טיפול בשיני חלב בגורי כלבים וחתולים.
03-5403368

מידע

כתבות

טיפול בשיני חלב בגורי כלבים וחתולים.

מאת סופי קוזנצוב, אסיסטנטית במרכז וטרינרי רמת השרון

 

ישנה סטטיסטיקה שאולי רובכם לא תאהבו : 80% מהכלבים יראו סימנים של מחלות חניכיים כבר בגיל שנתיים. הטיפול הכי טוב לבעיות דנטליות הוא טיפול מניעתי וכבר בגיל צעיר.

 

שאריות מזון, רוק וחיידקים הנמצאים בחלל הפה יוצרים פלאק, בהיעדר צחצוח יומי הפלאק הופך לקשיח ונוצרת אבנית על השיניים, שאותה ניתן להסיר רק תחת הרדמה מלאה בניקוי שיניים.

 

ניתן לעזור לחיית המחמד שלכם בכך שתרגילו אותם מגיל צעיר, תוך כדי יצירה של חוויה נעימה, ורק כששיני החלב התחלפו בשיניים קבועות בעזרת הדברים הבאים :

 

• התחילו בצחצוח שיניים – צחצוח שיניים הוא משהו שכלבכם יצטרך להתרגל אליו. למרות שזה אף פעם לא מאוחר להתחיל לצחצח להם שיניים, עדיף להתחיל להרגיל אותם בגיל צעיר מאוד. בהתחלה אפשר להכניס אצבע לפה של כלבכם ולהתחיל בעיסוי עדין של החניכיים, נסו לעשות זאת בהתמדה כל פעם שאתם ביחד והוא שוכב לידכם, לאחר מכן אפשר לקנות מברשת שיניים קטנה המתלבשת על האצבע שלכם, שימו קצת משחת שיניים המיועדת לכלבים וחתולים בלבד! (לא להשתמש במשחת שיניים לבני אדם) המשחת שיניים היא מאוד טעימה להם ובאה בכמה טעמים. כשהגור שלכם כבר גדל, השתדלו לצחצח לו שיניים ולהפוך זאת לשגרה לפחות 3-4 פעמים בשבוע. להסבר נוסף דברו עם הווטרינר המטפל  או איתנו, מרכז וטרינרי רמת השרון והרצליה, 03-5403368.

 

• צעצועי לעיסה – השיניים הבוקעות גורמות לכלבים לגירוי בחניכיים והם מחפשים מה ללעוס, הצטיידו בצעצועי לעיסה מתאימים (וקצת סבלנות) אשר יעזרו לכם לעבור את התקופה הזאת ללא נזק ביתי. הצעצועים המתאימים הם צעצועים לא קשים מדיי ולא רכים מדיי וכאלה ששומרים על הפלאק מלהפוך לקשה ובעצם ליצור אבנית. עצמות קשות כמו עצמות בקר ועוף אסורות בהחלט. עדיף להימנע מצעצועים קשים מדיי ואוכל קשה מדיי מכיוון שאלה עלולים לשבור ולסדוק שיניים.

 

• הקפדה על בדיקות – הקפידו להביא את חיות המחמד שלכם לבדיקות שגרתיות של הפה פעמיים בשנה, לוודא שאין הצטברות גדולה של אבנית. אם אתם מרגישים בריח לא נעים מהפה של חיית המחמד שלכם הביאו אותו לבדיקה.
חשוב לדעת :
חתולים בניגוד לכלבים לא מרגישים את הכאב באותה צורה של השיניים הבוקעות , אך עדיין יש צורך לספק להם צעצועי לעיסה מתאימים, אוכל מותאם ובדיקות אחת לחצי שנה אצל הווטרינר המטפל.

 

למידע נוסף אנחנו עומדים לשירותכם, מרכז וטרינרי רמת השרון, 03-5403368