10 יתרונות למגורים עם חתול
03-5403368

מידע

כתבות

10 יתרונות למגורים עם חתול

מאת מאיה זיידנר, מנהלת קבלה במרכז וטרינרי רמת השרון

 

מחקרים הראו כי צפייה בסרטוני חתולים מעלה את האנרגיה של הצופה בהם ומשרה רגשות חיוביים – כך שאין זה מפתיע כי למערכת יחסים שאינה וירטואלית עם חתול קיימים מספר יתרונות. להלן חלק מהם.

 

1. טוב יותר לסביבה

 

אם אתם מודאגים לגבי טביעת הרגל שלכם, העדיפו לאמץ חתול על פני כלב. מחקר משנת 2009 מצא כי המשאבים הנדרשים בכדי להאכיל כלב לאורך חייו שווים בערכם לג'יפ "לאנד קרוזר". לעומת זאת, חתולים, האוכלים כמות פחותה מזו של הכלבים וצפויים לאכול יותר דגים על פני תירס או מטעמי בקר – טביעת רגלם תהיה פחותה, כשל "גולף" קטנה.

 

2. הם יעזרו לך להתמודד...

 

איבוד קרוב הוא קשה מנשוא וכואב, אך שהייה במחציתו של החתול שלנו, יכולה להקל על הכאב. הוכח כי חתולים עוזרים לאנשים שלהם להתגבר על האובדן מהר יותר, ומראים פחות סימנים של כאב, כמו בכי. למרות היותם בעלי חיים בלבד, חתולים משרתים אותנו כתמיכה חברתית בזמנים קשים. אנשים באבל מדווחים כי מדברים עם בעלי החיים שלהם כדרך התמודדות עם הרגשות שלהם, כיוון שלעיתים קל יותר לדבר עם מישהו שאינו יכול לענות או לשפוט, בדומה לאנשים.  

 

3. ... ולמצוא בת זוג חדשה.

 

אם אתה בחור רווק שלא מצליח להשיג דייט - אמץ חתול! סקר בריטי מצא כי 82 אחוזים מהנשים הסכימו כי ימשכו יותר לגברים אוהבי בעלי חיים. ובעוד כלב גם יעשה פלאים לעולם הדייטים שלך, רוב מוחץ של 90 אחוזים מהנשים הרווקות אישרו כי לדעתן גברים עם חתול "נחמדים" יותר מגברים אחרים. על כן, ציון בפרופיל האישי כי חתול הוא שותפך לבית יעלה את מספר הפניות שתקבל - אך זכור, חתול הוא חבר לחיים, ולא "רק עד שתמצא את האחת".

 

4. בעלי חתולים חכמים יותר

 

מחקר משנת 2010 על בעלי חתולים שנעשה באוניברסיטת בריסטול באנגליה מצא כי קיים סיכוי גדול יותר אצל אנשים אשר אימצו חתול להיות בעלי תואר אקדמאי מאשר אלה שאימצו כלבים. בשנת 2014, חוקר מויסקונסון ערך סקר בקרב 600 סטודנטים ומצא כי בעלי חתולים היו אינטיליגנטיים יותר מבעלי הכלבים (אבל נראה כי לא מדובר בחתול שהופך את בעליו לחכמים יותר: החוקרים שביצעו את המחקר הוסיפו, כי האנשים החכמים יותר נטו לעבוד שעות ארוכות יותר, וכיוון שחתולים דורשים פחות תשומת לב, הם האפשרות הטובה יותר עבור האינטלקטואל העסוק).

 

5. הלב שלכם יהיה בריא יותר

 

אימוץ בעל חיים טוב ללב. חתולים מצליחים להוריד את רמת הלחץ במיוחד - כנראה בגלל שאינם דורשים מאמץ גדול בדומה לכלבים -ומורידים את כמות החרדות אותם נחווה. גם לליטוף אפקט מרגיע ובעל השפעה חיובית על מצב רוחנו.

