ממה עלול לסבול בעל החיים שלי עם ההזדקנות?
03-5403368

מידע

ממה עלול לסבול בעל החיים שלי עם ההזדקנות?

ארטריטיס- כמו אצל בני אדם, גם בעלי חיים סובלים מבעיות מפרקים עם ההזדקנות, לרוב מדובר בבעיות בתנועתיות וכאב במפרקים. ניתן לאבחן מצב זה ע"י צילומי רנטגן ולקבוע את חומרת הבעיה. לאחר האבחון ניתן להתאים את הטיפול המתאים.
    מחלות לב- בעלי חיים אינם סובלים מ"התקף לב" כמו בני אדם, אולם ישנם מבנים לבביים שעלולים להיות חולים (לדוגמא מסתמים) ולגרום בעיות לב גם אצל בעלי חיים, כגון רשרוש, אי ספיקת לב וכו', כתוצאה מכך זרימת הדם בגוף נפגעת, מה שמוביל לחולשה וירידה בפעילות, בהמשך עלול להיווצר גודש של נוזלים בריאות שיתבטא בשיעולים ובצקת ריאות.
    פגיעה כלייתית – נפוץ מאוד בחתולים מבוגרים, אבל קיים גם בכלבים. סימנים מחשידים הינם: עליה בכמות השתייה וההשתנה, ירידה במשקל ושינויים לרעה במצב הפרווה.
    זוהי מחלה מסכנת חיים שהולכת ומחמירה עם הזמן! לכן גילוי מוקדם וטיפול מתאים חשובים מאוד להארכת חיים ושיפור איכות החיים!
    בעיות שיניים – בעלי חיים אינם מצחצחים את שיניהם פעמיים ביום, לכן אנחנו צריכים לעזור להם לשמור על שיניים נקיות.
    צחצוח שיניים היא הדרך היעילה ביותר, אבל ישנן גם שיטות נוספות כגון: מזון יבש מיוחד שעוזר להוריד את הפלאק(אבן+חיידקים) מהשיניים.
    במידה ולא מתבצע טיפול מונע שיגרתי החל מגיל צעיר, יש לרוב היבנות של אבן שן ודלקת חניכיים, שגורמים לכאב, נסיגת חניכיים וירידה באכילה.
    מאחר והמקום מלא חיידקים יש חשש לחדירת חיידקים דרך החניכיים הדלקתיים לאיברים נוספים ופגיעה בלב, בכבד ובכליות.
    סרטן- גידולים נפוצים יותר בגילאים מבוגרים. גילוי מוקדם וטיפול מתאים יכולים לרפא את בע"ח במקרים מסויימים או לפחות למנוע את התפשטות המחלה.

בברכה, ד"ר דורון נרי וטרינר רמת השרון / הרצליה