כיצד לרחוץ חתול
03-5403368

מידע

כיצד לרחוץ חתול

מאת שני אביבי סייעת וטרינרית 

חלקם הגדול של החתולים אינו צריך רחיצה לעיתים תכופות, וישנם אף חתולים שאינם צריכים רחיצה כלל למשך כל חייהם בשל יכולתם המופלאה לשמר עצמם נקיים.
רחיצת החתול יכולה להיות חיונית לחתולים מסויימים ואף להקל על   אנשים אשר אלרגיים לחתולים. רצוי להתחיל את רחצת החתול בגיל מוקדם על מנת להרגילו לתהליך.
תהליך הרחצה יכול להיות חוויה נחמדה לנו ולחתולים כאשר נשמור על השלבים הבאים:
• חדר חמים ונעים הכולל- מגבת, שמפו מיוחד לחתולים, משחת עיניים, מרכך, מקל אזניים, מברשת לשיער, מייבש שיער.
• הברשת החתול לפניי המקלחת
• מילוי האמבט ובדיקת טמפרטורת המיים- פושרים
• אחיזה חזקה בחתול תוך דיבור נעים ורך להרגעתו עד אשר המיים מגיעים לצווארו ומרטיבים את כל הפרווה
לאחר שהכנסנו את החתול למיים פושרים ווידאנו כי פרוותו נרטבה היטב ומצבו טוב והוא רגוע ניתן להמשיך בתהליך הרחצה.
כעת עלינו לרוקן את המיים באמבט ולקרצף את החתול עם השמפו המיוחד. ליד העיניים ובאיזור הראש יש להשתמש בשמפו שלא שורף ולקרצף בעדינות, חשוב! לשמור שלא יכנסו מיים לאזניו של החתול. ניתן לשטוף חתולים רק בפלג גופם התחתון, כלומר ללא הראש.
לאחר שרחצנו את חלקו העליון נוכל לעבור לרחיצת גופו של החתול, נקרצף אותו היטב, נמלא שוב את האמבט במיים פושרים עד לכתפיו של החתול ונוריד ממנו את השמפו בעזרת כוס או זרם מיים עדין שלא יפחידו. במידה והחלטנו לשים מרכך נרוקן שוב את האמבט ורק אז נמרח את המרכך.
לאחר שוידאנו שכל השמפו ירד על ידי שטיפה יסודית כמה פעמים (חשוב מאוד) ננגב את החתול במגבת יבשה, נניח אותו בחדר חמים עם המגבת על הרצפה או במקום נעים, ונבריש את פרוותו בעדינות לאחר שתתייבש.
על מנת לקצר את תהליך התייבשות הפרווה נוכל להשתמש במייבש שיער, לא חובה תלוי בתגובתו של החתול, לא כל החתולים אוהבים מייבשי שיער. במידה והחלטנו לשתמש במייבש שיער יש לשים לב כי הזנב, הבטן והרגליים האחוריות הינם אזורים רגישים יותר, לכן מומלץ להתחיל את הייבוש באיזורים אחרים.
עכשיו כשסיימנו את התהליך והחתול המקסים שלנו נקי וריחני מה שנשאר הוא להנות ממנו עד לפעם הבאה.....

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם המרכז הוטרינרי רמת השרון והרצליה 03-5403368