10 טיפים לנסיע בטוחה ברכב עם כלבכם
03-5403368

מידע

כתבות

10 טיפים לנסיע בטוחה ברכב עם כלבכם

מאת: מיכל ליבסון, סייעת מרכז וטרינרי, רמת השרון

 

כלבים רבים אוהבים מאוד נסיעות ברכב, וכיף לקחת אותם אתכם כאשר אתם נוסעים לטיול או רק נסיעה קצרה. ישנם כמה טיפים חשובים לבטיחות הנסיעה לכם ולכלב לפני שתצאו לדרך.

 

 1 חגורת בטיחות מיוחדת לכלבים

 

בזמן נסיעה במכונית, חשוב שהכלב יהיה קשור כראוי גם לביטחון שלו וגם שלכם. בזמן תאונה, משקל הכלב יכול להגיע עד פי 30 ממשקלו בזמן התנגשות. כיום חברות רבות מייצרות חגורות בטיחות מיוחדות לכלבים, שעוזרות לעשות את הנסיעה בטוחה. שימו לכלב שמיכה נוחה ונעימה באוטו כדי שיהיה לו נוח לישון בזמן הנסיעה. לכלבים הסובלים מבחילה בזמן הנסיעה, השינה מהווה דרך להתמודד איתה.

 

  2 הרגילו את כלבכם לנסיעה ברכב מגיל קטן

 

כדאי להרגיל את הכלב למכונית בהדרגה. בתחילה תנו לו להיכנס לאוטו כשהמנוע דומם, ולהריח את המושבים והמכונית. לאחר מכן קחו את הכלב לנסיעות קצרות כדי שיתרגל לתנועת המכונית ולנסיעות.

 

3 איך לעזור למניעת בחילה והקאות באוטו

 

רצוי לא להאכיל את הכלב ממש לפני הנסיעה, אלא כמה שעות לפני כן, או בסוף הטיול. כך תעזרו למנוע בחילות והקאות בזמן הנסיעה. ניתן גם לתת כדור או זריקת 'סרניה'- פרטים נוספים אצלנו ד"ר דורון נרי וטרינר, הרצלייה 03-5403368

 

4 תעסוקה בזמן הנסיעה

 

כדי להעסיק את הכלב בזמן הנסיעה, מומלץ לשים לו מספר צעצועים כדי יוכל לשחק. עדיף להימנע מעצמות כדי למנוע בחילה והקאה. עדיף לא לשים לו צעצועים מצפצפים, זה עלול לשגע אתכם ולהוציא אתכם מריכוז בזמן הנהיגה.

 

5 חשוב-השאירו את הקולר ודסקית השם על הכלב בזמן הנסיעה

כשאתם נוסעים, לא משנה כמה כלבכם ממושמע וצייתן, השאירו עליו את הקולר עם השם והטלפון שלכם, תמיד ישנו סיכוי שהוא יתרחק מכם מאיזושהי סיבה.

 

6 עצירות עם הכלב בזמן הנסיעה

בנסיעות ארוכות חשוב לעצור את הרכב ולצאת עם הכלב לטיול קצר. אפילו אם רק לפיפי, חשוב שכלבכם יחלץ עצמות ותהיה לו הזדמנות לרחרח ולנשום אוויר צח. חשוב שהכלב יהיה תמיד קשור ברצועה בכל פעם שאתם יוצאים מהרכב.

 

7 אל תשאירו את הכלב לבד במכונית

בקיץ החם שלנו, טמפרטורת המכונית יכולה לשלש את עצמה תוך דקות ספורות. השארת חריץ בחלון לא מהווה קירור מספיק לכלב, וישנה סכנה של מכת חום העלולה להיות קטלנית. כאשר אתם חונים, וודאו כי אתם מוציאים את הכלב איתכם מהמכונית.

 

8 הביאו איתכם מים

ישנם כלבים המרגישים לחוצים בנסיעה, ובעקבות זאת מלחיתים הרבה, מה שגורם לצמא ואיבוד נוזלים אצל הכלב. בנסיעה ארוכה וודאו כי אתם עוצרים מדי פעם לתת לכלב הזדמנות לשתות.

 

9 התנהגות הכלב בזמן הנסיעה

אם כלבכם חסר מנוחה יותר מדי בזמן הנסיעה, עד כדי השתוללות, צריך להתייעץ עם הווטרינר שלכם, האם לתת לו כדור הרגעה. במיוחד אם הנסיעה ארוכה ולוקחת כמה שעות. פעלו לפי ההוראות שהווטרינר נותן לכם לשימוש בכדור.

 

10 כאשר אתם מטיילים עם הכלב, נסו לעבור במקומות שיהיו לו כיפים כגון פארק, גינת כלבים, וכו' כדי שיקשר את הנסיעה עם משהו חיובי, ולאו דווקא עם ביקור אצל הווטרינר.