 

6. הם משלימים את הצורך בחברות

 

הסטריאוטיפ האומר כי כלבים מביעים יותר חיבה על פני החתולים הוא פשוט כשמו: סטריאוטיפ! למעשה, מסתבר כי חתולים יכולים להיות חברים טובים בדיוק כמו הכלבים, במיוחד עבור נשים.  מחקר אוסטרי משנת 2003 מצא כי אימוץ חתול לבית שווה בהשפעתו הרגשית לקשר רומנטי. נמצא גם כי אם נראה אדיבות כלפי החתול, הוא יחזיר אהבה אלינו חזרה בשלב מאוחר יותר.

 

יחד עם זאת, נראה כי לחתולים יש את היד העליונה בקשר. אחרי אלפי שנים של ביות, חתולים למדו לילל יללה המתחקה אחר קולו של תינוק בוכה. וכיוון שהמוח שלנו מתוכנת להגיב כאשר הילד שלנו במצוקה, זה כמעט בלתי אפשרי להתעלם מרצונותיו של החתול כאשר הוא דורש אותם באופן כזה.

 

7. הם יכולים לומר לך (ולאחרים!) הרבה על האישיות שלך

 

הבחירה בסוג בעל החיים חושפת משהו על האישיות שלך. בזמן שאוהבי כלבים נוטים להיות "מסמר המסיבה", בעלי חתולים שקטים יותר ומופנמים. עם זאת, הם מקבלים ציון גבוה בתחום האמינות שלהם ובאמון שלהם באחרים. בעלי חתולים גם פחות מניפולטיביים ויותר צנועים.

 

8. את/ה תישן טוב יותר

 

מספר מחקרים וסקרים שנעשו באנגליה מצאו כי אנשים (במיוחד נשים) מעדיפים לישון עם החתול שלהם על פני שינה עם בן/בת הזוג, יש שאפילו דיווחו כי ישנים טוב יותר עם החתול שלהם על פני שינה עם אדם אחר.

 

9. לחיות לצד חתול מוביל לאלרגיות מועטות יותר

 

לצערי, זה מאוחר מידיי עבורך, אבל אם יש לך תינוק/ת בדרך, יתכן כי זה הזמן לאמץ חתול. בשנת 2002, המכון הלאומי לבריאות פרסם מחקר המראה כי ילדים מתחת לגיל שנה שנחשפו לחתול היו בעלי סיכויים פחותים יותר לפיתוח אלרגיות – ולא רק לאלרגיות לבעלי חיים. לפי ד"ר מרשל פלאוט, ראש מדור מנגנוני האלרגיה במכון הלאומי לאלרגיה ומחלות זיהומיות באנגליה, "נראה כי חשיפה גבוהה לבעלי חיים בגיל מוקדם מגינה לא רק כנגד אלרגיות לבעלי חיים, אלא גם לסוגי אלרגיות שכיחות אחרות, כמו אלרגיה לקרדית האבק, פריחה ועשב".

 

10. הם יכולים להציל את חייך

 

לחתולים יש מוניטין של אדישות וחוסר אכפתיות כלפי האנשים שלהם, אבל הם הצילו אין ספור חיים במהלך השנים. למשל, חתול אחד מברית המועצות מזהיר את הבעלים שלו לפני שמקבל התקף אפילפטי, וחתול אחר במונטנה העיר את הבעלים שלו כאשר צינור גז החל לדלוף. כבאי האש אמרו לזוג שהבית יכול היה בקלות להתפוצץ ללא התערבותו של החתול.

 

שוכנעתם? רצים לאמץ חתול אל בתיכם? קראו כתבה זו (שבע דברים חיוניים שהחתול לא יכול לחיות בלעדיהם) להכנת ביתכם לקראת החבר הפרוותי החדש.

 

 

לפרטים נוספים ותיאום תור, אנא צרו קשר. מרכז וטרינרי רמת השרון, 03-5403368