כיצד לשמור על פח האשפה מהסקרנות של כלבכם
03-5403368

מידע

כתבות

כיצד לשמור על פח האשפה מהסקרנות של כלבכם

כיצד לשמור על פח האשפה מהסקרנות של כלבכם.

מאת : קוזנצוב סופיה , אסיסטנטית בכירה במרכז וטרינרי רמת השרון.

 

 

כשזה מגיע להפיכת משק הבית שלך לבטוח עבור חיית המחמד שלך, זה לא מסתפק רק בנעילת ארון התרופות או הימנעות מהבאת צמחים מסוימים הביתה. שיקול מרכזי נוסף הוא ללמוד כיצד לאבטח כראוי ולהגן על פחי האשפה שלך.
מהמטבח ועד לשירותים, פחי האשפה בבית שלך מכילים איומים מסוכנים שונים עבור הכלב שלך, החל מתרופות שפג תוקפן ועד מזון רקוב או מזון שרעיל להם.
כאן נדבר על למה כדאי למנוע גישה לפחי האשפה ואיך נעשה זאת.

 

הסכנות של פחי אשפה במטבח לכלבים.
בגלל הריחות הנובעים מהאשפה במטבח, כלבים נמשכים באופן אינסטינקטיבי למה שהם תופסים כארוחה בפחים האלה - הדחף שלהם לגלות מה יש בפח, לעומת זאת, יכול להוביל ליותר מאשר רצפת מטבח מבולגנת.
דברים שכלבים מוצאים בפח עלולים להיות מזיקים עד קטלניים - הכל מרעלים, מסטיקים וסוכריות המכילות קסיליטול ועד לעצמות או מזון נרקב - משמעותם ביקור במרפאה וטרינרית  , לכל הפחות.
בכל פעם שחיה אוכלת משהו שהוא או היא לא רגילים אליו, תמיד קיימת אפשרות של הפרעות במערכת העיכול כמו הקאות או שלשולים ,אם יש בשר נא באשפה שבעל חיים בולע, החיידקים בבשר הנא הזה יכולים לגרום לזיהומים או לחשוף אותו לטפילים בדיוק כמו שהוא יכול לאדם שאוכל בשר נא.
בנוסף לבשר נא, מזונות רעילים אחרים לכלבים כמו שוקולד, ענבים ובצל עלולים להוביל למחלות קשות ולאשפוז.
הכלב שלכם שנכנס בטעות לפח לא רק מהווה סיכון עבורו, אלא עלול להוות בעיה עבורכם ועבור שאר בני משפחתכם - אם חיית המחמד שלך מוציאה משהו מהאשפה וסוחבת את האשפה ברחבי הבית, יכול להיות שובל של זיהום ,או שילד צעיר או תינוק יכולים לבוא במגע שלא ביודעין עם תרופות מזיקות או מזון מלא חיידקים.
אבל וטרינרים מזהירים גם מפני אשפה ולא רק מזון - עטיפות ואריזות עלולות ליצור חסימות בדרכי המעיים של הכלב, חומרי ניקוי זרוקים במטבח מהווים גם סיכון להרעלה אם חיות מחמד בולעות או מלקקות אותם.

 

הסכנות של פחי אשפה בחדרי השירותים והאמבטיה.
אמנם פח האשפה בחדר האמבטיה שלכם כנראה קטן יותר מזה במטבח , אבל זה לא אומר שיש פחות סיכונים עבור חיית המחמד שלכם .למעשה, סביר להניח שהגישה קלה יותר, מכיוון שפח האשפה נמוך יותר ואולי אין לו מכסה.
פחי אשפה בחדר האמבטיה עשויים להכיל תרופות, פדים סניטריים וטמפונים ,ג'לים או חומרי ניקוי - פריטים שעלולים להוות סיכון קטלני לחיות מחמד.
אביזרי היגיינה אישית כמו סכיני גילוח יכולים להוביל לנזק פנימי אם נבלעים על ידי חיית מחמד, אפילו חוט דנטלי מושלך יכול להוות סכנה למערכת העיכול.

 

כיצד להגן על פח האשפה שלכם.
ישנם צעדים פשוטים - אך חשובים - שבעלים לחיות מחמד יכולים לנקוט כדי להגן על האהובים עליהם מפני הסכנות הטמונות בפחי אשפה.
המיקום של פח האשפה שלך הוא קריטי – מומלץ לשמור פחי אשפה - עם מכסים מאובטחים והדוקים - במזווה או בארונות, או מתחת לכיור, רצוי סגורים עם מנעול חסין ילדים.
לא רק תכולת האשפה עצמה תעשה הבדל עצום, אלא ביטול הריחות שקורצים לכלב שלך ואפו החזק הוא גם אמצעי מניעה יעיל – רוקנו את השקיות לעיתים תכופות ובכך תמנעו מהבעל חיים להתפתות לריחות החזקים שיוצאים מהפחים.
טיפ נוסף הוא להניח משקל בתחתית הפח, כך שכלבים לא יוכלו בקלות להפיל את פח האשפה ולשפוך את תוכנו על הרצפה – לבנים, אבנים קטנות , משקולת – כל דבר אשר ימנע מהכלב להפוך את הפח בקלות.
אחרי ריקון השקיות מהפחים – וודאו כי השקית לא בהישגם של החיות מחמד בבית.

 

מה לעשות אם הכלב שלכם בלע משהו מהפח.
אם כלבכם אכל משהו מהזבל יש ליצור מיד קשר עם הוטרינר המטפל ולוודא מולו כי הדבר , הכמות והחומר אינם רעילים עבורו.
אל תנסו לחכות ולראות אם מצבו משתפר – יכול להיות שיהיה מאוחר מידי. במקרים בהם יש חשש הוטרינר יכול להחליט על עידוד הקאה על מנת לרוקן את תוכן הקיבה מהדבר שנאכל.
כמו שנאמר לפני כן , כל דבר ,אפילו שנראה לכם מאוד פשוט ושטותי , יכול להפוך לקטלני.

מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה – מרכז וטרינרי רמת השרון. 03-5403368

 

הרחקת כלבכם מפח האשפה.
הדרך הכי טובה למנוע זאת היא להתחיל מההתחלה – למנוע כבר מגיל גורות את הגישה לפחי אשפה וללמד כי האשפה היא מחוץ לתחום.
מומלץ להציע לכלבך אלטרנטיבות בטוחות יותר כמו עצמות בטוחות לחיות מחמד וצעצועים מלאי פינוקים - מתן מענה לצרכי הלעיסה של הכלב והרעב היא דרך בטוחה למניעת הרצון לגשת לפח אשפה עבור חטיף.
כמו כן מומלץ למצוא דרכים לשמור על דעת הכלב שלך מוסחת ומאושרת, על מנת לגרום לפח להיראות כמטרה פחות מושכת -  לעייף אותו בפעילות גופנית, השארת צעצועים לשחק איתם ולוודא שהוא אוכל ארוחה טובה לפני שאתם עוזבים אותו לבד בבית.
דרך נוספת ופשוטה מאוד שבעלים לכלבים יכולים לנקוט בהם הם - סגירת דלתות חדר אמבטיה או מטבח ו/או הסתרת פח האשפה מאחורי דלת סגורה.

 

 

למידע ופרטים נוספים מוזמנים ליצור אתנו קשר
מרכז וטרינרי רמת השרון.
03-5403368