מה לעשות כשכלבכם הולך לאיבוד
03-5403368

מידע

כתבות

מה לעשות כשכלבכם הולך לאיבוד

ד"ר טל אסיף

 

אנו מקבלים לפחות פעם ביום שיחה למרפאה בה מישהו מספר לנו כי הכלב שלו נעלם. אני מקווה כי הפרסום הזה יעזור לכולכם לדעת מה לעשות במקרה כזה ויגדיל את הסיכויים למצוא את הכלב.

 

כל בעלי הכלבים נתקלו או ייתקלו במקרה כזה לפחות פעם אחת במערכת היחסים עם כלבם/כלבתם האהובים.

מספיקה שנייה אחת בה השער פתוח/ הסטתם את הראש בגינת הכלבים/ ישבתם בפארק עם חברים/ יצאתם לטיול בלי רצועה וכלבכם האהוב נעלם. לפעמים מוצאים אותו תוך רגע, לעיתים יכולים לעבור מספר ימים ולפעמים אפילו יותר.


אתם נמצאים בטיול בפארק, הסתכלתם בטלפון וכשהרמתם את הראש אתם לא מוצאים את כלבכם הנאמן. קודם כל חשוב להיות רגועים! ייתכן והוא נכנס לאיזה שיח באזור להריח משהו או שהוא משחק עם כלב אחר בקרבת מקום.

 

הרימו ראש, הסתכלו סביב והקשיבו האם אתם שומעים רעשים מוזרים, האם אתם שומעים כלבים משחקים, נסו לקרוא בשמו. המתינו במקום 2 דקות לפחות- נכון, זה נראה כמו נצח אבל יכול לחסוך הרבה כאב ראש. גם כלבכם יחפש אתכם כשישים לב שהוא לבד ובדרך כלל יחזור למקום האחרון שבו ראה אתכם.
במידה והוא לא שב, חזרו בדרך שבה הלכתם וקראו בשמו. רוב הכלבים מכירים את הסביבה הקרובה ושמים לב לדרך בה הם הולכים לכן ינסו לחזור באותו מסלול אם הם הולכים לאיבוד.
במידה ולא מצאתם אותו נסו ללכת למקומות בהם אתם יודעים שהוא אוהב להסתובב, למשל גינת הכלבים, ייתכן ותמצאו אותו שם. התקשרו לחבר והגדילו לאט את טווח החיפושים, תמיד כדאי שמישהו יהיה בבית כי רוב הכלבים יחזרו לבד הביתה.

 

במידה ועברו מספר שעות ועדיין לא מצאתם את כלבכם- זה הזמן לעבור לצעד הבא: צרו קשר עם המחלקה הווטרינרית העירונית באזור מגוריכם והודיעו כי כלבכם אבד. במחלקה הווטרינרית יוכלו לבדוק אם הוא הגיע לכלבייה העירונית או אם התמזל מזלכם ואנשים שמצאו כלבים התקשרו אליהם ואז יוכלו לחבר ביניכם.
אתם מוזמנים להתקשר גם אלינו למרפאה ולעדכן אותנו – אנו נשתדל לעזור במידת
האפשר.

 

עבר יום והוא עדיין לא נמצא - זה הזמן להתחיל לתלות מודעות. כדאי לתלות מודעות במקום בו הוא נראה בפעם האחרונה, בשירות הווטרינרי העירוני ובמרפאתנו, כדאי שתהיה תמונה במודעות ומספר טלפון בו תהיו זמינים.

 

איך נמנעים מאיבוד כלבים?
הדרך הפשוטה ביותר היא תמיד ללכת עם רצועה. זוהי הוראת החוק במדינת ישראל וזו גם דרך למנוע תקלות לא נעימות כגון ריצות לכביש או היתקלויות לא נעימות עם כלבים אחרים.

 

חשוב לוודא כי כלבכם משובב והפרטים מעודכנים. על פי חוק במדינת ישראל על כל הכלבים להיות בעלי שבב כאשר הם מחוסנים כנגד מחלת הכלבת. פרטיכם האישיים מעודכנים במאגר שבבים ארצי והם מוצמדים למספר השבב אותו נושא כלבכם. אנו דואגים
לוודא את נכונות הפרטים מידי שנה כאשר אתם באים לחיסון הכלבת.
במרפאתנו כמו גם במרפאות אחרות ברחבי הארץ מצוי קורא שבבים בעזרתו ניתן לקרוא את המספר הסידורי של השבב ובעזרת מאגר השבבים הארצי למצוא את פרטי הבעלים, ליצור איתם קשר ולהחזירו לבעליו. כלבים רבים מוחזרים לבעליהם בזכות הימצאות השבבים
הללו.

 

למידע נוסף ניתן לפנות אלינו למרפאה בטלפון 03-5403368