כיצד לטפל בהפרשות עיניים אצל כלבים
03-5403368

מידע

כתבות

כיצד לטפל בהפרשות עיניים אצל כלבים

מאת: הגר ספיבק – מנהלת המרפאה
מרכז וטרינרי רמת השרון – www.vets.co.il

 

לא פעם אנו נתקלים בכלבים לבנים כגון: מלטזים, שמתחת לעיניים נראים הפרשות חומות ולא אסתטיות.  במאמר זה, נתמקד בבעיות עיניים נפוצות והטיפול בהם.

חיית המחמד שלכם צריכים את העזרה שלכם בטיפול בעיניהם, למרות שלפעמים נראה כי הם מנסים לנקות לבד את עיניים, בעזרת גירוד האיזור, על שטיח, או ריהוט, או באמצעות כפות הרגליים מה שיכול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת.

אנו הבעלים צרכים לבדוק לפחות פעם בשבוע את עיניי חיות המחמד שלנועיניים בריאות צריכות להראות מבריקות ולחות, התייעצו עם הוטרינר אם אתם שמים לב להפרשות מוגברות, אדמומיות, נפיחות או אם חיית המחמד מגרדת ללא הרף את עינייה.כלבים מבוגרים וחלק מהחתולים מפתחים מראה מעורפל על העיניים, זה יכול להיות סימן נורמאלי להזדקנות אבל גם יכול להיות בגלל קטרקט ולכן צריך לפנות במיידית לוטרינר,

מה זה בעצם קטרקט:

קטרקט היא תופעה הנגרמת עקב עכירות של עדשת העין, לרוב אצל חיות מחמד מבוגרות, או בגלל מחלת הסכרת אצל כלבים. אור המגיע מבחוץ עובר דרך העדשה לתוך העין ובסופו של דבר גורם לעיוורון, ו / או לדלקת תוך עינית הדורשת טיפול תומך, אבל אין טיפול של ממש שיכול להציל את העין.

חיות מחמד בעלי שיער ארוך, כגון חתולים פרסים, כלבים קטנים כגון: מלטז ויורקשרים מפתחים דלקת בעיניים, בגלל סתימה של צינור ניקוז הדמעות או כי שיערם הארוך נכנס לעינייהם, הקפידו על גזירת השיער סביב העין – לא לגזור בשום אופן לבד, על מנת לא לפגוע בעיניים, הגיעו לוטרינר או ספר מוסמך לכך, לגבי צינור ניקוז הדמעות במידה וישנו חשד לסתימה, הוטרינר ימליץ על פרוצדורה לפתיחת צינור הדמעות באמצעים שונים.
נקו את העיניים באמצעות מטלית לחה ומים סטרילים, למנוע דלקת עיניים, לכלבים עם שיער לבן דוגמאת המלטז יש תכשיר מיוחד לניקוי העיניים, שאותו ניתן לרכוש אצל הוטרינר שלכם.

כאשר אתם רוחצים את חיית המחמד, דאגו לא לשטוף את איזור הפנים עם שמפו, הדבר עלול לגרום לגירוי ייתר ואף לדלקת.

קבעו תור לבדיקה כללית לחיית המחמד שלכם לפחות פעם בשנה, וגם בדיקת עיניים, דלקות עיניים כגון גלוקומה, וקטרקט יכולות להתפתח במהלך השנים וחשוב לשמור על בריאות העייניים