תתחילו לזוז
03-5403368

מידע

כתבות

יתרונות לטיול עם הכלב!

מאת: עדי טיטלמן (B.A) אסיסטנטית, מרכז וטרינרי רמת השרון

10 יתרונות לטיול עם הכלב


זה שספורט תורם לבריאות אצל אנשים זו עובדה ידועה. אתם כנראה לוקחים את בעל החיים שלכם לטיול על מנת שיוכל להתפנות, אבל יכול להיות שאתם מתעלמים מכמה מועיל הספורט יכול להיות עבור הבריאות של החיה שלכם. הנה 10 יתרונות בריאותיים שתוכלו להעניק לחיה שלכם על ידי כך שתצאו איתה לטיול באופן קבוע.

 

#1  שמירה על בריאות החיה


סעיף זה כמעט ברור מאליו. ההתעלמות טובה בשביל כולנו, היא נותנת יתרונות בריאותיים שכוללים לשמור על בעל החיים שלך בריא, מהיר וגמיש.


#2  שמירה על המשקל
חיה שמנה היא חיה לא בריאה. בנוסף על בקרה על הדיאטה של החיה, כדי לשמור עליה חטובה, אתה צריך לעשות הכל כדי לספק גם התעמלות קבועה. אחרת החיה שלך תשמין ועם ההשמנה יבואו צרות שאפילו לא חשבת עליהן.


#3 עזרה למערכת העיכול


הליכות באופן קבוע יכולות לתרום רבות למערכת העיכול של בעל החיים שלכם, למשל, הן יכולות לעזור למנוע עצירות.


#4  הפסקה של התנהגות הרסנית
הליכות קבועות, כמו סוגים נוספים של התעמלות, יכולים לעזור לנטרל התנהגויות הרסנית של בעל החיים שלכם כמו לעיסות, חפירות ושריטות של רהיטים ופריטים בבית. חיות הם כמו ילדים: אם אתם לא נותנים להם משהו להשחית, אתם עלולים לא לאהוב את מה שהם יבחרו להשחית.#5 די להיפר אקטיביות!
הליכות יכולות לעזור לפרוק אנרגיות נוספות שנאגרות אצל בעל החיים שלכם לאורך היום, הן מרגיעות ומצמצמות היפראקטיביות, התרגשות יתר ואפילו פעילות במהלך הלילה. הליכה יכולה לגרום לחיה שלכם דווקא להרגיש יותר ישנונית במקום חסרת מנוחה בשעת השינה.


#6 ריסון התנהגויות


התנהגויות כמו הפלת רהיטים או לקפוץ על אנשים יכולות להיות סימן להמון עודף אנרגיה. הליכות קבועות יכולות לעזור למנוע זאת ע"י פריקה של האנרגיה הזו במקום חיובי יותר.


#7 מספיק לתחנוני תשומת לב


נביחות ויללות הם סימנים שהחיה שלכם רוצה תשומת לב מכם. הליכות קבועות לא רק יעזרו לשניכם להשאר בריאים אלא גם: …


#8 יעודדו את הקשר בין בניכם לבין החיה


לבלות זמן עם בעל החיים שלכם זה מאוד חשוב. זה מחזק את הקשר בניכם ומוביל למערכת יחסים חזקה ובוטחת. לכו כדי לחזק את הקשר והגוף שלכם!


#9  בניית אמון


אם יש לכם בעל חיים חששן או ביישן, הליכות קבועות יכולות לגרום לו לבנות בטחון עצמי. תחשפו את בעל החיים שלכם לחיות ובני אדם נוספים, וכשאתם שם כדי להרגיע, בעל החיים יוכל ללמוד להיות רגוע בסביבת אחרים.


#10 עוזר גם לבריאות שלכם


אנשים נוטים לפעמים להתייחס להליכות עם בעל החיים כמטלה, אבל לא צריך להתייס אליהן כך, ההליכות טובות גם לבריאותכם!