10 עובדות מעניינות על פודלים
03-5403368

מידע

כתבות

10 עובדות מעניינות על פודלים


מאת: הגר ספיבק – מנהלת המרפאה


המילה "פודל"  מעלה בדמיון אצל רוב האנשים, כלב יפה עם תספורת מתוחכמת, אנשים נוטים לחשוב שזה הגזע הלאומי של צרפת, ואמנם אלו הם באמת הדברים היחידים שרוב האנשים יודעים לגבי גזע זה.
בכתבה זו אנסה למלא את החלל, בין מה שאנשים חושבים לבין העובדות האמיתיות לגבי גזע זה.


1. הפודל נחשב "לאיינשטיין" בעולם הכלבים, על תתנו ליופיו להטעות אתכם, הפודל הוא  כלב מאוד חכם עם הומור בלתי נלאה, מאוד ידידותי, זריז ובעל קואורדינציה מפותחת מאוד, לכן  פעמים רבות נמצא אותו מופיע ככלב קרקס ופעלולים.

 

2. הפודל הוא גזע טוב לאנשים הסובלים מאלרגיות, הפרווה האורירית שלו, אינה משילה שיער בכל הבית, ולכן גם אין ריח של כלב, אך חשוב לציין שכיוון שגזע זה משיל מעט פרווה, חובה לסרק אותו בתדירות גבוהה.

 

3. הפודל, הוא כלב אתלטי מאוד, הוא ניכון בכל המאפיינים של בן לוויה האולטימטיבי בן ארבע רגליים, כולל גודל בינוני, מבט מקסים וחשיבה מהירה.

בנוסף המבנה הרזה והחסון, הופך את הגזע לצייד ממדרגה ראשונה, למעשה גזע הפודל פותח  במקור ככלב צייד לאיסוף ציפורים מתות או פצועות מן המים.

 

4. לתספורת המוזרה של הפודל יש מטרה מאוד ספציפית. הפודל נועד לעבוד במים קרים מאוד, אז שיערו הצפוף שומר על חום גופו. למרות זאת יותר מידיי שיער רטוב, יקשה על הכלב לשחות, לכן בעל הכלב (הצייד) ישאיר שיער ארוך רק במקומות בגוף הכלב שעלול לסבול מהקור.

 

5. הפודל קיים בארבע גדלים, הפדרציה הבינלאומית (FCI) מחלקת את הגזע ל4 סוגים: סטנדרטי, בינוני, מיניאטורי וצעצוע. ולפי מועדון הכלבים האמריקאי (AKC), ישנם רק 3 סוגים: סטנדרטי, מיניאטורי וצעצוע.

 

6. פרוותו הייחודית הפכה להיות אחת הסיבות העיקריות שבגללן הוא משולב ברבייה עם גזעים רבים. הפודל כבר הזדווג עם מספר רב של כלבים ובעקבות כך נולדו גזעיים חדשים דוגמת: הקוקר ספיינל (קוקאפו), גולדן רטריבר (גולדן דודל), לברדור רטריבר (לברדודל), טרייר אירי ופיונטר אנגלים (פודל פוינטר). על מנת לייצר כלבים היפואלרגניים.

 

7. אלביס פרסלי היה מעריץ הדוק של גזע הפודל, היו בבעלותו פודלים רבים והוא תמיד הציג אותם לנשים אותם הוא אהב.

 

8. הצרפתיים בהחלט אוהבים את גזע הפודל, כמובן שהוא צבר פופיולריות רבה בכל רחבי אירופה, אך רק בצרפת הוא קיבל את אות הכלב הלאומי של צרפת, אף על פי שהגזע המודרני בכלל פותח בגרמניה.

 

9. הפודל הינו גזע עתיק, בין אלפי שנים, תמונותיו נמצאות  על חלקי ארכיאולוגיה מצרית ורומאית, מהמאה הראשונה לפני הספירה.

 

10. הפודל הוא ישנוני גדול. גזע זה צריך 13 שעות שינה ליום כדי להרגיש רענן מספיק לשחק, ולהיות עם בעליו.

 

11. מעבר לכל הרשום בעובדות חשוב לציין שגזע זה מאוד קשור לבעליו, במצבים מסויימים הוא אפילו נכנס ללחץ וחרדה שכבעליו לא נמצא בקרבתו.
הפודל כחיית מחמד, הוא גזע עליז וידידותי לאדם, כלב נפלא ליחידים ולמשפחות כאחד.


לפרטים נוספים צרו קשר, המרכז הוטרינרי רמהת השרון והרצליה 03-5403368