יתרונות בבעלות על חיות מחמד
03-5403368

מידע

כתבות

יתרונות בבעלות על חיות מחמד

מאת: ד"ר דורון נרי – רופא וטרינר

כל בעלי חיות מחמד יודעים שחברינו על ארבע משפרים את איכות חיינו. הם נותנים לנו אהבה ללא תנאים. אתם עלולים לאבד את עבודתכם, את ביתכם, את בן/בת זוגכם, אבל אף פעם לא תאבדו את האהבה של חיות המחמד שלכם. בנוסף לעובדה שהם גורמים לנו לאושר הכנתי רשימה של יתרונות נוספים שהם מביאים לנו:


א. כושר
כל בעלי החיים צריכים טיולים יומיים כדי להישאר בריאים נפשית ופיזית. לכולנו יש נטייה לעצלנות, ועצם העובדה שאנו צריכים להוציא את כלבינו מספר פעמים ביום, גורמת לנו לעשות כושר. הם מריצים אותנו בפארק ממש כמו מאמן אישי.


ב. מונעים בדידות
אם גרים לבד או שבן/בת הזוג שלכם לא נמצאים הרבה בבית, הם תמיד מחכים בשבילנו בבית, שמחים תמיד לראותנו, ובהגיעכם הביתה, אתם מרגישים כמו סלבריטי בעיני הכלב שלכם, אתם ממש כוכבים.


ג. הורדת לחץ נפשי
החיים בימינו מלחיצים והלחץ גורם להמון מחלות. ליטוף החתול/כלב גורמים להורדת מתח ותעוקה נפשית. מחקרים מראים שעל ידי ליטוף לחץ הדם שלנו יורד. כמו כן, יש ירידת כולסטרול ושומנים בדם. לכן יש ירידה בסיכונים לחטוף התקף לב.


ד. עזרה במציאת חברים
בעלי חיות מחמד מאוד חברותיים. אנשים יעצרו אותך אם יש לך כלב וידברו איתך עליו בפארק או ברחוב. פוגשים אנשים חדשים, יוצרים שיחות חולין. מחקרים הראו שבטיול עם כלב, פוגשים בין 5 ל-10 אנשים, שלהם אומרים שלום ועם חלקם אנו מדברים. אני מכיר אישית לקוחות שנישאו דרך המפגש בין הכלבים שלהם.
ה. יתרונות במערכת החיסונית


לחיות מחמד יש הרבה לכלוך וחיידקים והם מביאים אותם הביתה. עצם המגע איתם גורם לנו להתמודד עם חיידקים ומחזק את המערכת החיסונית שלנו. מחקרים הראו שתינוקות וילדים צעירים שחיים עם חיות מחמד סובלים פחות מדלקות חיידקיות, מפחות אלרגיות ומפחות מקרי אסטמה והם משמעותית יותר בריאים מילדים שאין להם חיות מחמד.


ו. יתרונות לילדים
ילדים עם חיות מחמד לומדים את המשמעות של המילה אחריות. יש להם אחריות על ניקוי הכלב, הברשת הכלב, אילוף הכלב, ניקוי אזור המרבץ של הכלב, לומדים על חמלה, דואגים למזון ולטיולים והם מבטאים את עצמם טוב יותר מילדים שאין להם חיות מחמד. עצם הרוטינה בבעלות על חיית מחמד מלמדת את הילדים על המהות של המילה "מסגרת".


ז. הרגשת ביטחון
רוב הכלבים שומרים על הבית על ידי העובדה שהם נובחים וגנבים לא אוהבים כלבים. ישנם גזעים של כלבים שממש שומרים היטב, כמו רועה גרמני, אבל בדי.אנ.איי של כל הכלבים הוא תמיד לשמור על אזור המחייה שלהם ועל ידי כך הם מקנים לנו הרגשת ביטחון.


ח. עזרה בבעיות תקשורת
ילדים ובוגרים עם אוטיזם ובעיות תקשורתיות אחרות עם אנשים מתקשים לדבר עם בני מינם, אבל מרגישים אחרת כשהם יוצרים קשרים ומדברים עם בעלי חיים. הכלבים והחתולים שומרים על סודותינו, לא לועגים לנו, ולא עונים לנו ועצם הבעלות או המגע עם חיות מחמד משפר מאוד את שמחת החיים של הילדים או המבוגרים עם בעיות אלו.


ט. עזרה להלומי קרב
הלומי קרב שלהם יש חיות מחמד חוזרים לתפקוד מלא מהיר יותר לחברה. יש פחות מקרי התאבדויות. הם מרגישים שיש להם אחריות על מישהו ושמישהו תלוי בהם.


י. הורדת לחץ דם
עצם הליטוף של חתולים וכלבים מורידות לחץ דם ולכן 30% פחות סיכוי לסבול מבעיות לבביות ושל כלי הדם.


יא. מחלות ספציפיות
חיות מחמד יכולות לעזור לגלות ירידת סוכר אצל סוכרתיים, אפילפסיה, עוזרים לעיוורים, עוזרים לחירשים ועוזרים לבעלי מוגבלויות  פיזיות אחרות.
אלו מקצת היתרונות בבעלות על חיות מחמד. כששמים על המאזניים את היתרונות בבעלות על חיית מחמד לעומת החסרונות, אין בכלל השוואה בניהם. נשמח לעזור לכם באימוץ חתול או כלב מכיוון שאנחנו עובדים הרבה שנים עם עמותת SOS ותמיד יש בעלי חיים הזקוקים לבית חם.


לפרטים נוספים, מרכז וטרינרי רמת השרון, 03-5403368