נשירת שיער בכלבים
03-5403368

מידע

כתבות

נשירת שיער בכלבים

מאת: מיכל ליבסון - אסיסטנטית

כלבים באופן טבעי משירים את פרוותם. למרות שנשירה היא תהליך נורמלי אצל כלבים, הכמות והתכיפות של הנשירה לעיתים קרובות תלוי בבריאות שלהם ובסוג הגזע.
הרבה כלבים מפתחים פרווה עבה וסבוכה בחורף, שמנשירה באביב.
לרב הנשירה היא עונתית.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה


כלבים שנמצאים בבית, צפויים לתנודות קטנות יותר בעובי הפרווה ומשירים בכמות יחסית שווה כל השנה. הסיבה לכך היא שימוש במזגנים בקיץ וחימום בחורף, לכן מבינת הכלב, מזג האוויר קבוע כל השנה.

 

איך לצמצם את הנשירה של הכלב שלכם?
אומנם אי אפשר למנוע מכלב בריא נשירה נורמלית, אך אתם יכולים להפחית את כמות השיער שנושר אצלכם בבית, ע"י הברשה באופן קבוע. הווטרינר או הספר של כלבכם ימליץ לכם על סוג מסוים של מברשת המתאימה לסוג הפרווה של כלבכם.

 

מה יכול לגרום לכלב להשיר בצורה מוגזמת?
מה שנראה כנשירה מוגזמת, יכול להיות נורמלי בכלבים מסוימים, אבל זה גם יכול להיגרם כתוצאה מלחץ, תזונה לקויה או בעיה רפואית.
הווטרינרים שלכם הם המדיד הטוב ביותר לקבוע אם נשירה היא נורמלית או נובעת מבעיות אחרות. נשירה מוגזמת אפשר לפעמים למנוע ע"י תזונה נכונה ומאוזנת של הכלב.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה


ישנם כלבים הסובלים מאלרגיות ועם/או רגישויות, יצטרכו ככל הנראה אוכל מיוחד המכיל מרכיבים אנטי אלרגנים שלא יגרמו להם לרגישות או נשירת יתר. הווטרינר יכול להתאים לכם את הדיאטה הנכונה והבריאה לכלבכם.

 

נשירה מוגזמת או נקודות קרחות יכולות להיגרם מהסיבות הבאות:
טפילים (פרעושים קרציות וכו')
זיהום פטרייתי או דלקתי
אלרגיות הקשורות לאוויר או למזון
מחלת כליות, כבד, בלוטת התריס, או בלוטת האדרנל (כולל מחלת קושינגס cushing's )(מחלת הקושינגס היא מחלה בה מופרש יותר מדי הורמון הנקרא אדרנל)
הריון או הנקה
תרופות מסוימות
ליקוק אינטנסיבי וגרימת גירוי עקב כך
סרטן
מחלה אוטו אימיונית (בה מערכת החיסון תוקפת תאים בריאים בגוף)
כוויית שמש
מגע עם חומרים מגרים או חומצת קאוסטית


מתי הזמן לראות ווטרינר?
אם אתם שמים לב לאי אלו מהתופעות הנ"ל, אם יש לכלבכם בעיית עור שלא נרפאת,התייעצו עם הווטרינר לגבי טיפול מתאים. גירוי בעור הכולל אדמומיות, בליטות, פריחות או גלדים,פצעים פתוחים מכל סוג,נקודות קירחות או דילול של הפרווה,פרווה יבשה וחסרת חיוניות שנתלשת בקלות,גירודים וליקוקים קבועים של כף הרגל ושפשוף הפנים עם הרגלים. כל אלה הם אינדיקציות לבעיית עור שממנה סובל הכלב, והן סיבות חשובות לקחת אותו לווטרינר. 

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה