10 טיפים לשחייה בטוחה עם כלבים
03-5403368

מידע

כתבות

10 טיפים לשחייה בטוחה עם כלבים

מאת: מיכל ליבסון, סייעת

הקיץ הוא זמן טוב ליהנות מהמים עם הכלב שלכם, אך המים יכולים להיות מקום מסוכן אם אינכם ערוכים לכך כראוי. אם אתם יוצאים לים, לבריכה או למקור מים אחר, מלאו אחר הטיפים הקלים הללו כדי להבטיח את בטיחות הכלב שלכם בזמן טיול מים מהנה.

 


1. כלבים צריכים ללמוד לשחות בדיוק כמו אנשים. למרות שהכלב שלכם ילמד לשחות הרבה יותר מהר מכם, חשוב לגרום לו להרגיש נוח ובטוח במים. לשים את הכלב במים בבת אחת יכולה להיות חוויה טראומטית בשבילו, ודרך לא בטוחה או חכמה להכיר בין כלבכם למים. זריקת מקל או כדור למים, בהתחלה בהדרגה, רחוק משפת הים, או במים רדודים, היא דרך קלה וטובה   ללמד אותו להרגיש נוח במים.

 

2. אל תניחו שהכלב שלכם יודע לשחות. הרבה כלבים לעולם לא ירגישו נוח ובטוח במים. כלבים בעלי גוף גדול ורגלים קצרות לא שוחים בשביל הכיף, הם ישחו רק כדי לשרוד. כמו למשל     הבולדוג האמריקאי. לאלה שכן יודעים לשחות, שימו לב שעם הגיל הראיה מתדרדרת מאוד, במיוחד בלילה, ולכן השחייה עלולה לסכן אותם.

 

3. לחות באוזני הכלב שלכם היא מצע מצוין לחיידקים ולדלקת באוזן. הקפידו לנקות את האוזניים שלו היטב אחרי כל גיחה למים.

 

4. למרות שלקחת את הכלב לים נשמע נהדר, החוף יכול לטמון בחובו סכנות. היזהרו משברי זכוכיות או צדפים העלולים לפצוע את כריות הרגלים שלו, ומדריכה על מדוזות. בחול עלולים    להימצא פרזיטים מסוגים שונים. היזהרו מאוד מפיתיונות של דייגים המשאירים אותם בחוף. אם הכלב בלע פיתיון יש ללכת איתו מיד לווטרינר כדי שיוכל להוציא אותו בבטחה. לעולם אל    תתנו לכלבכם לשחות רחוק מידי מסכנת היסחפות עם הזרם.

 

5. על כלב עם בעיות בריאותיות יש לשמור היטב במים או לחילופין להימנע מלקחת אותו למים. שאלו את הווטרינר אם יש סכנה בלקחת אותו לים או למקור מים אחר. 

 

6. אם יש לכם בריכה בבית, השקיעו באביזרים לאבטח אותה. שימו גדר או דאגו לכניסה ויציאה בטוחה מהמים. בימי החורף, עדיף לכסות אותה לגמרי. תמיד כדאי להשגיח על הכלב כשהוא נמצא בבריכה ולא לתת לו להיות שם לבד.

 

7. וודאו כי הכלב יודע איפה היציאה מהבריכה. אילוף הכלב לדעת היכן המדרגות או הרמפה וכיצד לצאת הוא דבר פשוט יחסית.

 

8. כלבים כמו אנשים, יכולים לסבול מהיפותרמיה (מכת קור) במים קרים מידי. הכלב אינו יודע שקר לו בגלל המים ולכן לא ידע לצאת. אם המים קרים לכם מידי, קרוב לוודאי שגם לכלבכם    ולכן עדיף או לא להיכנס כלל או לצאת מהר.

 

9. טיפ אחרון וחשוב: כלבים בינוניים עד גדולים יכולים להיכנס לפאניקה במים ולהטביע בן אדם, במיוחד ילדים או שחיינים לא טובים. קפיצה למים עמוקים כדי לעזור להם ולשחות לידם   עלולה להיות מסוכנת עבורכם. במקום, דברו אליהם בקול רגוע והובילו אותם למקום שתוכלו להוציא אותם מהמים בבטחה.

 

10.  תאונות שחייה קורות, ולכן כדאי לקחת את הזמן להכין את עצמכם ואת הכלב שלכם כדי שתוכלו להכליל אותו בכיף של המים.