קרסי דיג וכלבים
03-5403368

מידע

כתבות

קרסי דיג וכלבים

מאת ד"ר דורון נרי וטרינר

 

דיג וכלבים לא הולכים יד ביד. ישנם פיתיונות רבים כמו תולעים, שריפס, סבידה, דיונון, לחם וקמח שמאוד טעימים לחיכם של כלבים. דייגים רבים משליכים קרסים על החוף והכלבים מוצאים אותם. מכיוון שלקרס הדייג מבנה של וו הפוך כאשר היא נתקעת בפה של הכלב היא לא מאפשרת משיכת הקרס כלפי חוץ.

 

ישנם מקרים שבהם הקרס מגיעה עד הושת או עד הקיבה ומשיכת החוט שעליה קשורה הקרס יכולה לגרום לקרע באחד האיברים ואפילו למוות. לכן אם אתם רואים חוט דיג משתלשל מפיו של כלביכם, תקוע ברגליו או חוט הדיג שמשתלשל מפי הטבעת שלו אין לנסות למשוך אותו אלא להגיע באופן מיידי אל המרפאה. אנו נבצע צילומי רנטגן בכדי לוודא שאין ווים נוספים, ולנו יש האמצעים להוציא את הוו על ידי טשטוש/הרדמה ושימוש בכלים מיוחדים המאפשרים הוצאת הקרס עם מינימום פגיעה ברקמות הכלב.

 

זהו סיפורה של מילקי, שהגיעה למרפאתנו לאחר טיול בים כאשר קרס דיג נתפס בפיה תוך כדי משחק, וגרם לה לכאב חד. ד"ר דורון נרי קיבל את מילקי ומיד ביצע צילום רנטגן בכדי לבחון את מיקום הקרס, ולשלול את קיומם של קרסים נוספים שחדרו עמוק יותר.

 

 

לאחר שלא נתגלו קרסים נוספים, ד"ר נרי הסיר את הקרס תחת טשטוש קל. יש לציין שבשליפת הקרס יש לדחוף אותה קודם לכיוון החדירה בכדי להסיר את השפיץ ורק לאחר מכן לשלוף אותה החוצה לכיוון השני. כמו כן, מילקי קיבלה טיפול נגד זיהום ונגד כאבים והיא חזרה לעצמה עוד באותו יום.

 

שימו לב בעת טיול בים, השתמשו במחסום והכי חשוב אם הכלב מתעסק עם קרסים לא למשוך את החוט מאחר וזה יכול רק להחריף את המצב.