כמה טיפים חשובים להבטיח את בטיחות כלבכם במעלית
03-5403368

מידע

כתבות

כמה טיפים חשובים להבטיח את בטיחות כלבכם במעלית

מאת: מיכל ליבסון - אסיסטנטית

 

כשמדברים על בטיחות נוסעים במעלית ועל הוראות כיצד לשמור עליה, לרב לא זוכרים לחשוב גם על הבטיחות של החברים הכי טובים שלנו, ההולכים על ארבע.

 

בעקבות מספר מקרים אסונות שקרו ללקוחותינו שדווחו לנו, שנסגרו עם הרצועה מחוץ למעלית, אנו מעלים כאן מספר טיפים כיצד להימנע מאסונות ולעלות או לרדת עם הכלב בבטחה.

 

1.לעולם אל תתנו לכלב להיכנס למעלית ללא ליווי. זכרו גם לא ללחוץ על כפתור המעלית לפני שגם אתם וגם הכלב בתוך המעלית לגמרי.

 

2. העדיפו מדרגות או מעלית על פני מדרגות נעות. לנסוע עם הכלב במדרגות נעות עלול לגרום לפציעה שלכם ושל הכלב, הרגלים והציפורניים נתקעות בין הברזלים של המדרגות הנעות.

 

3. החזיקו את הכלב ברצועה קצרה שילך לצידכם באחיזה חזקה. תאונות יכולות לקרות כאשר רצועות נתקעות בין הדלתות, אז היו זהירים עם אורך הרצועה.

 

4. למדו את כלבכם איפה לשבת. כשמחכים למעלית, הושיבו את כלבכם עם הפנים לדלת המעלית. כשאתם נמצאים בפנים, עדיף שהכלב ישב קרוב לקיר המעלית וכמה שיותר רחוק מהדלת.

 

אם קורה מקרה חירום, פעלו מהר. אם ישנה סכנת היחנקות, שחררו את הכלב מהקולר כמה שיותר מהר. לעיתים יש צורך להשתמש בסכין  ו/או מספריים. אם הכלב נכנס לבד למעלית והרצועה נתפסת בדלת, יש לשחרר את הרצועה או לחתוך אותה מהר.

 

אם הרצועה נתקעת בדלת וגם אתם וגם הכלב בתוך המעלית, לחצו מהר על כפתור 'עצור', ואז על כפתור האזעקה. הדרך המהירה ביותר לקבלת עזרה היא להתקשר למספר שירות חברת המעליות האחראית על אחזקת המעלית. זכרו להישאר רגועים- העזרה בדרך.