צ'ינצ'ילה כ-חיית מחמד
03-5403368

מידע

כתבות

צ'ינצ'ילה כ-חיית מחמד

מאת: ויטל אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון

 

מאפיינים פיזיקליים:

 

צ'ינצ'ילות הן קרובות של שרקנים ודורבנים. עם ידיים קדמיות קצרות ורגליים אחוריות שריריות וארוכות, צ'ינצ'ילות דומות לארנבונים, אך אוזניהן קצרות ועגולות בהרבה. יש להן עיניים גדולות ושחורות וזנבות פרוותיים. יש להן ארבע בהונות בכל רגל, והטפרים הדקים בכל בוהן מוקפים זיפים נוקשים.

 

אורך הצ'ינצ'ילות בדרך כלל הוא 23 עד 38 סנטימטרים, אך הזנב יכול להוסיף 8 עד 15 סנטימטרים נוספים לאורכם. בדרך כלל הן שוקלות 0.5 עד 0.8 קילוגרם.

 

הרגלי אכילה בטבע:

 

צ'ינצ'ילות הן אוכלות-כל, הן אוכלות גם צמחים וגם בשר. בראש ובראשונה הן אוכלות עשב וזרעים, אך הן גם אוכלות חרקים וביצי ציפורים כשהן מקבלות את ההזדמנות. כדי לאכול, הן מחזיקות את האוכל בכפות הקדמיות שלהן ומכרסמות אותו.

 

אחזקה:

 

ההמלצה להחזיק צ'ינצ'ילות ביתיות בכלוב רשת תיל עם רצפה יציבה. הכלוב צריך להיות מאוורר היטב, עליו להישאר יבש וקריר בטמפרטורות של 16-21 מעלות צלזיוס. צ'ינצ'ילות אינן מסתדרות כשמדובר בכלוב יחד, ויש לשמור אותן בכלובים בודדים.

 

הרגלי אכילה בבית:

 

צ'ינצ'ילות יכולות לאכול מזון הזמין בחנויות לחיות מחמד, כמו גם חציר, פירות יבשים ואגוזים, גזר וירקות ירוקים במתינות (בערך 10 אחוז מהתזונה היומית שלהם). בקבוק המצויד בצינור הוא הדרך הטובה ביותר לספק מים.

 

הרגלי ניקיון:

 

כדי להישאר נקיים, מכרסמים אלה נותנים לעצמם אמבטיות אבק. מומלץ לצ'ינצ'ילות ביתיות ליטול אמבטיות אבק פעם או פעמיים בשבוע באפר וולקני משובח שניתן לרכוש בחנויות לחיות מחמד.

 

צ'ינצ'ילות עם ילדים:

 

צ'ינצ'ילות נחשבות חכמות יותר מארנבים וניתן ללמד אותן לשחק עם בני אדם. עם זאת, עקב היותן היפראקטיביות וטבען המתוח, למשפחות עם ילדים קטנים אנו יותר ממליצים על אימוץ שרקן, ארנב או אוגר.

 

 

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר,  המרכז הוטרינרי רמת השרון והרצליה, 03-5403368