למה צריך לגזור ציפורניים?
03-5403368

מידע

כתבות

למה צריך לגזור ציפורניים?

מאת: דליצקי ניצן טכנאית וטרינרית בוגרת מכון מגיד.

 

גזירת ציפורניים זה עניין חשוב גם לכלבים וגם לחתולים.

 

רוב הכלבים והחתולים לא אוהבים ולא מסוגלים לתת למישהו לגזור להם ציפורניים , ועצם הניסיון זה קרב בלתי מנוצח , בגלל זה מומלץ מגיל גורות לחנך את בעל החיים למגע עם הציפורניים ועם הכפות רגליים בלי להילחם (בדיוק כמו שמרגילים למסרק).

 

רוב בעלי הכלבים והחתולים מעדיפים שבעת הביקור אצל הוטרינר לצורך חיסונים ובדיקה שגרתית הוטרינר יחסוך להם את המלחמה בבית ויקצר אותם.

 

חשוב - למרות מאמצי החיה לא לתת לנו לגזור לעשות זאת ולא לתת להם לצמוח יותר מידי.

 

ציפורניים שגדלות יותר מידי יכולות להישבר בקלות ולגרום לדימום באזור של הוריד שזורם שם, שזהו עניין מאוד כואב לבעלי החיים שלנו,  או להתפצל לשניים מה שיכול לגרום לבעיות נוספות.

 

דבר נוסף הוא שציפורניים ארוכות יכולות גם לגרום לכאב במפרקים , כאב בהליכה , פציעות וציפורניים חודרניות שיכולות להכנס לתוך הבשר ולפצוע את בעל החיים .

בטווח הארוך ציפורניים ארוכות יכולות לגרום לארטריטיס .

כלבים בעיקרון לא אמורים ללכת כמו בני אדם ובעלי חיים על הכפות רגליים , הם כמו סוסים הולכים על הבסיס של הציפורניים אם תסתכלו טוב תוכלו לראות שכלבים הולכים כמעט כמו בלרינות , מה שציפורניים ארוכות יכולות לגרום להם לבעיות בהליכה ,מה שאומר שאם הם לא יוכלו לדרוך על הציפורן הם ירדו וידרכו על הכף רגל – ומשם לארטריטיס במפרקים הדרך קצרה מאוד.

 

אז כשאתם באים לבקר אותנו חשוב להזכיר לבדוק ציפורניים.

 

ומסיפורי המרפאה לאחרונה ביקרה אותנו חתולה מדהימה באופיה שמכיון ולא הייתה משייפת את ציפורניה על שום דבר הם צמחו לתוך העור וגרמו לה לנזק ממשי בכפות הרגליים מה שהכאיב מאוד ונאלצנו לגזור אותם עד הבסיס לשחרר אותם מתוך העור ולחבוש לה את הרגליים ל10 ימים עם אנטיביוטיקה . (לחתולה שלום והחלמה מהירה )

 

וגברת נוספת הייתה הנסיכה "מיני" שבאה לצורך חיסונים ומתחת למעיל הפרווה המרשים שלה התגלו ציפורניי מכשפה ארוכות מאוד שלאחר הביקור היא התהדרה בפדיקור ומניקור בכל 4 הרגליים .