חתולים ונסיעות
03-5403368

מידע

כתבות

חתולים ונסיעות

מאת: ד"ר דורון נרי וטל ריבלין אסיסטנטית

לחתולים מסוימים נסיעה ברכב יכולה להיות מלווה בחרדה גדולה. שילוב של פחד ואי הבנה של מה בעצם קורה יכולה לגרום ריור, רעידות ואפילו הקאות לחתולים מסוימים.יש חתולים שייללו במשך כל הנסיעה. אנחנו מכנים את בחילות הנסיעה אצל בני אדם כבחילות במהלך תנועה, מה שכן בחילות בתנועה בעצם נוצרות ממקור תוך אוזני. יש בעלי חיים שכן סובלים מבחילה בתנועה ולבעלי חיים אלה יש תרופות מיוחדות שניתנות ע"י הווטרינר ותחת השגחתו הרפואית.רוב בעלי חיים מגיבים כך בנסיעות מפאת הפחד, רעש המכונית הנוסעת, תנועה וכו'.הנה כמה שיטות כיצד ניתן לעזור להם לעבור את הנסיעה בשלום.

 

    הרגילו את חתולכם לסביבת המכונית: כנסו למכונית ביחד ותנו לבעל החיים צ'ופר. צרו אווירה נעימה בתוך המכונית. אל תניעו את הרכב, תנו צ'ופר לחתולכם ותיהנו משהותכם ביחד במכונית. חזרו על כך כמה פעמים בהזדמנויות שונות, ותנו לחתולכם לאכול בכלוב בתוך האוטו.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה


    הרגילו את חתולכם למכונית בזמן שהיא מונעת: בדומה לשלב הראשון, רק שהפעם התניעו את המכונית. תנו לחתולכם צ'ופר לפני ואחרי הכנסתו לרכב, אם הוא נראה מפוחד ולחוץ, דברו עם חתולכם בטון דיבור נעים ועליז. קחו את הזמן ודאגו שחתולכם יירגע לפני שתצאו מהרכב.


    הרגילו את חתולכם למכונית בזמן תנועה: ברגע שחתולכם רגיל למכונית כשהיא מונעת ותגובות הפחד נעלמו. סעו עם המכונית בחניה, בחניון, מסביב לבלוק ותנו לחתולכם צ'ופר ושבחו אותו על התנהגותו. חזרתיות היא המפתח. ככל שתתמידו בכך, חתולכם ירגיש בטוח כשהוא נמצא בתוך המכונית ובזמן שהיא מונעת ונוסעת. כך שבשביל חתולכם זו תהייה חוויה שבה הם מקבלים תשומת לב, תשבחות וגם צ'ופר.וטרינר רמת השרון, וטרינר הרצליה


    עכשיו הגיע הזמן לצאת לסיבוב מסביב לבלוק: צ'ופרים ותשבחות לפני הנסיעה ואחריה כמובן. שמרו על אווירה נינוחה ברכב ודברו ברוגע כל עוד חתולכם נמצא אתכם ברכב.

 

ישנם בעלי חיים שעדיין יזדקקו למשהו בכדי להירגע, ישנם מוצרים שניתן להשיג במרפאה הוטרינרית בהשגחת רופא כמובן. הרגילו את חתולכם מגיל צעיר לנסיעה ברכב, קל יותר לחתולים צעירים להתרגל למצבים חדשים ולשינויים. למדו אותם להירגע בזמן הנסיעה ברכב כך תהיו גאים גם בחתולכם וגם בעצמכם שהתגברתם גם על המכשול הזה.

 

וטרינר רמת השרון

וטרינר הרצליה