סוגי טעמים שחיות המחמד שלך אוהבות: איך לגרום להן להתרגש מעצם האכילה
03-5403368

מידע

כתבות

סוגי טעמים שחיות המחמד שלך אוהבות: איך לגרום להן להתרגש מעצם האכילה

מאת : אור ג'נח , אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון.

 


האם את רוצה לשמור על התרגשות האכילה של חיית המחמד שלך ולספק לה את התזונה הטובה ביותר שאפשר? כמובן שאת רוצה! מי לא ירצה חיית מחמד מאושרת ובריאה? בדיוק כמו בני אדם, חיות מחמד אוהבות תזונה מגוונת והן נהנות לאכול מזונות עם סוגי טעמים שונים.
בכתבה זו, נסביר כיצד ניתן להשתמש בסוגי טעמים שונים כדי להשאיר את חיית המחמד שלך מתרגשת מהאכילה. כמו כן, כיצד לבחור מזונות שהם לא רק טעימים אלא גם מזינים. אז, התכונני לעורר את בלוטות הטעם של חברך הפרוותי תוך אספקת כל החומרים המזינים שדרוש כדי לשגשג!


מהו פרופיל של טעם?
פרופיל טעמים הוא שילוב הטעמים התורמים לטעם הכללי של מאכל או ארוחה. למרות שחיות מחמד אינן בעלות אבחנה כמו בני אדם, הן יכולות לטעום את רוב הטעמים שאנו יכולים, במיוחד הטעמים המתוקים, החריפים והמלוחים שאנו מעריצים. לכן חשוב לבחור מזון לחיות מחמד עם פרופילי טעם שונים. בדרך זו, חיית המחמד שלך לעולם לא תשתעמם מהארוחות שלה, והיא תמיד תצפה לשעת האוכל!


לאילו טעמים כלבים וחתולים משתוקקים?
תוהה לאילו טעמים חיית המחמד שלך משתוקקת? הרמזים נמצאים בתזונה הטבעית שלהם. בטבע, כלבים וחתולים אוכלים בשר נא, עצמות ואיברים. מזונות אלו מלאים במאקרו-נוטריינטים כמו חלבון ושומן. אבל הם גם מלאים בטעם! בנוסף, כלבים וחתולים אוכלים פירות וירקות חיים, המספקים להם חומרים מזינים חיוניים כמו ויטמינים, מינרלים וסיבים.


כיצד לבחור מזון טעים ומזין עבור הכלב שלך?
עכשיו כשאת יודעת לאילו טעמים חיית המחמד שלכם משתוקקת, הגיע הזמן לבחור במזון שיגרום לגירוי בבלוטות הטעם שלה תוך כדי שהוא יספק לה את החומרים המזינים שהיא צריכה. כשאת בוחרת מזון לכלב שלך, יש לזכור כמה דברים. ראשית, עייני ברשימת המרכיבים. המרכיבים הראשונים הרשומים צריכים להיות מקורות של חלבון באיכות גבוהה כמו סלמון, עוף, כבש או בקר. כדאי גם לבחור מזון שמכיל פירות וירקות בריאים כמו תפוחים, דלעת, בטטה וגזר. אלה יספקו לכלב שלך את הסיבים, הוויטמינים, המינרלים והמיקרו-נוטריינטים שדרושים לבריאות מיטבית. בנוסף המזון לא אמור להכיל אנטיביוטיקה, חומרים משמרים מלאכותיים או מרכיבים מלאכותיים אחרים. מרכיבים אלו עלולים לגרום לבעיות בריאותיות אצל כלבים ותמיד יש להימנע מהם.


כיצד לבחור מזון טעים ומזין עבור החתול שלך?
כשזה מגיע לבחירת מזון עבור החתול שלך, את רוצה לחפש את אותו סוג של מרכיבים שאת מחפשת עבור כלב. חפשי מזונות המכילים מקורות חלבון איכותיים ופירות וירקות בריאים. כמו עם כלבים, האכלת החתול שלך במזון נא לחיות מחמד עשוי לעזור לספק לו את הטעמים בהם חושק ובמקביל לתת לו את התזונה שצריך. ובדומה למזון לכלבים, תמצאי שפע של מזונות גולמיים לחתולים טעימים ומזינים ואף פינוקים לבחירה.


האם מזון גולמי בטוח עבור חיות מחמד?
אם מעולם לא השתמשת במזון גולמי לחיות מחמד, את אולי תוהה האם זה בטוח עבור החבר הפרוותי שלך. אחרי הכל, ללא ספק שמעת שבשר נא יכול להכיל חיידקים מזיקים שעלולים לסכן את בריאות חיית המחמד שלך. אמנם זה נכון שטיפול בבשר נא יכול להיות מסוכן אם לא נוהגים בזהירות, אך המזון המסחרי הגולמי לחיות מחמד עובר תהליך בטיחות קפדני כדי להבטיח שהוא נקי מחיידקים מזיקים. כדי להפוך את הדברים אפילו יותר בטוחים ונוחים, כמה חברות מזון גולמי לחיות מחמד מציעות כעת אפשרויות של אוכל מיובש בהקפאה. מזונות אלה מזינים בדיוק כמו עמיתיהם הגולמיים, אבל הם יותר קלים לטיפול ויש  להם חיי מדף ארוכים יותר, כך שתוכלי לשמור אותם בהישג יד כאשר חיית המחמד שלך חושקת במשהו טעים!

 


רצוי מאוד לשוחח על אפשרויות מזון חדשות איתנו במרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה 03-5403368 לפני הוספת דברים חדשים לתזונה של חיית המחמד שלך.