פרוביוטיקה
03-5403368

מידע

כתבות

פרוביוטיקה

מאת: איגור קלימוב, וטרינר במרכז הוטרינרי רמה"ש והרצליה

 

פרוביוטיקה – מה היא?

 

פרוביוטיקה זה בעצם אורגניזמים חיים, שנוטלים דרך הפה על מנת לשפר את פעילות מערכת העיכול. בתוך המעיים ישנה אוכלוסייה טובה של בקטריות, או חיידקים, התורמת לעיכול המזון, נלחמת בחיידקים "רעים" ותורמת רבות כאשר יש בעיות בעיכול.

 

נטילת פרוביוטיקה באופן קבוע תורמת לבריאות הכללית, וכמו כן, למערכת החיסון. לפי מחקרים אחרונים, על כל תא בגופנו, יש 2-3 חיידקים החיים בגופנו (בעיקר במערכת העיכול), יש האומרים שאפילו יותר. כמות החיידקים במעי הגס יכולה להגיע עד כ100 טריליון חיידקים בתוך גרם אחד של תכולה.

 

פרוביוטיקה החיה במעי גורמת לכך שהבקטריות ה"רעות", הפתוגניות, אינן מתרבות ללא הפסקה ובכך אינן גורמות לבעיות בעיכול או בעיות מעיים אחרות.

 

פרוביוטיקה מתיישבת במעי על חשבונם של החיידקים ה"רעים" העלולים להגיע למעי לאחר בליעה של מזון הנגוע בהם, או בשפת העם "מקולקל".

 

אנחנו, בני האדם, צורכים מוצרי חלב מעובד (כמו יוגורט למשל) אשר עשירים בחיידק טוב העוזר לנו בעיכול ושומר על חללי העיכול בריאים. חיידק טוב הנקרא לקטובצילוס עוזר לכלבים וחתולים אשר סובלים מגסטרואנטריטיס (קלקול קיבה) להחלים במהירות יותר ומומלץ בשימוש לאחר או בזמן טיפול אנטיביוטי, על מנת לחזק את המיקרופלורה של המעיים.

 

לפרטים נוספים צרו איתנו קשר 03-5403368 המרכז הוטרינרי רמת השרון והרצליה