סכנת השמש לכלבים בקיץ ומספר דרכים להישמר מפניה
03-5403368

מידע

כתבות

סכנת השמש לכלבים בקיץ ומספר דרכים להישמר מפניה

כתבה מאת :  סופי קוזנצוב, אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמה"ש


כמו שאנחנו נהנים מחודשי הקיץ החמים, כך גם הכלבים שלנו. אך יותר חשוב מכך, כפי שאנחנו נזהרים מנזקי השמש, עלינו להגן גם על ידידינו הטובים ביותר ההולכים על ארבע.


הנה כמה כללים לשמירה על בטיחות ובריאות הכלבים שלנו מפני נזקי השמש:

 

• תספורות :


זה טוב וחשוב לקצץ קצת מהשיער של הכלב בחודשי הקיץ, כדי לסייע לו להצטנן בחום הלוהט, אך יש להיזהר שלא לגלח אותו לגמרי מהשיער. כאשר עור הכלב חשוף לשמש הוא חשוף הרבה יותר לכוויות, בהתאם לזאת שמרו את התספורת לסתיו או לאביב כאשר מזג האוויר אינו קיצוני ונעים יותר לעור החשוף.


• אובדן שיער :


אם הכלב שלכם חולה או סובל מאלרגיות הגורמות לאובדן שיער, עכשיו זה הזמן לטפל בו. כמו שהוסבר בסיבה הקודמת, אם השיער לא גדל כמו שצריך העור יותר חשוף לשמש ויותר פגיע נגד כוויות.


• שיזוף בכלבים:


יש כלבים שאוהבים להתענג על הקרניים החמות של השמש בשכיבה על הגב או הבטן, עד כדי כך שהם מסוגלים לעשות זאת במשך שעות ארוכות. בניגוד לבני האדם לכלבים אין מודעות לנזקי השמש ובמידה ואף אחד לא יעצור אותם הם עלולים לפגוע בעצמם.


כלבים שמשתזפים על הגב בשמש מסכנים את עצמם בהתפתחות גידולים באזור הבטן והמפשעה. אזור זה אינו מוגן בשערות, גם לא אצל גזעים שעירים במיוחד. אם אתם רואים שהכלב שלכם נמצא יותר מדיי זמן בחוץ, דאגו להכניס אותו בחזרה פנימה בכדי שלא ייגרם לו נזק. שימו לב במיוחד בכלבים בעלי עור בהיר ולכלבים עם אף ורדרד, הם הרגישים ביותר.ניתן גם למרוח קרם הגנה באזורים החשופים.


• איך לסייע לכלב שנכווה :


אם הכלב שלכם בכל זאת נכווה מהשמש, עשו לו אמבטיה עם מים קרים ושמפו עדין המיועד לכוויות בכלבים. מרחו את הכלב בשמפו המיוחד, קודם על הפרווה ורק אחר-כך עברו בעדינות על האזור המגורה. לאחר מכן שטפו במים קרים.


• בחרו קרם הגנה מתאים :


קיימים בשוק כמה סוגים של קרם הגנה לכלבים אותם ניתן לרכוש, חוץ מאלה, אפשר להשתמש בקרם הגנה רגיל, אך מומלץ יותר להשתמש באלה המיועדים לכלבים או בקרם הגנה מיוחד לתינוקות או ילדים.


• היזהרו מאבץ מחומצן :


כשאר אתם בוחרים קרם הגנה בדקו שאין בו אבץ מחומצן אשר רעיל לחיות מחמד. אם אתם לא בטוחים בקשר למרכיבים של התכשיר, השתמשו בו על אזור קטן בגוף של הכלב ורק אם תראו שאין שום תגובה שלילית , המשיכו ומרחו על גופו את התכשיר באזורים הרגישים.


• בגדים לכלבים :


אמנם בחלק מהמקרים זה נראה קצת מטופש, אך לעיתים זה יכול להיות יעיל לשמירה על בריאות הכלב. אם כלבכם עבר ניתוח או גילוח של השיער מכל סיבה שהיא, שמרו על האזור בעזרת פריט לבוש. אם אתם מתכוונים לצאת לשמש עם הכלב לטיול או לים, בחרו לו פריט לבוש מתאים והלבישו אותו טרם היציאה. כנראה שהכלב לא יעריך את החוש האופנתי שלכם, אבל בהחלט ישמח לחזור הביתה בריא ושלם ללא כוויות שמש מיותרות.


• מניעת התייבשות :


ביום חם מאוד גם טיול קצר עם הכלב עלול לגרום לו לאיבוד נוזלים ולהתייבשות. מומלץ לקחת אתכם בקבוק מים, ואם אפשר גם קערה כדי לשמור על רמה תקינה של נוזלים אצלו.

אפשר גם לבחור את מסלול הטיול עם הכלב לפי גינות ציבוריות או מרכזים שמספקים לכלבים אמצעי שתייה.

 

למידע נוסף, נשמח לעמוד לשירותכם


מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה.


03-5403368