ענקי עולם הכלבים
03-5403368

מידע

כתבות

ענקי עולם הכלבים

מאת: מיכל ליבסון סייעת, מרכז ווטרינרי רמת השרון

 

ההאונד האירי

 

הוא אחד מהכלבים הגדולים בעולם, מגיעים לגובה של עד 98 ס"מ.

 

גבוהים ומכוסים בפרווה עבה וסמיכה, הם נראים מאוד מרשימים, יכולים להבהיל  כמעט כל אחד אפילו את אלו שמכירים את הגזע. כמו מרבית הכלבים הגדולים, ההאונד האירי יכול להיות מאוד צייתן, וקל לאילוף. כמו הרבה גזעים גדולים הוא אהוב בזכות אופיו הטוב, וגם בשל יופיו.

 

כמה מהגזעים הענקיים מהווים חיות מחמד נהדרות ובני לוויה נפלאים, וזאת בתנאי שיש לכם את המקום לגדל אותם ואת הזמן לעשות איתם פעילות ספורטיבית.

 

הניופאונדלנד

 

הוא כלב מגזע גדול, במקור הורבע ככלב עבודה לדייגים מחבל ארץ ניופאונדלנד , כיום חלק מקנדה.

הוא ידוע בגודלו העצום, כוחו הרב, מזג רגוע ונאמנות.

 

כלבי הניופאונדלנד מצטיינים גם בהצלת חיים במים.  וזאת בשל מבנה הגוף השרירי שלהם, פרווה עבה ודו שכבתית, כפות רגליים המחוברות כמו קרומי שחייה, ויכולות השחייה הטובות שלהם.

 

לניופאונדלנד (newfs, newfies  שמות חיבה) פרווה עבה ועמידה בפני מים וכפות רגליים מחוברות כמו קרומי שחייה.

 

הזכרים שוקלים בין 60-70 קילוגרם והנקבות 45-55 קילוגרם, מה ששם אותם בקטגורית משקל "הגזעים הענקיים".

 

הניופי הגדול ביותר שתועד שקל 120 ק"ג ואורכו מהאף עד הזנב היה 182.88 ס"מ.

 

הצבעים הסטנדרטים לניופאונדלנד הם: שחור, חום, אפור ולבן עם סימנים שחורים (הניופי בעל הצבעים שחור לבן לא תמיד נחשב "גזעי" מבחינת אגודות כלבנות שונות)

 

כלב הרים פירנאי 

 

כלב ההרים הפירנאים נמנה גם הוא עם גזעי הענק. משקלו של זכר הוא בין 50-62 ק"ג ואילו של הנקבה 36-43 ק"ג. במקור בא מחבל הבסקים  שבצפון ספרד. פרוותו לבנה, צפופה עבה וסבוכה שמאפשרת עמידות בפני מים. מאפיין מיוחד של הגזע הוא האצבעות הכפולות שיש לו ברגליים האחוריות, במקום אצבע חמישית אחת יש לו שתיים. המזג שלו הוא נוח וטוב, במיוחד עם ילדים. הוא מאוד אוהב ומצד שני מאוד טריטוריאלי כלפי בעליו והעדר שעליו הוא שומר.

 

המסטיף האנגלי

 

המסטיף עוד גזע הנחשב ענק, הוא רחב כתפיים שרירי מאוד ומסיבי. הזכר מגיע למשקלים בין 68-110 ק"ג והנקבה יכולה לנוע בין 54-91 ק"ג. בעל מזג נעים ונוח,  אינטליגנטי, מאוד סבלני עם ילדים, ונאמן לבעליו. גזע גדול במיוחד זה דורש תשומת לב מיוחדת בנושאי תזונה ופעילות גופנית. תוחלת החיים הממוצעת לגזע נעה בין 9 ל-11 שנים.

 

כלב הקומודור ההונגרי 

 

הוא כלב שבמקור אומן לרעות עדרים ולהגן על הבית. הוא מתנשא לגובה של עד 70 ס"מ מה שהופך אותו לאחד הגזעים הגדולים שישנם בעולם. הפרווה שלו עבה מאוד דמוית חוטים עבים שמזכירים ראסטות. מזגו של כלב הקומודור הוא רגוע ונעים, אך ברגעי משבר הוא מגן באומץ על הטריטוריה שלו ו/או המשפחה שלו. מאוד נאמן לבעליו ולבני משפחה וחברים שהוא מכיר, עלול להיות חשדן כלפי זרים אבל ברגע שחש בטוח איתם יהיה ידידותי.  בגלל ייעודו לשמירה על עדרים, כלב הקומודור, לא מתאים לחיים בעיר. הוא יהיה מנומנם במשך היום אך בלילה יהיה ערני ועל המשמר ולא ישקוט עד הבוקר כדי להגן על בעליו והטריטוריה שלו.

 

הדני הענק

למרות שמו, כלב זה אינו דני במקורו, אלא גרמני. אבותיו הוחזקו בימי הביניים בבתי מלוכה ברחבי אירופה, כמו כן, במשך מאות שנים השתמשו בו לציד חזירי בר. דני ענק הוא בין חמישה גזעי הכלבים הגדולים ביותר בעולם. הזכר מגיע לגובה של בין 76-86 ס"מ ולמשקלים של בין 54-91 ק"ג. הנקבה מגיעה לגובה של בין 71-81 ס"מ ולמשקל של בין 45-59 ק"ג. הדני הענק הוא בעל מזג טוב ורגוע, מאוד אוהב ונאמן לבעליו. ידידותי לכולם וטוב מאוד עם ילדים.