ספורט ואימונים לחיית המחמד שלך
03-5403368

מידע

כתבות

ספורט ואימונים לחיית המחמד שלך

מאת קריסטין סלובידקר , מנהלת מרכז וטרינרי רמת השרון.

 

כל בעלי החיים צריכים פעילות ספורטיבית – חתולים צריכים לשחק, כלבים צריכים לרוץ, אפילו אוגרים צריכים להסתובב על הגלגל שלהם. להלן מספר דרכים בהן אתם יכולים לנקוט כדי לוודא שהחתול ו/או הכלב שלכם עושה מספיק אימונים ונהנה מהיתרונות של הרגל בריא זה.


ספורט עבור חתולים

כיוון שחתולים אינם רצים אל האנשים שלהם עם כדור בפיהם, ישנה נטייה לחשוב שהם אינם רוצים או צריכים לשחק כלל. אך ההיפך הוא הנכון, חתולים צריכים הרבה ספורט וגירויים מנטליים. בלעדיהם, החתול ישתעמם וכתוצאה מכך עלול לפתח בעיות התנהגות.


חתולים הם ציידים טבעיים, ולכן אוהבים לרדוף אחרי דברים. אז למה לא לאתגר ולרגש אותם בהשקעה במשחקים אחריהם יוכלו לרדוף ולצוד טרף דמיוני?


המשחקים המוצלחים ביותר הם כאלו המשתמשים במוט דמוי חכה כשבקצה החוט מחוברות נוצות או בובה. וודאו שהפריט בנוי היטב, ואין לו חלקים שעומדים להיפרד ממנו, למניעת היחנקות או בליעה. חקו את תנועת הציפור, חרק המתעופף מעל ראשו או את תנועת בעל חיים קטן העובר במהירות על הרצפה במחוות קצרות וקלילות. וודאו כי אתם מאפשרים לחתול לתפוס את ה"טרף" מידיי פעם. אחרת, הם עשויים לאבד עניין במשחק.


שחקו עם החתול שלכם לעיתים תכופות ככל הניתן, עשר דקות כל פעם, גם תוך כדי שיחת טלפון או צפייה בטלוויזיה. שניכם תהנו מהזמן הזה יחד והקשר בניכם יתחזק.


ספורט עבור כלבים

חצרות מגודרות יכולות לספק מקום בטוח וקרוב עבור הכלב שלכם לשחק ולהירגע בו, ועדיין, כל כלב ראוי לקבל הליכה אחת לפחות בחוץ, מחוץ לטווח החצר. להלן רשימת היתרונות להליכות בחוץ עם הכלב שלכם.


חיזוק קשר

זמן יחד, במיוחד זמן אקטיבי, מספק הזדמנות עבור הכלב ובעליו ליצור אינטראקציה ולבסס תקשורת הדדית וקשר עם חיבה גבוהה. בזמן ההליכה, כלבים גם יוצרים קשר עם כלבים אחרים. קשר זה מועיל במיוחד עבור גורי כלבים, אשר לומדים את כללי האינטראקציה החברתיים בין כלבים ממפגש עם כלבים מבוגרים יותר.


התעמלות

בגינה מגודרת, רוב הכלבים לא ירוצו ויתרוצצו סביב מספיק כדי לקבל את האימון לו הם זקוקים. אם תלכו עם הכלב קילומטר או יותר ביום, שניכם תרוויחו ע"י בניית כוח וסיבולת, שריפת קלוריות, נשימת אוויר צח וגילוי של דברים חדשים בשכונה שלכם.


שעמום

כלבים הכלואים בחצר משתעממים ממחסור בגיוון בחיים שלהם. חלפו ליד חצר מגודרת וראו את הכלב של המקום רץ לאורך הגדר, מועך את פניו בין המרווחים בה, נובח, מתנשף, מייבב; ולמעשה עושה "סלטות באוויר" כדי לתפוס את תשומת ליבנו. דמיינו את עצמכם רואים פארק, סמטה או מגרש ריק מהחצר שלך, אך לעולם לא מקבלים את ההזדמנות לחקור אותם. לא פלא שהכלב יהיה מתוסכל.
כשכלב משועמם הוא עלול להתחיל לאכול/לשרוט את עצמו ולגרום לנזק בעורו.
 


לשאלות נוספות, מוזמנים ליצור איתנו קשר,
מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה.
03-5403368