להגשים חלום או איך להיות וטרינר
03-5403368

מידע

כתבות

להגשים חלום או איך להיות וטרינר

מאת: ד"ר דורון נרי

מי לא חלם להיות וטרינר?כמה פעמים ראיתם את ד"ר דוליטל או קראתם את הספרים המופלאים של ג'יימס הרויט ואמרתם לעצמכם זה מה שאני רוצה להיות. רוב האנשים מתייאשים משנות הלימוד הארוכות ומהדרישות הגבוהות של בתי הספר לווטרינריה. אבל מי שמתמיד יממש וממש רוצה בד"כ מצליח, במיוחד מי שמתחיל בגיל צעיר כמוכם הילדים, אני מקווה שהמידע הבא יעזרו לכם להגשים את חלומכם.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

תכונות אופי רצויות:

  • אהבת בעלי חיים – תכונה מספר אחת בחשיבותה שבלעדיה פשוט אי אפשר להיות וטרינר-    
  • תקשורת טובה עם אנשים – נחוצה בכדי להבין טוב יותר את הבעיות השונות ישיש לחיות המחמד וגם להסיר על המחלות השונות והטיפול בהן-    
  • יכולת התבטאות טובה – מאוד חושב לדעת להסביר לבעלי חיות המחמד בצורה בהירה וברורה-    
  • אחריות – מדובר בחיים של חיות המחמד ולכן לאחריות יש חשיבות מכרעת-    
  • הקפדה על פרטים – יש חשיבות לתכונה זו בעיקר בכל הקשור לטיפול עצמו לדוגמא במתן תרופות-    
  • יכולת ריכוז גבוהה – יש צורך ביכולת ריכוז גבוהה גם לאחר שעות רבות של עבודה-    
  • חושי בילוש וסקרנות עמוקה-    
  • אמביציה ומוטיבציה-    
  • אינטליגנציה גבוהה והגיון בריא-


מבחינה מעשית ללמוד טוב ביסודי, חטיבה ובתיכון מקצועות מדעיים, חשבון כימיה פיסיקה, טבע אחר כך בגרות טובה במקצוע מדעי ופסיכומטרי (מבחן אינטליגנציה) מעל 700, לדעת טוב אנגלית אח"כ תואר ראשון עם ציונים מעל הממוצע, התחרות היא קשה.

הקורסים הנלמדים בווטרינריה הם בריאות הציבור ובריאות כללית של בעלי חיים, אנטומיה, פסיכולוגיה, פתולוגיה, ביוכימיה, מעבדות, רופאה כירורגית, הלימודים כוללים לימודים על חיות בית וחיות גדולות.הלימודים אורכים כ 7 שנים.


בארץ קיים בית ספר אחד שנקרא בית הספר לווטרינריה ע"ש קורט השייך לאוניברסיטה העברית. בכל מחזור מתקבלים כ40 סטודנטים והם מתקבלים לאחר תואר ראשון במדעי בעלי החיים / ביולוגיה או רפואה בציון ממוצע גבוה יחסית (בד"כ 90 אך משתנה משנה לשנה). הלימודים עצמם אורכים 4 שנים שבמהלכם מתקיימים הלימודים הן בקמפוס ברחובות וגם בבית החולים הווטרינרי בבית דגן. לימודי וטרינריה קיימים גם בחו"ל כמובן. קיימים בתי ספר טובים מאוד באירופה (מערב אירופה) ובארה"ב.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

תנאי הקבלה שונים והמשותף הוא שכר לימוד גבוה יחסית. ללומדים בחו"ל יש מבחן של השירותים הוטרינריים עם חזרתם לארץ ולא ניתן לקבל רישיון עבודה כווטרינר בלי לעבור את המבחן מכיוון שהדרך להגשים את החלום היא דרך ארוכה וקשה כ6-7 שנים, כדי מאוד לעבוד בהתנדבות אצל וטרינר ולראות שסוג העבודה תואם את חלומכם, כי יש הבדל בין החלום לעולם האמיתי. ולסיום, יש אמרה שאם מוצאים תחביב והופכים אותו למקצוע לא צריך לעבוד יותר בחיים ואם זהו רצונכם ילדים אז לעבודה – התחילו ללמוד!