לא רק פרעושים וקרציות - גם חתולים וכלבים סובלים מכינים
03-5403368

מידע

כתבות

לא רק פרעושים וקרציות - גם חתולים וכלבים סובלים מכינים

מאירה כהן- אסיסטנטית במרכז וטרינרי אמת השרון/הרצליה

 

בדיוק כמו שכינים אצל בני-אדם יכולות לעבור מאחד לשני כך גם אצל כלבים בעיקר כאשר הם נמצאים במקומות סגורים עם כלבים נוספים. השאלה המדאיגה הראשונה שעולה היא האם כיני כלבים יכולים לעבור לבני אדם וההיפך- תשובה בהמשך.

 

כינים, מה הם בדיוק כינים? כינים הן טפילים קטנים, לבנים,שטוחים ללא כנפיים עם שש רגליים- בכל רגל יש ציפורן אחת או שתיים. הבוגרות מטילות ביצים אשר מתקבעות על המארח- בן-אדם, כלב, חתול וכו'.

 

קיימים שני סוגי כינים: כינים מוצצות דם אשר גורמות לגירודים, נשירת שיער ודלקות בעור ובמקרים קשים עלולים לגרום לאנמיה. הסוג השני אלו כינים נושכות אשר גורמות לסימפטומים דומים פרט לאנמיה. כינים הן יחסית נדירות אצל כלבים וחתולים ולרוב מופיעות כשישנם תנאי תברואה לקויים או הזנחה. חשוב מאד לגשת לווטרינר כאשר יש חשד לכינים בחיה במידה ויש הווטרינר יוכל להמליץ על תכשיר או טיפול שיעזור לפתור את הבעיה.

 

למניעה אנו ממליצים לשימוש בקולר SERESTO שהוא מוצר חדשני של חברת באייר היעיל כנגד פרעושים, קרציות וכמובן כינים לתקופה של עד 8 חודשים. מוצר בטיחותי, לא רעיל, יעיל ואין צורך להסירו בזמן מקלחת. קולר זה ניתן לשימוש כבר מגיל 7 שבועות כמו כן מוצר נוסף איכותי ובטוח לשימוש כנגד כינים הוא ADVOCATE הניתן בצורת טיפות על העורף פעם בחודש. ניתן להשתמש בו מגיל 8 שבועות.    

 

ה- ADVOCATE הורג את כל הכינים תוך 24 שעות אך אינו פוגע בקרציות. לפרטים צרו קשר עימנו מרכז וטרינרי רמת השרון/הרצליה.

 

את הכינים הבוגרות קל להרוג עם אותם חומרים ההורגים פרעושים וקרציות אך ביצי כינים זה כבר סיפור אחר. מביצי כינים לא פשוט להיפטר- דרך אחת המצריכה המון סבלנות וזמן שלכם ושל בעל החיים היא שימוש במסרק צפוף המיועד למטרה זאת. דרך נוספת הרבה יותר פשוטה אבל אולי לא תמיד אסטטית היא לגלח לחלוטין את החיה היות וביצי הכינים מתחברות לבסיס השערה.

 

בזמן הטיפול בכינים מאד חשוב להרחיק את בעל החיים מבעלי חיים אחרים מחשש להדבקה עד להשגת המטרה הסופית- כלב או חתול נקיים מכינים. בנוסף, את מצעי המיטה, המברשת וכל כלי או מכשיר אשר באים במגע עם החיה יש לנקות עם מים חמים וסבון.

 

השאלה החשובה שמדאיגה את רובנו היא האם הכינים של החיה יכולים להידבק לבני-אדם וההיפך האם כיני אדם יכולים להידבק לבעלי חיים. אז ניתן לנשום לרווחה כי התשובה היא לא. סוג הכינים שעל בני אדם שונה מסוג הכינים שעל בעלי החיים ולכן אין דאגה להידבקות בין החיה לאדם.

 

למידע נוסף ניתן לפנות אלינו למרפאה בטלפון 03-5403368

מרכז וטרינרי רמת השרון.