מה זה ביטוח בעלי חיים?
03-5403368

מידע

כתבות

מה זה ביטוח בעלי חיים?

מאת ניצן דליצקי – טכנאית ראשית, מרכז וטרינרי רמת השרון


לאחרונה יש חידוש בתחום חיות המחמד בישראל , ביטוח לבעלי חיים


הגיע הזמן שנענה על כמה שאלות , הרבה הורים של כלבים וחתולים שואלים למה זה טוב למי זה עוזר ולמה בעצם אני צריך ביטוח לחיית המחמד שלי ומה זה יתן לי אם אעשה ביטוח?


ביטוח בעלי חיים זה כלי שאמור לעזור לנו "ההורים" של בעל החיים להמנע מהוצאות לא צפויות שכרוכות בגידול בעל חיים , אמור לעזור לנו עם "הפתעות" . כמו למשל, תאונות , פצעי נשיכה וכדומה . הביטוח יעזור לנו להימנע מחשבון גבוה אצל הוטרינר ומתסכול של הוצאות לא צפויות , כמו כן הוא יעזור לנו לממן את המיטב והמירב לבעל החיים שלנו כשהוא באמצע מצב חירום ולנו אין את היכולת לשלם על הכול הביטוח יעזור לנו בהוצאות .


ביטוח בריאות לבעל החיים שלנו לעזור לנו לדאוג לבעל החיים שלנו במצבים שעלולים לעלות המון . ביטוח הבריאות ידאג לטיפול הבריאותי המיטבי שניתן להשיג , זה דבר מצוין כי למשל עד היום אם בעל כלב היה חושש מהוצאות במצב חירום של אולטרסאונד, MRI או כל טיפול נוסף במקרה הצורך , הביטוח יכסה הוצאות אלו ויאפשר להשיג את הטוב ביותר עבור בעל החיים.
הביטוח ידאג לנו אם רקסי בטעות ברח מהבית ונדרס ע"י מכונית , נפגע ברגליו ועכשיו יש צורך בצילומים , בדיקות דם אשפוז,  הכרוכים בעליות גבוהות. יותר לא נצטרך לברר עלויות מכיון שיש לו ביטוח .


האם הכלב שלנו או החתול שלנו צריך את הביטוח?


השאלה תלויה בנו , ביכולת הכלכלית שלנו , מה יקרה אם עכשיו קורה מקרה ורקסי באמת צריך ניתוח חירום איך תתמודדו עם ההוצאה ? האם תוכלו לתת לו את המיטב כדי שיצא מזה או האם תצטרכו להכנס ללחץ ובעיתיות כלכלית בגלל מקרה שכזה , או שעדיף לכם אחד לחודש לשלם סכום מינימלי ולדעת שבמקרה הצורך אתם מכוסים ויש לכם גב כלכלי ? כל זה תלוי בכם הוטרינר שלכם רק יכול להמליץ לכם ולתמוך כי מי כמונו יודע שהטיפול הוטרינרי הוא פרטי ויכול להיות יקר.


אנו במרכז וטרינרי רמת השרון מוצאים את עצמנו לא פעם נתקלים בקושי של בעלים מודאגים לגבי תשלום עלויות הטיפול בחיית מחמדם הפצועה, ומנסים להקל בכל דרך אפשרית, אך לפעמים אין ברירה וחיית המחמד צריכה טיפול מקיף שיכול להגיע למאות ואולי לאלפי שקלים כגון: בדיקות דם, צילומי רנטגן, אולטרסאונד על ידי רופא מומחה, ניתוחים אשפוזים וטיפולים שמחירם יקר, ואז מגיע הדילמה של עלות הטיפול מול התועלת.


לאחרונה הושק ביטוח בריאות לחיות המחמד שיכול לעזור מאוד בעליות הטיפול, שם חברת הביטוח היא  "חיותא"  שהיא בעצם ביטוח פרימיום לחיות המחמד בסטנדרט של רפואה פרטית, שמהווה רשת ביטחון כלכלי במקרים קשים שחיות המחמד שלנו סובלות מהם. הצטרפות לביטוח זה מאפשרת הן לוטרינר והן לבעלים לתת את הטיפול הטוב ביותר עבור חיות המחמד האהובות שלנו, היא מכסה את חיית המחמד שלכם מכף רגל ועד ראש.  היא מכסה את כל ההוצאות הרפואיות האלו. כך שחיית המחמד שלכם יכולה לקבל את הטיפול הטוב ביותר לה היא נזקקת ואתם זוכים להחזר הוצאות רפואיות מלאות (למעט השתתפות עצמית ובהתאם לפוליסה).

 

הידעתם – הביטוח הראשון שהופנה לבעלי חיים בעולם היה בשנת 1890 והיה בשביל חיות משק וסוסים .