שבב אלקטרוני לכלבים/חתולים - המלצת וטרינר
03-5403368

מידע

כתבות

שבב אלקטרוני לכלבים/חתולים - המלצת וטרינר

מאת: ד"ר דורון נרי - וטרינר

החל משנת 2005 קיים חוק ארצי בנושא החדרת שבבים אלקטרונים בחיות מחמד, חיות מחמד עלולות ללכת לאיבוד או להיגנב. את האירועים האלה אי אפשר לחזות או למנוע, אך ניתן בקלות לשנות את הנסיבות ולגרום ל “HAPPY END” באמצעי קטן ופשוט כמו החדרת שבב אלקטרוני זעיר. לא ניתן כיום להוציא רישיון לכלב ללא שבב זיהוי בכל מדינת ישראל!

 

שבב אלקטרוני – מהו? השבב האלקטרוני הוא שבב זעיר שגודלו כגרגיר אורז המוזרק באופן סטרילי מתחת לעור הכלב או החתול. לשבב יש מספר ייחודי אשר אינו ניתן לשינוי, העתקה או שיכפול בזכותו ניתן לאתר מיידית את הבעלים ע"י קריאת מספר השבב, הקוד נמצא בשימוש כלל ארצי ואצל מרבית הוטרינרים. הסימון בשבב פעיל לצמיתות אינו גורם לאי נוחות או נזק כלשהו לחיה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

מדוע לסמן בשבב? שיטת השבב מהווה שיטה אמינה ובטוחה לזיהוי בעלי החיים השיטה אומצה על ידי השירותים הוטרינרים במשרד החקלאות ובזכותה נמנעות גנבות או השמדות של חיות בית משוטטות שלא אותרו בעליהם.

 

נכון להיום סומנו ברחבי העולם מיליוני בעלי חיים ונכון להיום יותר ממאתיים אלף כלבים ויותר מאלף חתולים בארץ סומנו בשבב, קיים היום מוקד מידע ארצי הפועל 24 שעות ביממה המאפשר איתור מהיר ואמין ללא תשלום של בעלי חיים אבודים. לכל הכלבים אשר סומנו בשבב מוצמד תג חיצוני וצבעוני המעיד על סימון בשבב.

 

קורא השבבים האופטי נמצא בשימוש במרבית העיריות והמועצות המקומיות: הרצליה, רעננה כפר סבא ירושלים ועוד. בעמותות תנו לחיות לחיות, S.O.S וצער בעלי חיים ובמרבית המרפאות הוטרינריות בארץ.במרפאתנו ברמת השרון מאותרים על ידי הוטרינרים המקומיים מעל 30 כלבים בשנה הודות לשבב האלקטרוני וזאת עוד לפני החדרת חוק עזר זה ברמת השרון.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

לדעתנו כל היתרונות הללו עולים בהרבה על החיסרון היחיד של השבב : הכאב הקל בהחדרת השבב (כמו זריקה רגילה). והשמחה במציאת חיית המחמד שאבדה/נפצעה שווה כל מחיר!