פוריות
03-5403368

מידע

פוריות

 • יש לי כלבה גזעית ואני לא רוצה לעקר אותה עדיין. האם יש כדור נגד הריון?

  כמו באנשים גם בכלבים יש פתרונות תרופתיים לעניין המחזור. אנו לא ממליצים על פתרונות אלו מאחר ורוב התרופות הנ"ל לא תוכננו ונבדקו לבעלי חיים ולרבות מהן תופעות לוואי שליליות הכוללות דלקות רחם, סוכרת ועוד.
  בברכה, ד"ר דורון נרי - וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • לפני מספר שבועות רכשנו כלב בן שנה. נאמר לנו שמאוד כדאי לנו לסרס את כלבינו. רצינו לדעת מהם היתרונות בסירוס.

  -כלבים מסורסים רבים הרבה הרבה פחות עם כלבים אחרים,ולא ננשכים ונפצעים! -כלבים מסורסים לא בורחים מהבית על מנת להזדווג עם נקבות מיוחמות בשכונה - דבר אשר מקטין מאד את סיכויהם להיפגע בתאונות דרכים! -כלבים מסורסים לא מסמנים בשתן את הבית והסביבה! -סרוס כלב מונע בעיות הנובעות מגדילה טבעית של בלוטת הערמונית (פרוסטטה), כולל זיהומים, דלקות קשות, וחסימות בדרכי השתן! -סרוס כלב מונע את ההפרשות המוגלתיות מקצה אבר המין שלו! -סרוס כלב מונע גידולי אשכים וכן מפחית את הסיכוי לגידולים סביב פי הטבעת בגיל מבוגר. ניתוח סירוס הוא ניתוח פשוט, ההתאוששות ממנו מהירה מאד - והכלב חוזר הביתה באותו יום של הניתוח! ככל שעושים את הניתוח בגיל צעיר יותר, השפעת הניתוח חזקה יותר. בניגוד לדיעה הרווחת סירוס אינו מקטין את חשק הכלב לשחק ואינו גורם להשמנה.

  בברכה, ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • האם צריך לטפל באשך תמיר?

  אשך תמיר מהווה בעיה מכיוון שהסיכוי שיתפתח בו סרטן האשכים גבוה באופן משמעותי מאשר באשך רגיל. סוג הסרטן הזה אינו מאוד נפוץ בכלבים מלכתחילה, אך מכיוון שכלבים עם אשך תמיר נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר מומלץ להסיר את האשך התמיר בניתוח. התכונה של אשך תמיר מועברת באופן גנטי מדור לדור לכן מומלץ שכאשר מנתחים כלב להוצאת אשך תמיר, מוציאים גם את האשך הבריא כדי למנוע זיווג של הכלב, והעברה של הבעיה לגורים שלו

  בברכה, ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה

 • מהו אשך תמיר?

  אשך תמיר (נסתר)הוא אשך אשר לא נמצא במקומו הטבעי בשק האשכים. באופן רגיל האשכים עוברים מתוך חלל הבטן למקומם בשק האשכים, תהליך זה קורה לרוב בימים הראשונים לחייו של הגור, אך יכול לקרות גם עד גיל חודשיים. אשך תמיר נשאר בתוך חלל הבטן, או שיכול "להיתקע" מתחת לעור בדרך לשק האשכים, ליד איבר המין. לרוב אשך אחד נמצא בשק האשכים, ואשך אחד הוא תמיר, לעיתים יותר נדירות 2 האשכים תמירים.
  בברכה, ד"ר דורון נרי  וטרינר רמת השרון / הרצליה