כלבים נטושים בקיץ - המלצת וטרינר
03-5403368

מידע

כתבות

כלבים נטושים בקיץ - המלצת וטרינר

מאת: דר. דורון נרי/ דר. זאב גאנז - וטרינרים

חופשת הקיץ מביאה עימה בנוסף לכיף של הקיץ והחופש גם בעיה חמורה לחלק מבעלי החיים שלנו.
בעוד שבעלי חיים רבים נהנים בחיק המשפחה והילדים מכך שכולם בבית ויש להם זמן לשחק איתם ולפנק אותם, במשפחות בהם הקשר הרגשי בין הכלב או החתול פחות חזק, עודף הזמן מתגלה כמטרד עבור בעלי החיה שצריכים להקדיש יותר זמן לטיפול במשפחתם האנושית, ואין להם זמן להשקיע בכלב הבעיה מתגלה בשיא חריפותה וכיעורה בקיץ כשמשפחות נוסעות לתקופות ארוכות לחו"ל ואינם רוצים לשלם עבור הכנסת החיות לפנסיון (הוצאה קטנה ביחס לעלות הנסיעה לחו"ל). ישנם אנשים אשר נוטשים את בעלי החיים שלהם מחוץ לבית או אפילו בשדה התעופה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה


בעיה נוספת היא שבגלל שילדים יוצאים ונכנסים מהבית פעמים רבות במשך היום – יותר כלבים וחתולים מצליחים לצאת מהבית ללא השגחה וללכת לאיבוד. כמו כן ישנם יותר כלבות מיוחמות בקיץ ואז זכרים בורחים יותר כדי לפגוש את אותם הנקבות.


מה ניתן לעשות כדי לצמצם את הבעיה:

  1. לחלק תפקידים בין בני המשפחה בעניין הטיפול בחיות (האכלה, טיול הברשה וכו') כדי שלא כל העומס ייפול על אדם אחד.
  2. להקפיד שהכלבים והחתולים לא יסתובבו בחוץ ללא רצועה.
  3. לעקר את הכלבות ולסרס את הכלבים הזכרים
  4. להקפיד שלכל הכלבים (כנדרש בחוק) ורצוי גם לחתולים שיוצאים החוצה, יהי שבב תת-עורי לזיהוי במקרה שהם הולכים לאיבוד, וכן תג עם שם וטלפון שלכם.
  5. לתכנן מראש סידור לחיות המחמד בבית כשמתכננים לנסוע לחופשה. ניתן להביא מישהו שיגור בבית בזמן הנסיעה ויטפל בחיות, לקחת את החיות לבית של מישהו אחר, או לקבוע תור בפנסיון לחיות.
  6. אם בכל זאת לא הצלחתם למצוא סידור לחיית המחמד שלכם אנא אל תשאירו אותם בחוץ אלא מסרו אותם לאחת העמותות כמו "תנו לחיות לחיות" או SOS חיות על מנת שיימצאו להם בית חלופי, או מצאו להם בית דרך האינטרנט כמו אתר www.petnet.co.il.

 

אם מצאת כלב / חתול נטוש אנא גשו איתו לווטרינר מקומי או להסגר העירוני על מנת לבדוק האם יש להם שבב וחיסון כלבת שעל פיו יהיה ניתן למצוא את הבעלים

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה

 

קיץ כיפי ונעים לכולם