למה הכלב שלי מטה את הראש ?
03-5403368

מידע

כתבות

למה הכלב שלי מטה את הראש ?

מאת: עמית זוננשיין, אסיסטנט, מרכז וטרינרי רמה"ש

 

כלבים עושים הרבה דברים חמודים, אך ישנם התנהגויות יותר מקסימות מהטיית הראש.  לפעמים צעצועים ומשחקים חדשים גורמים לכלביכם להטות את הראש הצידה. רוב בעלי הכלבים אומרים שהטיית הראש של הכלב שלהם מתפרשת כהתעניינות במשהו או חוויה לא רגילה שהכלב חווה. 

 

אך למה הם באמת עושים את זה ?                                                                                                                    

ישנם מספר סיבות למה כלביכם עושים את הדבר המקסים – הטיית הראש הצידה והנה כמה דוגמאות אפשריות:                                                                                

 

1) אמפתיה – מומחים אומרים שלהטיית הראש יש קשר מרכזי ליכולת של הכלב להזדהות עם הבעלים שלו או בני אדם באופן כללי.  כלבים פיתחו עם השנים יכולת מאוד טובה להבין בני אדם. הם יכולים לקרוא את שפת הגוף שלנו, הבעות פנים ודפוסי דיבור בכדי להזדהות איתנו. הם אפילו מזהים מילים מסויימות וצלילים קוליים ומקשרים אותם לזמן משחק, טיול או אוכל.

 

2) אולי הם מנסים לשמוע אתכם יותר טוב – למרות שכלבים יכולים לשמוע תדרים שאנחנו לא יכולים לשמוע, הם בעצם פחות טובים מבני האדם בלמצוא ולהבין מאיפה קולות וצלילים מגיעים . ישנם מומחים שמאמינים שכשכלבים מטים את ראשם, הם מנסים להתאים את השמיעה שלהם כדי לזהות יותר טוב את מקור הקול או הצליל . במידה ואתם משמיעים צליל מוזר, הכלב שלכם בוודאי חושב – " זה צליל מוזר, כדאי לי לברר האם הצליל הזה מגיע מהבעלים שלי? " .

 

3) אולי הם מנסים לראות אתכם יותר טוב – הטיית הראש יכולה להיות קשורה לתגובה ויזואלית של כלביכם ולא רק שמיעתית. ישנם חוקרים האומרים שהחרטום של כלביכם אולי מקשה על הכלב שלכם לראות מאיפה צליל מגיע, אך בעזרת הטיית הראש כלבים יכולים לראות יותר טוב את הפנים שלנו ולפרש את ההבעות והביטויים שלנו, מה שהם מאוד טובים בו גם כן.

 

לא משנה מהו המקרה, אין ספק שזה אחד הדברים הכי מקסימים בעולם.

 

 

למידע נוסף,
אנא צרו קשר,
מרכז וטרינרי רמה"ש והרצליה.
03-5403368