רפואה מונעת
03-5403368

מידע

רפואה מונעת

 • האם עושים בדיקות דם לכלבים וחתולים ואם כן מתי?

  לכאורה זוהי שאלה פשוטה שהתשובה עליה היא בוודאי שכן. אנו מבצעים בדיקות דם בשלושה מצבים עיקריים. לפני ניתוחים, במצבי מחלה ובכלבים מבוגרים כבדיקת סקר שנתית.זה המקום להדגיש שכאשר הכלב חולה פעמים רבות יש צורך בבדיקת דם העוזרת לנו להבין מה מקור המחלה. גם אם נעשו בדיקות כאלה שנה לפני כן או אפילו פחות עדיין יש צורך לבצע אותן מכיוון שבגוף חלים שינויים יום יומיים ומה שנכון ללפני שבוע אינו בהכרח נכון להיום.
  בברכה, ד"ר דורון נרי - וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • יש לי חתול פרסי עם הרבה פרווה, האם אני צריכה לשטוף אותו?

  אין צורך וגם לא מומלץ לרחוץ חתולים. ראשית, מכיוון שהם בד"כ שונאים זאת ושנית מכיוון שהרחיצה פוגעת בהגנה הטבעית של הפרווה והעור שלהם. חתולים מנקים את עצמם תמידית ע"י ליקוק ועושים עבודה טובה מאוד בכך. רצוי להבריש חתולים ארוכי שיער מדי יום למניעת היווצרות קשרים. וטרינר רמת השרון / הרצליה במידה ונוצר צורך בשטיפה רצוי לעשות זאת אצל הספר בתנאים מתאימים

 • האם ניתן לרחוץ את הכלב גם בשמפו לאנשים?

  אנו לא ממליצים להשתמש בשמפו של אנשים בכדי לרחוץ כלבים. הסיבה נעוצה בהרכב השמפו שאינו מיועד לפרווה ועור של כלב, לא נבדק על כלב ואינו בעל דרגת החומציות הנכונה לכלב. רצוי לרכוש שמפו במרפאה או בחנויות של ציוד לחיות מחמד. וטרינר רמת השרון / הרצליה אם "נתקעתם" ואתם חייבים לשטוף את הכלב מיד, ניתן להשתמש בשמפו עדין כשל תינוקות.

 • האם צריך לרחוץ את הכלב לאחר שחייה בים?

  רצוי לרחוץ את הכלב במי ברז לאחר שחיה בים וזאת עקב המליחות שבמים העלולה להזיק לעור הכלב. וטרינר רמת השרון / הרצליה באופן עקרוני בשגרה אין צורך לרחוץ את הכלב . ישנם מצבים בהם אין ברירה (ראה התפלשות בנבלה) ואז מומלץ להשתמש בשמפו מיוחד לכלב אותו ניתן לרכוש במרפאה או בחנויות של ציוד לחיות מחמד. הסיבה היא כי קיימת הגנה שומנית טבעית על הפרווה הנהרסת בכל שטיפה.