מה קונים כשיש כלב חדש בבית?
03-5403368

מה קונים כשיש כלב חדש בבית?

מה קונים כשיש כלב חדש בבית?

מאת מאירה כהן מנהלת מרפאה מרכז וטרינרי רמת השרון הרצליה.


כשמגיע כלב או חתול חדש לבית בפעם הראשונה כל בני הבית מתרגשים, מתלהבים, שמחים ורוצים רק  לפנק ולהרעיף אהבה על גוש המתיקות הקטן החדש בבית.
קיימים מאות ואפילו אלפי מוצרים לחברינו הקטנים והצורך לבחור את המוצרים הנכונים והמתאימים יכול להיות מבלבל.
הכנו לכם מספר טיפים שיעזרו לכם לבחור וליצור רשימת קנייה בסיסית.


קערות
הבחירה האידיאלית הינה קערות אל חלד עם תחתית גומי. קערות אלו ניתן להכניס למדיח ולשטוף בקלות ויתרונן העיקרי הוא שהכלב לא יוכל גם אם ירצה ללעוס או לשבור אותן. תחתית הגומי תפקידה למנוע את תזוזת הקערה וכך לא מתפזרים מים ואוכל בבית.
בלי קשר למה קונים אנו ממליצים לשטוף את קערת השתייה והאוכל מדי יום בכדי למנוע הצטברות חיידקים.


קולר
קולר מניילון או מעור אשר הסוגר שלו הוא אבזם ממתכת או מפלסטיק הן בחירות מצוינות בתור קולר. מומלץ לבדוק את עמידותו וחוזקו של אבזם הפלסטיק בפני משיכות חזקות לפני שיוצאים איתו החוצה. כמובן כאשר הכלב עוד בשלבי הגדילה יש לבדוק מדי פעם האם צריך להרחיב את הקולר – מרווח תקין מהצוואר ניתן למדוד כאשר שתי אצבעות נכנסות בקלות. ישנם בשוק המון סוגים ורעיונות כיפיים לקולרים לדוגמא יש קולר שאפשר לרקום את שם הכלב עליו. רעיון נוסף שאפשר לקחת בחשבון הינו קולר המחזיר אור שיוסיף בטיחות לטיולי הלילה.
את הקולר אנו ממליצים לכבס מדי פעם למניעת הצטברות חיידקים ולכלוך.


רצועה
רצועה חזקה, ארוכה העשויה מניילון, עור או שרשרת ברזל וחיבור קליפס חזק מברזל המתחבר לקולר. רצועה כזאת היא הכי בטוחה ונוחה לשימוש יומיומי. לביטחון שלנו ושל חיית המחמד. אם אתם מעדיפים את הרצועה הנמתחת, שימו לב שאתם קונים מוצר איכותי, המעצור של הרצועה עלול להציל את כלבכם במקרה שירוץ לכביש וחשוב שיעבוד בכל פעם!

תג זיהוי
מומלץ להוסיף לקולר הכלב תג אשר עליו רשומים פרטיכם האישיים- שם ומספר טלפון. כך, במקרה של חלילה אובדן הכלב יוכלו לאתר אתכם בקלות ולא יצטרכו לנסוע לקריאת שבב. כמובן שתג זיהוי הוא תג חיצוני ומומלץ בנוסף לשבב האלקטרוני אשר בגוף הכלב.

מיטה
מומלץ כבר מההתחלה לקנות מיטה נוחה וגדולה. מיטה שתהיה מספיק מרווחת ונעימה ושתהיה הפינה המיוחדת שלו. אנו לא ממליצים על שינה עם הכלב, מה סיבה בפשוטה שכלב שישן אתכם במיטה, ירגיש שהוא במעמד זהה למעמדכם ולכן עלול להיות פחות ממושמע לכם. בחירת המיטה צריכה להתאים לאופי הכלב ולגיל שלו – גורים מטבעם נוטים לנשוך ולחקור אז עדיף לא להשקיע במיטה יקרה בהתחלה, או לחילופין לקנות מיטה מפלסטיק ולרפד אותה במצעים או מגבות ישנות.

משחקים
כדי שהגור החדש שלכם ילמד עם מה מותר לו לשחק בבית, חשוב לקנות לו צעצועים ומשחקים המותאמים לגודלו. חשוב לדאוג שהצעצועים יהיו בטוחים – כדי להימנע מסכנת בליעה שחלילה יכולה להסתיים בחסימת קיבה המצריכה ניתוח.

מומלץ לקנות צעצועים איכותיים שלא יקרעו בקלות, או צעצועים שניתן להחביא חטיף בתוכם כדי לשמור על הגור עסוק לזמן ארוך.


לפרטים נוספים אנא צרו קשר 03-5403368