לימודי סיעוד וטכנאות וטרינרית
03-5403368

מידע

כתבות

לימודי סיעוד וטכנאות וטרינרית

מאת: ד"ר דורון נרי ועודד לוי - סטודנט לטכנאות וטרינרית

שלום לקוראים שמי עודד לוי ואני בן 31. כיום אני מתחיל את דרכי ועבודתי במרכז הוטרינרי רמת השרון וזאת מתוך הידיעה שעולם בעלי החיים מהווה חלק נכבד מחייהן של הרבה משפחות בארצנו ואותם בעלי חיים המהווים מקור לאהבה, מגיעים לכדי התחשבות בהם ככל בני המשפחה. מכאן קם הצורך במרפאות וטרינריות, שיאפשרו ויקנו את כל האפשרויות לדאוג לבריאות של אותם בעלי חיים אהובים.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

לאורך השנים התבסס תחום הטכנאות הוטרינרית במרפאות הוטרינריות בארצנו על כח אדם שכלל סטאז'רים כחלק מלימודי רפואה וטרינרית או מתנדבים שעסקו בתחום זה מתוך תחביב ואהבה לבעלי חיים. מכאן עלה הצורך בפיתוח והכשרת אנשי מקצוע בתחום הסיעודי הוטרינרי.
במקביל לארצנו, ברוב העולם תחום זה של הטכנאות הוטרינרית מתבצע במלוא הרצינות במדינות בעולם והמקצוע נלמד במוסדות ייעודיים לכך ומוכר ממשלתית ככל מקצוע סיעודי אחר (הומאני).
וכך מכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים, הקים את התוכנית לסיעוד וטרינרי שהיא התוכנית הראשונה שמלמדת בצורה מקיפה ומקצועית את תחום זה. עוד הוא מקדם הצעת חוק ממשלתית העוסקת בהכרה של המדינה במקצוע זה והקניית כל הזכויות לעוסקים בתחום זה.
אז מתוך אהבה ובחירה לתפקיד מקצועי זה בחרתי את לימודיי בקורס זה מתוך הכרה שבבחירה שלי אני צריך את ההכשרה המקצועית ביותר הקיימת בארצנו ומצורך לתת את הטיפול הכי נכון לבעלי החיים. 


תוכנית זו הקנתה לי ידע תיאורטי וכלים מעשיים בסיעוד וטכנאות רפואי וטרינרי, וזאת על ידי לימודים והרצאות תיאורטיים, החל מהבסיס שכולל ביולוגיה וכימיה וממשיך בנושאים כגון אנטומיה, בקטריולוגיה, פרמקולוגיה, התנהגות בעלי חיים, תזונה, בריאות הציבור ועוד ועוד. כאשר בנוסף לכך נלווים גם שיעורי מעבדה לצורך הצד המעשי.


תוכנית זו הועברה בבית החולים האוניברסיטאי הוטרינרי בבית דגן וזאת על ידי סגל המורים, שכולל את המומחים בכל נושא נלמד ושחלקם אף עוסקים בבית החולים עצמו וכן אנשי מקצוע מהתחומים האחרים שלא קשורים ברפואה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

התוכנית נמשכת 3 שנים לכל היותר ומתחלקת ל1000 שעות לימודים תיאורטיים, שמתפרשים על חמישה סמסטרים ובסיומם עוד 800 שעות של עבודה מעשית לצורך ההכשרה.  
כיום אני נמצא בחלק המעשי בסוף הפרק התיאורטי הנעשה ברובו בבית החולים הוטרינרי בבית דגן, כאשר מתבצעת חלוקה לתחומים ולמחלקות השונות לפי הנלמד והקיים בבית החולים, בין אם זה מחלקה לחיות גדולות הכוללות טיפול בסוסים ועד למחלקות המתמחות כגון קרדיולוגיה, רדיולוגיה, רפואת חירום ועוד. 


בנוסף והחשוב יותר שתחילת דרכי במרכז הוטרינרי רמת השרון מהווה כחלק מהשלב המעשי במקצוע, שבעצם משקף את שאיפותיי להמשך עתידי בתחום – עבודה במרפאה וטרינרית, אשר הצורך בתפקיד הטכנאות בה הוא נכבד ובעל חשיבות גבוהה לצורך הטיפול הטוב והמקצועי ביותר לבעל החיים האהוב עלינו.


ומי ייתן שבעבודתי במרפאה ויחד עם בוגרי קורס זה שהחלו ויחלו את דרכם, עם הידע הנחוץ והמודעות החברתית – עולם בעלי החיים יעלה מדרגה נוספת ויהפוך לענף יותר מפותח, שישתווה ברמתו כמו כל מדינה נאורה ויאפשר את הטיפול הראוי והמתקדם ביותר לבעלי החיים האהובים עלינו.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

אשמח לפגוש אתכם ובעלי החיים שברשותכם במרפאה – במרכז הוטרינרי רמת השרון.