שאלות ותשובות וטרינריות לגבי כלבים
03-5403368

מידע

כתבות

שאלות ותשובות וטרינריות לגבי כלבים

מאת: ד"ר דורון נרי – רופא וטרינר, מרכז וטרינרי רמת השרון www.vets.co.il

 

נשירת פרווה- ויסלה

אני מגדלת כלבת ויסלה בת ארבע, בריאה באופן כללי. הבעיה היא שיש לה נשירה מסיבית- כל יום אני מטאטאה כמויות של פרווה וכל התחככות מותירה בגדים מכוסים בפרווה. האם הנשירה עונתית ונורמלית, אם לא מה ניתן לעשות כדי להפחיתה באופן ניכר?   תמר

 

 אם מדובר בנשירה מסיבית שלא גורמת לקרחות- סביר שמדובר בתופעה עונתית טבעית. אם הנשירה מובילה להתקרחות מדובר בבעיה רפואית שצריכה להבדק. ישנן מחלות הורמונאליות או מחלות עור שיכולות להוביל להתקרחות. כמו כן לויסלות, מחלת עור ספציפית לגזע. אם יש קרחות מומלץ לקחת אותה לבדיקה וטרינרית. מומלץ לתת לה מזונות פרמיום המכילים אחוז גבוה של אומגה שלוש ושש, שדואגים לפרווה, וכן מקורות חלבון איכותיים. כמו כן הברשה יום יומית חשובה מאוד לטיפוח הפרווה של כל כלב.                                           

  ד"ר דורון נרי, מרכז וטרינרי רמה"ש 

www.vets.co.il

 

רזה מדי (?)

 יש לי כלבת סאלוקי בת שנה וחצי שהגיעה אליי בגיל שמונה חודשים ומאז היא נראית בערך אותו דבר. אני חוששת שהיא רזה מדי, היא מקבלת אוכל משובח בלי הגבלה והיא גם אוכלת... היא רצה הרבה ויש לה הרבה אנרגיות. אומרים שבסוג כלבים זה אמורים לראות רק ארבע צלעות, אצלה רואים שבע, ואנשים ובעלי חנויות מעירים לי שהיא רזה מדי. התייעצתי עם הוטרינר והוא אמר שמשקלה- 19 ק"ג, סביר ביותר.                     

אלי

 

לכלבי רוח (כמו לסאלוקי) יש מבנה גוף רזה. אם הוטרינר אמר לך שמשקלה תקין אז אין לך מה לדאוג, צריך פשוט להתעלם מאותם אנשים שרגילים לראות כלבים שמנים בכל מקום.                                                 

  ד"ר דורון נרי, מרכז וטרינרי  רמה"ש 

www.vets.co.il

 

לווטרינר ד"ר נרי דורון שלום אני פותח בתהליך טיפול אנטנסיבי ומעלה שאלה, אכילת צרכים.
1-של הכלב עצמו
2-של כלבים אחרים
3-של חתולים
ניקשר בדרך כלל לכלבים מגזעים גדולים אבל לא רק..
תודה יניב אסם

 

יניב שלום

אכילת צואה אצל כלבים עלולה להזיק לכלב: זיהומים,תולעת הפארק,תולעים וריח רע מהפה.

הסיבות לאכילת צואה אצל כלבים יכולות לנבוע ממספר סיבות:

1.      מנגנון הישרדותי קדום-העלמת ראיות שטורפים לא ימצאו את הפרט בטבע.

2.      תזונה לקויה- חשוב להקפיד על דיאטה באיכות טובה המותאמת לפעילות הכלב.

3.      אכילת צואת חתולים-התזונה שלהם עשירה בבשר וטעמים אחרים ממה שהכלב מורגל ועל כן המשיכה גדולה יותר- מקור מצוין לתולעים!!!

לכן חשוב למנוע ככל שניתן את אכילת הצואה גם במחיר של מחסום בטיולים.לנקות עד כמה שניתן את סביבת הכלב מצואה של פרטים אחרים.חשוב להקפיד על מזון איכותי העונה לכל הדרישות הפיזיולוגיות והמטבוליות של הכלב ולהקפיד על טיפולים סדירים נגד תולעת הפארק.

ד"ר דורון נרי, מרכז וטרינרי  רמה"ש 

www.vets.co.il