תזונת אוגרים
03-5403368

מידע

כתבות

תזונת אוגרים

מאת: הארי טוויל - טכנאי וטרינר, מנהל המרכז וטרינרי רמת השרון / הרצליה

 

האוגר שלך הוא אכלן נלהב, והארוחה הבאה שלו עשויה להיות הכותרת של היום שלו. לאוגרים יש דרישות מטבולים גבוהות, אוגרים מוצאים את עצמם לועסים אוכל עד 10 אחוז ממשקל גופם ב24 שעות. על ידי תזונה מאוזנת היטב, תוכל להגדיל את הסיכוי של האוגר שלך לחיות חיים ארוכים ובריאים. הדיאטה שלו צריך להיות מורכבת בעיקר של דגנים ופחמימות, מים טריים צריכים להיות זמינים תמיד.


רוב המומחים ממליצים להגביל את כמות המתוקים ושומניים שאתה נותן לאוגר שלך. בעוד חיית המחמד שלך עשויה לאוהב צ'יפס ופירורי עוגה, מזונות אלו מסיחים את דעתו מהמזון שהוא צריך כדי להישאר בריא.


המלצות


אוגרים משתמשים בשקיות הלחי הגדולות שלהם כמו תרמיל לנשיאת מזון. בארצות החמים מאיפה שהאוגר מגיע, לעיתים קרובות קשה למצוא אוכל, ולכן זה הגיוני לאוגר לאסוף זרעים, שורשי צמח, וחרקים קטנים ולהסתיר אותם בכל פעם שהמזון זמין. אוגרים יכולים לשאת עד מחצית ממשקל גופם במזון בשקיות הלחי שלהם. השם הנפוץ שלהם מגיע מהמילה בגרמנית  hamstern, שהפירוש שלה היא לאגור. 


בטבע אוגרים יכולים להיות די מזיקים, מכוון שהם יכולים להחביא עד 27 ק"ג במאגרים שלהם מתחת לאדמה לעונת החורף.

אוגר עם לחיים מלאים עשוי להיות  דבר חמוד שקשה לעמוד בפיתוי, נסה להימנע מהאכלת יתר. המזון שהוא מאחסן עשוי לפתח במהירות עובש. אתה צריך להאכיל אותו במזון לאוגרים שמכיל מגוון שונה של דגנים, תירס ופתיתי ירקות. אוגרים צריכים פירות טריים וירוקים יותר ממכרסמים אחרים, מומלץ לתת ברוקולי, תפוחים, אפונה, מלון וירקות טריים אחרים.מומלץ לא לקלף את הירקות או להסיר את הזרעים שלהם - האוגר שלך ייהנה לקלף ולאכול כל פיסה בקצב שלו. ואל תתפלא אם תראה את האוגר שלך אוכל את הגללים שלו. וזה מכוון שקשה לו לקבל את כל הערך התזונתי שהוא צריך כשהוא מעביר אותו בפעם הראשונה ועובר דרך מערכת העיכול שלו.

מים

מים טריים צריכים להיות זמינים לחיית המחמד שלך בכל העת. בקבוק קשית הוא הדרך הטובה ביותר לספק מים לחיית המחמד שלך כי זה לא יהפוך למזוהם עם אוכל וצואה. הכי כדאי לרוקן את הבקבוק כל יום ולמלא במים טריים כל פעם, מומלץ פעם בשבוע לשטוף אותה באופן יסודי.


ממתקים / צ'ופרים


גרעיני חמנית וחתיכות של פירות או ירקות הם פינוקים נחמדים עבור האוגר שלך, אבל חייבים לתת בכמויות קטנות מאוד.
חטיפים שמוכרים בחנות לחיות מחמד שנעשו במיוחד עבור אוגרים הם גם בסדר. אבל זכור: האוגר שלך הוא יחסית פעיל בהשוואה לקרוביו בטבע. שמור את כמות הצ'ופרים לכמות ממש קטנה.


מקלות לעיסה


לאוגר שלך יש שיניים קדמיות שגדלות כל הזמן, ולכן הוא חייב ללעוס ולכרסם כדי לשמור אותם קצרות. ניתן לקנות מקלות לעיסה מיוחדים למכרסמים מהחנות לחיות מחמד או לתת חתיכות של ענפי עצי פרי כדי לעזור לשמור על שיניו בריאים. אם תבחרו מקלות מהעצים בחצר שלך, תוודאו שהם מגיעים מעצים שאינם רעילים. דקל ננסי והרדוף הנחלים הם דוגמה לעצים רעילים בשבילם.


כלל אצבע


עם הזמן וניסיון, תוכל ללמוד כמה מזון צריך המכרסם הקטן שלך. נסה לתת רק את הכמות של אוכל שהוא מסוגל לאכול ביום, בתוספת קטנה לבוקר שלמחרת. כמות האנרגיה שהוא מוציא יקבעו את הכמות האוכל שהוא יצטרך, אבל תזכורו שהוא יכול לאכול יותר מידי אם תתנו לו ההזדמנות. יש להסיר שאריות של פירות טריים או ירקות מהכלוב, כי העובש שגודל עליהם עלולים להיות רעילים לאוגר שלכם.


לכל שאלה אנא צרו קשר. וטרינר הרצליה / רמת השרון. מרכז וטרינרי רמת השרון 03-5403368