

קשה לזכור את כל הוראות הווטרינר אחרי שכלבכם עבר ניתוח או טראומה לרקמה רכה, אך הוראות אלו חשובות לתהליך ההחלמה כאשר משתחררים הביתה.
זה יכול להיות מבלבל כשאתם מקבלים רשימת 'עשה ואל תעשה' בזמן שחרור הכלב הביתה אחרי פרוצדורה במרפאה, אך תרצו שהכלב שלכם יחלים מהר וכהלכה, אז כדאי לעקוב אחר הוראות הווטרינר במלואן. ארבעת הדרכים הבאות יראו לכם כיצד לעזור בריפוי בבית, אך לעולם אל תהססו להתקשר לווטרינר שלכם, ולשאול שאלות בנוגע לטיפול בכלב ולמצבו.
קולר אליזבת (כובע למניעת נגיעה באזור הניתוח)


מנעו מהכלב ללקק את איזור הניתוח. ליקוק לא יביא לריפוי של החתך, להיפך, הליקוק עשוי רק להזיק. רצוי לשים לו קולר אליזבת שתקבלו מהמרפאה שלכם כדי שלא יצליח להגיע לאזור הניתוח. למרות שכלבכם עשוי להתנגד לקולר בהתחלה ולנסות להוריד אותו, השאירו אותו עליו למשך כל התקופה שיגיד לכם הווטרינר שלכם. עם הזמן הוא ילמד גם לשתות לאכול ולישון איתו.


חבישות
חשוב מאוד לשמור על החבישה נקייה ככל האפשר ויבשה. הקפידו להגיע לביקורות והחלפת החבישה בהתאם להוראות הווטרינר. אם החבישה מתרטבת, צרו קשר עם המרפאה והגיעו להחלפתה. שימו לב תמיד לכף הרגל של הכלב, אם נראית נפיחות, צרו קשר מיד עם המרפאה.

תרופות
תנו את כל התרופות שנתן לכם הווטרינר והקפידו על המינון הנכון ועל משך הזמן שצריך לתת אותן. חשוב מאוד להקפיד לתת את התרופה בהתאם למינון ולזמן שקבע הווטרינר, על מנת למנוע עמידות של חיידקים לאנטיביוטיקה. רמת הכאב אצל הכלב משתנה. הקפידו למלא אחר הוראות הרופא לגבי משככי הכאבים כדי שירגיש בנוחות המרבית שאפשר.
 

פעילות
שימו לב להוראות הווטרינר לגבי פעילות גופנית. הקפידו ללכת עם הכלב קשור ברצועה ולטיולים קצרים. אל תשאירו אותו ללא השגחה בטיול שכן הוא יכול להתיש את עצמו. שמרו את מספר הטלפון של המרפאה זמין לכם לשאלות ובעיות אם יצוצו.

לפרטים נוספים, אנא צרו קשר, מרכז ווטרינרי רמת השרון 03-5403368