כללי זהירות עם כלבים וחתולים בבריכות שחייה
03-5403368

מידע

כתבות

כללי זהירות עם כלבים וחתולים בבריכות שחייה

מאת: יובל נודל, אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמה"ש וסטודנטית באוניברסיטת בן גוריון באר שבע למדעי החיים B.S.C
 
 
האם בטוח לכלבים לשחות בבריכות?  
 
באופן כללי, אם חיית המחמד שלך יודעת לשחות, די בטוח להיכנס איתה לבריכה. אך זכרו, לא כל הכלבים הם שחיינים מצוינים ובכל מקרה, כבר היו מקרי טביעות של שחיינים מעולים. 
 
לכן, עלינו תמיד לשים לב לכלב שלנו בבריכה או בסביבתה. בנוסף, קיימים אפודי הצלה מיוחדים לכלבים שתמיד טוב לשמור בהישג יד. 
לעולם לא נזרוק כלב לבריכה או נאלץ אותו להיכנס אם לא רוצה, אנחנו לא רוצים לגרום להם לטראומה מהמים.  
 
בנוסף, כלבים רבים נהנים להיות בבריכה, לשחות ולשחק אך יכולים להילחץ כשינסו לצאת. אם זה קורה אל תשדרו בהלה. בצורה רגועה הובילו אותם בעדינות אל המדרגות ועזרו להם לצאת.  
 
לשחייה יש יתרונות רבים לבעלי החיים שלנו - פעילויות שחייה קצרות עד בינוניות עוזרות להפעיל את השרירים, לשמור על כושר וסיבולת ושומרות על גמישות המפרקים. לכלבים עם בעיות מפרקים, שחייה יכולה להיות כמועילה ביותר בשבילם, כיוון שבמים העומס על המפרקים פוחת משמעותית ואיתו הכאבים. 
 
אז למה כדאי לנו לשים לב?
 
1. זהירות - חשוב מאוד לנקוט אמצעי זהירות אם יש לנו בריכה בבית, כבר היו מקרים בארץ שכלבים רדפו אחרי עלה או כדור ונפלו לבריכה בטעות. בנוסף, בעלי החיים שלנו סקרנים מאוד ולכן כפי שהיינו נוהגים עם ילדים, לא נשאיר אותם בסביבת הבריכה ללא השגחה. נסו להיכנס עם חיית המחמד שלכם לבריכה בכדי לוודא שהיא יודעת כיצד לצאת במקרה של נפילה. עליכם להיות בטוחים שהכלב שלכם מוכן להיכנס ושהוא יודע כיצד לצאת.
 
2. נשמור על בריאות האוזניים- להימנע כמה שניתן מכניסת מים לאוזניים ולייבש אותן לאחר הרחצה – זה יכול ליצור דלקות וחוסר נעימות במידה ונשארים מים בהן.
 
3. מומלץ לא להאכיל את חיית המחמד שלנו מיד לפני הכניסה לבריכה – מכיוון שזה יכול לגרום להקאות לאחר מכן . 
 
4. מה עושים אחרי הרחצה? כבר שיחקתם עם החיה שלכם בים או בבריכה ונהנתם. 
יש לזכור - עורם של הכלבים והחתולים מאוד דומה לשלנו ולכן יש לרחוץ אותם כדי להפטר משאריות כלור, מלח וחומרים אחרים אשר עשויים לגרום לגירוי בעור. כמובן שנעשה זאת עם שמפו ייעודי לחיות בית. 
 
5. ניקיון הבריכה - בעלי החיים שלנו משירים שיער ולכלוך וכשהם נכנסים לבריכה כל אלו נכנסים איתם. לכן חשוב לדאוג לניקיונות תקופתיים ולפילטר עובד בבריכה. 
 
6. היזהרו מהחום - אל תכנסו עם הכלב לרחצה בשעות החמות של היום ותדאגו לכלב לשתייה מרובה של מים. זכרו- לכלבים אין מנגנוני זיעה מפותחים כמו של בני האדם ועל כן קשה להם יותר לצנן את עצמם מה שיכול להוות סכנה להתייבשות או מכת חום. 
 
7. כלור - רמות הכלור בבריכות שחייה מתוחזקות כהלכה ונמוכות יחסית ולכן בדרך כלל אינן מזיקות לכלבים אם הם שותים מעט ממי הבריכה.
 
למידע נוסף, 
אנא צרו קשר 
 
מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה. 
03-5403368