מאמר מתורגם בנושא גריאטריה
03-5403368

מידע

כתבות

מאמר מתורגם בנושא גריאטריה

מאת: ד"ר דורון נרי רופא ומנתח וטרינר, בוגר אוניברסיטת אדינברו, בריטניה.

אחרי כל הטוב שהן מעניקות לנו מגיע לחיות המחמד שלנו להתבגר בכבוד. המפתח לכך הוא הארכת חייהן ותשומת לב לשנותיהן המאוחרות. כמו בני אדם, גם כלבים וחתולים נוטים להיחלש ולפתח מחלות עם השנים. מחלות כרוניות של כליות, לב, מפרקים, סרטן ועוד, עלולות להופיע עם הזקנה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה 


בעבר לא היה באפשרות הוטרינרים לעשות הרבה חוץ מלתרום לנוחיותו של בעל החיים המבוגר באמצעות טיפול בסימפטומים של הגיל.
כיום, בזכות התפתחויות טכנולוגיות ברפואה הוטרינרית המודרנית, בניתוחים, באבחון ובתזונה, לא זו בלבד שחיות המחמד שלנו חיות זמן רב יותר, אלא שגם איכות החיים שלהן השתפרה במקביל.

 

דוגמא אחת, עוקבת אחרי רפואת בני-אדם, קשורה בהתקדמות בשימוש במשככי כאבים. תרופות אלו מסייעות לכלבים וחתולים מבוגרים רבים הסובלים מכאבי פרקים כאשר תופעות הלוואי הינן מינימאליות. 


להלן מספר סימנים מוקדמים לכך שלחיית המחמד שלכם יכולה להיות בעיה: צמא מוגבר או עלייה במתן שתן, איבוד שליטה במתן צרכים, ריח רע מהפה, שינויים בתיאבון,
עייפות וחוסר אנרגיה, גושים או שינויים בעור, שינויים בהתנהגות או במשקל.  אם יש לכם כלב או חתול מבוגרים, פנו לוטרינר שלכם וביחד תוכלו לפתח תוכנית בריאות ייחודית לצרכיה של חיית המחמד שלכם, כך שחברכם המיוחד יוכל ליהנות מזקנה מכובדת. אנו יכולים כיום לעשות בשבילם הרבה, וזה מגיע להם.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה