עוברים דירה
03-5403368

מידע

כתבות

עוברים דירה

מאת: מעין שקד, אסיסטנטית

 

עוברים דירה?
מזל טוב!

 

מספר טיפים שיקלו את המעבר עבור חיית המחמד שלכם מעבר דירה הינו אירוע משמעותי ביותר ומהווה הפרעה לשגרת היומיום של חיית המחמד שלכם. לכן, חשוב להקפיד על הדברים הבאים לפני, במהלך, ולאחר המעבר.

 

חתול יש לזכור כי החתול הינו בעל חיים טריטוריאלי, אשר קשור במידה רבה לביתו ולסביבת המחייה שלו, ולרוב עקירה מהסביבה המוכרת ומעבר למקום חדש אינם קלים לחתול.
את המעבר לדירה החדשה יבלה החתול בכלוב נשיאה, ועל כן, הרגילו את החתול לכלוב הנשיאה שלו זמן מה טרם המעבר.
הקפידו כי הכלוב יהיה מרווח מספיק עבור חתולכם, רפדו אותו בשמיכה נוחה (שעם הזמן גם תקלוט את הריח המוכר שלו) והניחו בתוכו צעצוע אהוב או אפילו חטיפים.
כל זאת על מנת שכלוב הנשיאה יקושר עם חוויה נעימה ולא מלחיצה.
עליכם לוודא כי בחודש הראשון שלאחר המעבר החתול לא יצא כלל מחוץ לדירה. מאחר ומדובר בסביבה חדשה שאיננה מוכרת לו הוא עלול לצאת מבלי לדעת כיצד לחזור! החליטו על חדר מסוים בדירה החדשה בו יהיה החתול סגור בתקופה הראשונה שלאחר המעבר, (שבועיים) והקפידו כי בחדר זה יהיו כל חפציו המוכרים הנושאים את ריחו, כלומר, ארגז החול הישן שלו, כלי האוכל והצעצועים האהובים.
כאשר החדר מוכן, הניחו בו את כלוב הנשיאה כשדלתו פתוחה ואפשרו לחתול לצאת ממנו כאשר הוא מרגיש נוח ובטוח לעשות זאת. הקפידו כי בכל אותה התקופה דלתות החדר והחלונות יהיו סגורים ונעולים!

 

כמו כן, מומלץ לענוד לחתול קולר אלסטי הנושא תג זיהוי עם שמו ומספר הטלפון שלכם, למקרה שבכל זאת יברח ויאבד את דרכו. כלבכלבים קשורים מאד לאנשים ולבעלי חיים אחרים איתם הם רגילים לבלות את זמנם. מאחר ובמרבית המקרים מעבר הדירה מנתק את הכלב מרוב חבריו (למעט בני המשפחה העוברים איתו) חשוב להפגישו בהקדם האפשרי עם שכניו החדשים וכלבים נוספים מהסביבה. 


בימים הראשונים מומלץ לטייל עם הכלב כמה שיותר, ובמסלולים קבועים, על מנת שיתוודע לסביבתו וידע לחזור לביתו החדש במידה ויברח או ילך לאיבוד. כמו כן, טיולים אלה יאפשרו לכלבכם להכיר את ריחם של כלבי השכונה ולסמן את הטריטוריה החדשה שלו.
הקפידו על טיולים עם רצועה ועל ענידת תג שם הנושא את מספר הטלפון שלכם על קולרו (הכלב אמנם נושא שבב זיהוי אולם יכול להיות שבעקבות מעבר הדירה פרטיכם כפי שהינם מופיעים במאגר השבבים הארצי לא יהיו מעודכנים ויקשו על איתורכם במידת הצורך). 

הקפידו להעביר את חפציו הישנים והמוכרים לדירה החדשה, ואל תשכחו, למרות המולת המעבר, להקדיש לו את תשומת הלב לה הוא רגיל. במעבר כלב ממושב או קיבוץ לעיר, יש לזכור כי יתכן שאין הוא מכיר את הסכנות הקיימות בעיר, כמו כבישים וכלי רכב. עליכם להציג לכלב סכנות אלה ולוודא כי אינו מסתובב ללא רצועה.

 

במקרה ההפוך, בו הכלב עובר מהעיר הגדולה אל המושב, יש להכיר לו את חיות המשק אליהן לא היה חשוף מעולם, ולוודא שאינו מגלה תוקפנות כלפיהן.  אנא הקפידו לעדכן אותנו לגבי המעבר, ובמידה והינכם עוברים לאזור מרוחק מאוד!!! נשמח להמליץ לכם על וטרינר באזור מגוריכם החדש.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

מעבר נעים!